مشکل با ویندوز 7 در شناسایی ram

ASPIRE

New Member
سلام به همه ی دوستان گرامی
یه مشکل واسم پیش اومده که از دوستان با تجربه در خواست کمک دارم!
سیستمم 4 گیگ رم داره که تا همین دو روز پیش 4گیگ بود:green: وینوز رو آپدیت کردم الان همون 4گیگ رو داره اما قابل دسترس واسم 2.36 گیگ مونده!:cry: چیکار میشه کرد؟!درست شدنی هست؟سیستم ری استورم کردم درست نشد .
لطفا نگید ویندوز 64 بیتی نصب کنم!آخه تا همین دو روز پیش درست بود ویندوزم هم اورجیناله حیفه عوضش کنم .
لطفا کمک کنید.:rose:
سیستم من(لپ تاپ acer 5755G )
ram: 4gb
cpu: cori 5 2.3
vga: nvidia geforce 540 2gb
plz help me

SajadCG

کاربر فعال
تنها راهش نصب ویندوز x64 هست وبس.
چون ویندوز x32 تا همین مقداربیشتر ساپورت نمیکنه.
احتمالا ویندوزتون home editon هست که تز جمله نسخه های ویندوز هست و حرفه ای نیست.
بهتر ویندوز سون یولتیمت نصب کنید.
موفق باشید.

ASPIRE

New Member
تنها راهش نصب ویندوز x64 هست وبس.
چون ویندوز x32 تا همین مقداربیشتر ساپورت نمیکنه.
احتمالا ویندوزتون home editon هست که تز جمله نسخه های ویندوز هست و حرفه ای نیست.
موفق باشید.
ممنون جواب دادی:*
ولی چرا تا حالا ساپورت می کرد !یهو اینطور شد؟
بایوس رو آپدیت کردم درایور گرافیک رو آپدیت کردم خلاصه هر کاری تونستم انجام دادم ولی نشد !
کسی راهی به نظرش نمی رسه؟:d

ASPIRE

New Member

ویندوزم هم ultimate هست .
اورجیناله حیفه عوضش کنم خدایاااا چیکار کنم؟؟؟:?::sad::cry:

abolfazl_yavari

New Member
ممنون جواب دادی:*
ولی چرا تا حالا ساپورت می کرد !یهو اینطور شد؟
بایوس رو آپدیت کردم درایور گرافیک رو آپدیت کردم خلاصه هر کاری تونستم انجام دادم ولی نشد !
کسی راهی به نظرش نمی رسه؟:d

سلام

تا الان فقط اونطوری بهتون نمایش میداده ، وقتی ویندوز 32بیتی باشه عملا امکان آدرس دهی بیش از 4گیگابایت رم رو نداره ، از این مقدار آدرس ، مقداریش رو برای آدرس دهی حافظه کارت گرافیک و ... استفاده میکته و بقیه رو به رم اختصاص میده ، که معمولا حدود 3گیگابایته ... ، اگه سیستم عامل بخواد از همه فضای آدرس دهی برای رم استفاده کنه عملا دیگه فضایی واسه آدرس دهی برای سایر حافظه ها مثل گرافیک و... نداره ...

از نظر ریاضی هم اینجوریه : :shock:

2به توان 32 = 4294967296 که میشه دقیقا 4 گیگابایت ...
در صورتیکه توی ویندوز 64 بیتی با یه حساب سر انگشتی متوجه میشیم که برای 17179869184 گیگابایت حافظه امکان آدرس دهی وجود داره ! :sad:

خوب باشید ...

جدیدترین ارسال ها

بالا