مشکل با اسکنر در فتوشاپ cs5

nekooee2

Member
با سلام

من در فتوشاپ cs4 می تونستم برم از قسمت import عکس رو با اسکتر اسکن کنم و بیارم. البته اون زمان اسکنرم hp بود. اما بعد یک اسکنر CanoScan LiDE 25 خریدم و فتوشاپ هم ورژن CS5 نصب کردم.
حالا تو قسمت import گزینه ای برای اسکن کردن نیست و باید برم با خود tool box اسکنر کنون که pereview هم نشون نمیده اسکن کنم و بعد بیارمش تو فتوشاپ
این مشکل از فتوشاپ یا از اسکنر؟ اگر راهی هست لطفا راهنمایی فرمایید
ممنون

meluna66

New Member
میشه بگی اسکنر رو کامل نصب کردی یا فقط درایورش رو نصب کردی؟
منظورمو که متوجه شدی؟
لاید 25 رو وقتی می خوای نصب کنی 6 مرحله نصب داره همشو نصب کردی یا فقط درایورش رو نصب کردی؟

nekooee2

Member
من ویندوز سون 64 بیت دارم . یکبار با سی دی نصب کردم نشد. اولش که ستاپ رو میزدم یک ارور میداد گفتم شاید با سون همخونی نداره درایور جدید و تولباکسش رو از سایتش گرفتم. غیر از این دو چیزی دیگه تو سایتش نبود باز هم فرقی نکرد.
شما خودت امتحان کردی و تو منوی فتوشاپ cs5 بود؟

nekooee2

Member
دوستان دیگری که photoshop cs 5 دارند با اسکنرهای دیگه امتحان کردند ببینید اصلا گزینه import از اسکنر میاره یا فقط با کنون مدل من مشکل داره؟

majideptp

Member
با سلام

من در فتوشاپ cs4 می تونستم برم از قسمت import عکس رو با اسکتر اسکن کنم و بیارم. البته اون زمان اسکنرم hp بود. اما بعد یک اسکنر CanoScan LiDE 25 خریدم و فتوشاپ هم ورژن CS5 نصب کردم.
حالا تو قسمت import گزینه ای برای اسکن کردن نیست و باید برم با خود tool box اسکنر کنون که pereview هم نشون نمیده اسکن کنم و بعد بیارمش تو فتوشاپ
این مشکل از فتوشاپ یا از اسکنر؟ اگر راهی هست لطفا راهنمایی فرمایید
ممنون

سلام
برای استفاده از اسکنر در فتوشاپ cs5 باید از پلاگین استفاده کنید.
این پلاگین رو میتونید از امضاء دانلود کنید.
موفق باشید.
همیشه:rose:

nekooee2

Member
با سلام
اینکه چرا این فایل حذف شده رو تو سایت adobe خوندم و نوشته بود چون با بعضی اسکنرها مشکل داشته موقع بالا آمدن فتوشاپ error میداده و خارج میشده برای همین به صورت پیشفرض نیست و برش داشتند

اما حالا مشکل من اینه که این پلاگ این رو دانلود کردم و در مسیر:
Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS5 (64 Bit)\Plug-ins\Import-Export

کپی کردم اما باز هم این گزینه برای من نیست. ممکنه چون فتوشاپ من 64 بیتی هست این مشکل هست؟؟
لطفا دوستان راهنمایی کنند
با تشکر

amir3dmax

Member
من این کار را برای فتو شاپ 32 بیتی انجام دادم و گزینه اسکنر درست شد ولی چرا این برای 64 عمل نمی کند رو نمی دونم

nekooee2

Member
تو سایت ادوبی نوشته یک سری قابلیتها حذف شده اگه م یخواین اضافه بشه بسته زیر رو دانلود کنید. حدود 8 مگ هست. من دانلود کردم و داخلش پوشه 64 بیت و 2 بیت فرق داشت. اما فایل مربوط به این پلاگ این دقیقا از لحاظ سایز یکی بودند و به نظر میرسید مشابه باشند.
در هر حال کپیش کردم تو پوشه import/export اما باز هم درست نشد...

