مشکل با عکسهای hdri

plwdad

New Member
با سلام
من عکس hdri که برا آسمان و بک گراند میزارم
موقع رندر گرفتن تو حجمم لکه میفته
عکسای hdri هم تو تنظیماتشون sub div ندارن که بتنم لکه ها رو رفع کنم
چه طور میشه لکه ها رو رفع کرد؟
یکی میگفت یه سری عکس با فرمت exr (اگه اشتباه نشنیده باشم) هست که از hdri بهترن
همچین فرمتی داریم؟

آخرین ویرایش:

Inferno

Member
آقا مرسی
تا حدودی رفع شد
در مورد عکسهای exr اطلاعی نداری؟

نه متاسفانه در مورد exr اطلاعی ندارم. ولی توی گوگل سرچ کنید توی سایت های خارجی یه سری اطلاعات در مورد hdri vs exr هستش...
کد:
https://www.google.com/#hl=en&safe=off&sclient=psy-ab&q=hdri+vs+exr&oq=hdri+vs+exr&gs_l=hp.12...3647.37397.2.38988.17.14.3.0.0.6.2761.11059.5-1j1j2j1j2.7.0.les%3Bcappsweb..0.0...1.1.5.psy-ab.qHJcVlzFc3Q&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&bvm=bv.43148975,d.bGE&fp=f732ef4a608664b9&biw=1134&bih=691

plwdad

New Member

آقا من همین عکسا رو گذاشتم که لکه درست کرد
وقتی عکسو حذف کردم و آسمون خود مکس رو گذاشتم لکه رفع شد
عکسا مشکل ندارن؟

prince_Persia_7

Well-Known Member
نمیدونم والا . من خودم دوباره از همین عکسا حتی اونایی که کیفیتاشو برده بودم پایین استفاده کردم مشکلی پیش نیومد. یه بار یه صحنه ی ساده با چند تا قوری درست کن بعد امتحان کن ببین باز هم همونطوری میشه؟

archisam

Member
عکسهای hdri رو وقتی فعال میکنم نشون داده نمیشه حتی show background رو هم فعال و غیرفعال میکنم ولی بازم مشکلم رفع نمیشه کسی میدونه چرا ؟

3dmad

Well-Known Member
با سلام
من عکس hdri که برا آسمان و بک گراند میزارم
موقع رندر گرفتن تو حجمم لکه میفته
عکسای hdri هم تو تنظیماتشون sub div ندارن که بتنم لکه ها رو رفع کنم
چه طور میشه لکه ها رو رفع کرد؟
یکی میگفت یه سری عکس با فرمت exr (اگه اشتباه نشنیده باشم) هست که از hdri بهترن
همچین فرمتی داریم؟

گامای hdri تون رو روی یک بذارید، render mult رو هم خیلی بالا نبرید کمش کنید ببینید رفع نمیشه

عکسهای hdri رو وقتی فعال میکنم نشون داده نمیشه حتی show background رو هم فعال و غیرفعال میکنم ولی بازم مشکلم رفع نمیشه کسی میدونه چرا ؟

اگه تمام مراحل نشون دادن hdri رو انجام دادید ( 8 رو زدید و تیک use map رو فعال کردید و مپ رو اختصاص دادید/ alt+B رو زدید و use environment ... رو فعال کردید و aply to all wiew هم کردید و در انتها با کلیک راست بر گوشه ویوپورتتون، جایی که مد صحنه تون رو تنظیم میکنید، تیک environment background رو از wiewport background زدید) مشکل از حجم بالای hdri یا کم بودن رمتونه

من خودم همین مشکل رو داشتم رمم رو که ارتقا دادم درست شد(البته بعد از ارتقای رم مکسم رو هم دوباره نصب کردم ممکنه بخاطر اون هم بوده باشه که بعید میدونم)

3dmad

Well-Known Member
گاما رو یک بود
render mult کجاست؟
تو تنظیمات hdri تون تو پنجره متریال ادیتور دوتا تنظیمات هست مربوط به نور خود hdri و نوری که توسط اون پخش میشه render mult و render overall (تو مکس 2013) من هم همین مشکل نورهای نقطه ای رو وقتی rendermult زیاد بود رو پیدا میکردم البته نقطه هاش از مال شما پراکنده تر بود

جدیدترین ارسال ها

بالا