مشکلاتی در باب اکسپورت ، گرادینت و ...

سلام
من یه سری مشکلات در استفاده از ایلستریتور برام پیش اومده که نسبت به اون کمی دلسرد شدم اگر چیزی میدونید که راه حل درست رو بدونم ازتون ممنون می شوم:

مشکل اول در مورد اکسپورت کردنه فایل هست ، من هر قسمتی از طرح رو که بخواهم به راحتی در کارل از طریق سلکت کردن هرچند تا آبجکت حتی اگه اونها خارج از فضای پرینت هم باشه اکسپورت می کنم مثل تصویر:

Selection%20Export%20Corel.jpg

اما در ایلستریتور حتمن باید یک آرت بورد که همون فضای پرینتمون باشه برای قسمتی که می خواهیم اکسپورت کنیم بسازیم و سپس اون رو اکسپورت کنیم مثل تصویر زیر:

clys1%20%5BConverted%5D-01.jpg

و تازه وقتی هم که اکسپورت رو انجام میدهم نمیتونم در سایز یا رزولوشن تصویر تغییری بدهم در حالی که در کارل به راحتی میشه تغییرات بعدی رو در مرحله ی بعد اکسپورت انجام داد مثل تصویر :

ex.jpg

آیا من اکسپورت کردن در ایلستریتور رو درست انجام میدهم یا راه بهتری هم وجود داره ؟؟
و چه طور میشه سایز این تصویر رو توی مرحله ی اکسپورت کردن ایلستریتور انجام داد ؟؟

اما دومین مشکل من در ارتباط با گرادینت رادیال هست :
رادیال رو اینطوری انجام میدم

grad-02.jpg

تصویری هم که بدست میاد اینه :

clys%20%5BConverted%5D-01.jpg

همونطور که در تصویر هم مشاهده میکنید من هیچ گزینه ای ندارم تا نور کره ی من در جایی غیر از وسط باشه اما در کارل براحتی میتونم این کار رو انجام بدهم و یه همچین گرادینتی داشته باشم :

Untitled-2.jpg

چه طور میتونم توی ایلستریتور هم اینطوری نوردهی داشته باشم ؟؟

اما سومین مشکل من این هست:
حتمن در خلال طراحی براتون زیاد پیش میاد که بخواهید تصویری از کلیت طرح رو داشته باشید
مثلن در کارل من با یک f4 براحتی و در یک مرحله کل آبجکت های پنجره ی طراحیم رو میبینم حالا چه اونها در فضای پرینت باشن یا خارج از اون

Ja%20kelidi%202.jpg

ولی در ایلستریتور ctrl+0 , ctrl+Alt+0 رو داریم که اونها کل آرت بورد یا آرت بوردها رو نشون میدن و یک گزینه هم داریم که ctrl+1 هست و تقریباً دو برابر یا فراتر از آرت بورد رو نشون میده اما زمانی که من آبجکت هام رو به تعداد زیادی و به فاصله ی زیادی از آرت بورد چیده باشم اونوقت چی دیگه کلیدی وجود نداره که کل آبجکت ها رو نشون بده مگر در چند مرحله و با alt+scroll roll mous یا نظایر اون
شما دوستان آیا پیشنهادی دارید؟؟

دستتون درد نکنه واقعن یعنی هیچ کس نیست که جواب ما رو بده ؟؟؟ :sad:
ولی بالاخره من یه روش خیلی راحت توی ایلاستریتور یاد گرفتم خواسته ی منو برآورده میکنه و اون بلندینگ (blend) هست
بعد از blend هم یک گرادینت screen براحتی منو به گوی رسوند مثل تصویر
Glassy-Button.gif

اما همچنان با آرتبردها مشکل دارم !

ereshkigal

Member
سلام دوست گرامی
در مورد گرادیانت در جعبه ی ابزار،
ابزاری هست به نام gradient tool وقتی شما به شکل گرادیانت می دید و این ابزار رو انتخاب می کنید می تونید مرکز ثقل، طول گرادیانت و جهتش رو تغییر بدید.

پیوست ها

• g.jpg
    g.jpg
    8.4 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • 1.jpg
    1.jpg
    26 کیلوبایت · بازدیدها: 2
آخرین ویرایش:

ereshkigal

Member
اما در مورد blend
معمولاً برای ایجاد سایه ی نرم بین دو شکل انتخاب می شه و از این بابت که دو شکل مجزاست کمی دردسر سازه. پس طبیعتاً همون ابزار گرادیانت بهتره.
همچنین برای اینکه بتونید به یک جسم با مدیریت بیشتر سایه و نور بدید می تونید از این روش استفاده کنید:
abject>create gradient mesh
که می تونید تک تک گره ها رو با direct selection tool انتخاب و بهشون رنگ مود نظر رو اعمال کنید.
همچنین این ابزار 3 گزینه داره که با زدن تیک preview متوجه تفاوتهاش خواهید شد. و نکته ی بعدی اینکه می تونید تعداد گره ها رو بیشتر کنید.
راستی چون نمی دونم می تونم آدرس یه وب فارسی رو بذارم یا نه اگه دوست داشتید یک پیغام خصوصی بدید تا منبع این آموزشا رو بهتون معرفی کنم.
موفق باشید

ereshkigal ممنون بابت راهنماییهات و بسیار کاربردی بود و از محضرتان آموختم
حق با شماست راه حل های شما بهتر است
برایتان پ خ گذاشتم

جدیدترین ارسال ها

بالا