Pixar

New Member
سلام دوستان
بنده هم این مشکل دوستمونو تجربه کردم
منم ویندوز سون 64 بیتی با فوتوشاپ 64 بیتی استفاده مینم
من درایور اسکنرو که مدلش mustek scan express 600 pro هست رو نصب کردم
برنامه اش هم نصبه از قسمت import که وارد میشم فقط میتونم از گزینه wia suport استفاده کنم که امکانات ساده ای رو برای اسکن به من میده ولی برنامه و اسم اسکنر من تو لیست نیست
اکه کسی به من کمک کنه ممنون می شم.
این فایل tiwan 32 رو هم نصب کردم تو همون مسیری که گفته بودید هیچ چیزی تعقیر نکرد....

آخرین ویرایش:

Pixar

New Member
سلام
اول از همه این که دوستان دیگه نمی خوان در مورد مشکلات نصب اسکنر پستی بدن....
اگه زحمت نمیشه یکی به ما کمک کنه
دوم این که سایت ادوبی چند روزه که بسته شده من چند روزه که هر کاری می کنم نمیشه واردش بشم تا خودم شخصا به دنبال رفع مشکلم باشم تا دیگه برای بقیه دوستان مزاحمت ایجادنکنم به هر حال اگه کسی کمک کنه ممنون میشم.

nekooee2

Member
اما برای من باز میشه:
http://www.adobe.com/support/downloads/thankyou.jsp?ftpID=4688&fileID=4376

اینجا در مودر همین مشکل توضیج داده و من اون فایل 8 مگ رو دانلود کردم و از پوشه 64 پلاگ این رو کپی کردم اما درست نشد. و البته من چک کردم با اون پلاگ این تو پوشه 32 هم دقیقا یک حجم داشت!!
نمی دونم چرا درست نمیشه بعد از کپی کردن این فایل

majideptp

Member
سلام
اول از همه این که دوستان دیگه نمی خوان در مورد مشکلات نصب اسکنر پستی بدن....
اگه زحمت نمیشه یکی به ما کمک کنه
دوم این که سایت ادوبی چند روزه که بسته شده من چند روزه که هر کاری می کنم نمیشه واردش بشم تا خودم شخصا به دنبال رفع مشکلم باشم تا دیگه برای بقیه دوستان مزاحمت ایجادنکنم به هر حال اگه کسی کمک کنه ممنون میشم.

دوست عزیز مطمئنا توی این سایت اگه کسی جواب سوال شمارو بدونه و البته سوال شما رو دیده باشه جواب میده.

شاید خیلی ها مثل من ویندوز64 بیتی رو تجربه نکرده باشن که ببینن چیکار باید کرد.

اما یکی بودن حجم پلاگین های 64 و 32 بیتی دلیل این نمیشه که هردو پلاگین یکی باشه.

این پلاگین روی ویندوز xp(sp2)و xp(sp3( و cs5 جواب داده. پیشنهاد میکنم اگه کار با اسکنر براتون مهمه سیستم رو تغییر بدید. چون ویندوز های جدید مثل 7 و ویستا علی الرغم زیبایی و ویژگی های منحصر به فرد خودشون دارای مشکلاتی هستند که شاید چند سالی طول بکشه تا حل بشن.
ویندوز xp سالها طول کشید تا مشکلاتش کم شد و شرکت ها ی نرم افزاری و سخت افزاری محصولاتشون رو با این ویندوز منطبق کردند.

امتحان :
اگه مسیر نصب فایلی که توی امضا ء هست رو تغییر دادید، اینبار بدون تغییر مسیر نصب کنید. ببینید شاید جواب گرفتید.

majideptp

Member
یه مطلب دیگه اینکه
اکثر مواقع فایلهای دانلود شده خوب دانلود نمیشن مخصوصا فایلهای بصورت زیبپ یا exe.

