مشکل با hdri در وی ری

sisil2

New Member
سلام
من فایل hdri رو برای بک گروند قرار میدم اما خیلی بزرگ میشه
مثلا درخت توش فقط بدنشو نشون میده!!
چیکار باید بکنم؟
برای نور پردازیش چیکار باید بکنم که از hdri استفاده کنه؟!!!

nooshin8

New Member
اگه از تنضیمات environment استفاده کنی به صورت پیش فرض نور پردازی با hdr انجام میشه
و نیازی به استفاده از background نداری

sisil2

New Member
منظورت از environment تو تنظیمات رندر وی ری هست یا تو نوار ابزار؟میشه بیشتر توضیح بدی؟ یه مثال میزنم... وقتی یه نمای خارجی دارم میخوام از یه عکس hdri هم به عنوان backgraound و هم از نورش استفاده کنم ولی عکسی که میدم ابعادش با صحنه همخوانی نداره البته من عکسو تو environment تو نوار ابزار میدم و بعد میندازمش رو گوی material editor و بعد زاویه و شدت نورشو تنظیم میکنم ولی ابعاnشو نمیدونم چطور با صحنم هماهنگ کنم...
یا تو نمای داخلی که پنجره دارم وقتی پشت پنجره عکس hdri میدم بازم همین مشکلو دارم(خیلی بزرگه عکسم).....

dr.hashemi

کاربر فعال
سلام رفیق
ببین بهترین راهش اینه که اول 8 رو بزنی که env فعال شه بعدش از منو VRayHDRI رو انتخاب کنی و پرتش کنی تو Material editor اون وقت میتونی روش کنترل کاملو داشته باشی برای اینکه از گندگی در بیاد مودش رو از Angular به Spherical تغییربده (اگه بازم گنده موند HDRI شما بی کیفیته و باید به سطل آشغال هدایتش کنی)
حالا با دو تا منوی overal و render mult میتونی شدت نورتو کنترل کنی.
البته من پیشنهاد نیکنم برای نور پردازی همین HDRI رو به یه VRayDome Light نسبت بدی که کنترلشم برات راحت تره و روی mult و refl و specular کنترل بیشتری داری.
در ضمن با دو تا گزینه ی Horz و Vert rotation میتونی HDRI رو به هر جهتی که میخوای بچرخونی تا زاویه ی مد نظرت تو رندرت بیفته.
امیدورام مفید بوده باشه.
موفق باشی.

nooshin8

New Member
منظورم تو تنظیمات خود vray بود
مشکل اول میتونه به گفته دوستمون به کیفیت بد عکس برگرده اما برای back ground لزومی به داشتن عکس با کیفیت های خیلی بالا نیاز نیست
مشکل دوم هم میتونه به عدم هماهنگی واحدهای فایل خودت با واحدهای برنامه مکس برگرده
وقتی داری فایلتو باز میکنی اگه واحدها با هم یکسان نباشن نرم افزار خودش هشدار میده
بازم به گفته دوستمون تو همون material editor با جابجا کردن زاویه میشه از وخامت اوضاع کم کرد
این لینک هم واحدها و هم کیفیت عکس هایی که قرار تو background , environment استفاده بشه رو با زبون ساده توضیح میده
امیدوارم کمکت کنه
http://www.hdrsource.com/vray-hdri-tutorial/advanced-vray-hdr-setup-tutorial/

sisil2

New Member
مرسی از راهنماییتون
مشکلم حل شد
نکته بعدی اینکه تو صحنه مکس چطور آدم بیارم
ابجکت ادمو مرج کنم یا یه سری عکس ادم دارم با دورگیری شدشون
اونو چطوری بیارم

nooshin8

New Member
خوشحالم که حل شد
به نظرم راحت ترین کار مرج کردنه چون دردسر نداره
اما از اون بهتر ادیت کردن فایل رندرت توی فوتوشاپه که زمان رندر هم الکی بالا نره
میتونی اونجا کاراکترای آدم یا گیاه به صحنه اضافه کنی
البته من دارم از دید یه معمار اینو میگم نمیدونم دقیقا چه صحنه ای رو رندر میکنی و واسه چی میخای

جدیدترین ارسال ها

بالا