اگر فایلی رو دانلود کردید و جواب نگرفتید دوباره و یا سه باره امتحان کنید. اگه جواب نگرفتید به سالم بودن فایل شک کنید. (من تجربه کردم)

Pixar

New Member
از همه دوستان تشکر می کنم که در فکر حل این مشکل هستن بنده این فایلها رو امتحان میکنم بعدش نتیجه در این پست می نویسم
راستی همین اسکنر با فتوشاپ cs4 و ویندوز 7 ،32 بیتی مشکلی نداره... بازم ممنون.

nekooee2

Member
نه دوست عزیز من درست دانلود کردم. و حالا چه فرق می کرد چه نمیکرد مخصوص 64 بیت رو کپی کردم تو پوشه اما جواب نداد.اونی که شما آپلود کردید هم گذاشتم فرق نکرد باز هم.
درضمن ویندوز 7 اصلا قابل قیاس نیست با ویندوز xp هر چقدر که بد باشه باز 1000 برابر بهتر از ایکس پی هست.
بهتر این بحث انحرافی رو اینجا ایجاد نکنیم ویندوز xp یک ویندوز از رده خارج هست که من چند ثانیه هم نمیتونم باهاش کار کنم. و نرم افزارها و سخت افزارهای جدید اصلا از اون پشتیبانی نمیکنند. لپ تا من اصلا روش ویندوز xp نصب نمیشه چون درایورهاش ساپورت نمیشه.
تازه کی میاد ویندوز اورجینال لپ تاپ رو با سی پی یو گردن کلفت cori7 رو حذف کنه و یک ویندوز xp غیر اورجینال بریزه که توان استفاده از 4 هسته سی پی رو هم نداره!

majideptp

Member
نه دوست عزیز من درست دانلود کردم. و حالا چه فرق می کرد چه نمیکرد مخصوص 64 بیت رو کپی کردم تو پوشه اما جواب نداد.اونی که شما آپلود کردید هم گذاشتم فرق نکرد باز هم.
درضمن ویندوز 7 اصلا قابل قیاس نیست با ویندوز xp هر چقدر که بد باشه باز 1000 برابر بهتر از ایکس پی هست.
بهتر این بحث انحرافی رو اینجا ایجاد نکنیم ویندوز xp یک ویندوز از رده خارج هست که من چند ثانیه هم نمیتونم باهاش کار کنم. و نرم افزارها و سخت افزارهای جدید اصلا از اون پشتیبانی نمیکنند. لپ تا من اصلا روش ویندوز xp نصب نمیشه چون درایورهاش ساپورت نمیشه.
تازه کی میاد ویندوز اورجینال لپ تاپ رو با سی پی یو گردن کلفت cori7 رو حذف کنه و یک ویندوز xp غیر اورجینال بریزه که توان استفاده از 4 هسته سی پی رو هم نداره!

عزیز جان من منکر پیشرفت سخت افزار و کارایی ویندوز های جدید نیستم و اینکه لپ تاپ شما ویندوز اصلی رو داره و...
من گفتم هنوز ویندوز های جدید با نرم افزار های جدید مچ نشدن.
فعلا هم همه مشکلاتی که مطرح میشه در مورد نصب در ویستا یا 7 هست... به ندرت پیش میاد کسی از نصب نرم افزار در Xp مشکلی داشته باشه(به شرطی که مشکل سخت افزار دیگه ای نداشته باشه)
حداقل همین مشکل اسکنر که برای برخی از دوستان پیش اومده شاید تایید کنه که هنوز با هم مچ نشدن.

نهایت اینکه فکر میکنم باید صبوری کنید تا نرم افزارهای غیر اورجینال موجود در بازار و اینترنت یه جورایی با ویندوزهای اورجینال نصب شده در لپ تاپ ها هماهنگ بشن.

لطفا فقط راجع به مشکل دوستان بحث رو ادامه بدید.
ممنون
(پروفایل یا پیغام خصوصی برای بحث های خارج از موضوع)

91111

New Member
دست دوستان درد نکنه من این مشکل رو داشتم با نصب پلاگین مشکلم حل شد.

جدیدترین ارسال ها

بالا