Fa مشكيل اين كد كجا هست

ali guard

Member
سلام دوستان مشكيل اين كد كجاست ميخواهم اطر set$ برابر بود a1$ يا a2$ وديكر نويشتةى داخل ان با ايدت باكس بفرستة
کد:
Random = RND(10)
Random$ = CHAR(Random)
set$='a'+Random$+'$'
a1$='green'
a2$='red'
a3$='xxx'
a4$='xxx'
a5$='xxx'
a6$='xxx'
a7$='xxx'
a8$='xxx'
a9$='orange'
a10$='xxx'
a11$='xxx'
a12$='xxx'
a13$='xxx'
a14$='xxx'
a15$='xxx'
a16$='xxx'
a17$='black'
a18$='xxx'
a19$='xxx'
a20$='xxx'
a21$='xxx'
a22$='xxx'
a23$='xxx'
a24$='xxx'
set$=set$
DisplayValue("EditBox","set$")

ولى با اينشكل كة هست خود اسم متغير نيشون ميدة تو ايدت باكس

آخرین ویرایش:

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
در MMB شما نمیتونید با اضافه کردن کاراکتر $ به یک رشته، اون رو به یک متغیر تبدیل کنید (مثلاً در PHP میشه اینطوری عمل کرد اگر اشتباه نکنم)
به عبارت دیگه اون کاراکتر $ هم جزیی از رشته میشه و وجود این کاراکتر در یک رشته برای MMB بعنوان یک متغیر تعریف نمیشه و در هر شرایطی اون کاراکتر یک کاراکتر مثل بقیه ی کاراکترهاست و معنای خاصی برای MMB نداره، یعنی این کد شما مقادیری مثل $a1 رو بر میگردونه.
حتی اگر هم MMB از این روش پشتیبانی میکرد باز هم کد شما کار نمیکرد، چون مقداردهی متغیر های $a1 تا $a24 رو بعد از مقداردهی متغیر $set انجام میدید.

ali guard

Member
خيلى ممنو از جوابتون بس من جك كاركنم با جاى ان كة 24 تا if دروست كنم

nevercom

از آرایه استفاده کنید:
کد:
[FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=green]**// Define an Array String[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]1[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'green'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]2[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'red'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]3[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'xxx'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]4[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'xxx'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]5[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'xxx'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]6[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'xxx'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]7[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'xxx'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]8[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'xxx'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]10[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'orange'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]11[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'xxx'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]12[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'xxx'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]13[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'xxx'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]14[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'xxx'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]15[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'xxx'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]15[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'xxx'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]16[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'xxx'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]17[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'black'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]18[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'xxx'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]19[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'xxx'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]20[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'xxx'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]21[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'xxx'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]22[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'xxx'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]23[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'xxx'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]a$[[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]24[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]]=[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=maroon]'xxx'[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=green]**// Generate a Random number[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]Random = [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=blue]RND[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]([/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]23[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]) + [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=red]1[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=green]**// Access to Array's Item by its Index Number[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]Set$ = a$[Random][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
  [B][COLOR=navy]DisplayValue[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2][COLOR=#010101]("EditBox","Set$")[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Courier New][SIZE=2]
[/SIZE]  [/FONT]

milad download

New Member
ممنون از جواب تون
چون من هم تو ی این گیر کرده بودم
پیش خودم شرمنده بودم

ali guard

Member
سلام دستت درد نكند كاملا دروست بود ولى يك مشكيل ديكة ج كار كنم تا رندم تكرارى نشة و از صفر هم صرفى نظر كند خيلى ممنون

nevercom

کد:
[COLOR=#009000]**// Maximum Number in Randomization[/COLOR] 
Num = [COLOR=#ff0000]25[/COLOR] 
[COLOR=#009000]**// How many numbers is randomized[/COLOR] 
Limit = [COLOR=#000090][B]GetArrayNum[/B][/COLOR](RandomArray$,#) 
[COLOR=#0000FF]If[/COLOR] (Limit = Num) [COLOR=#0000FF]Then[/COLOR] 
  [COLOR=#009000]**// Script Generated Maximum available uniqe numbers, decide what to do next[/COLOR] 
  [COLOR=#009000]**// by Return() No more numbers will be generated[/COLOR] 
  [COLOR=#009000]**// or you can empty RandomArray$ to allow the script to generate a new set of uniqe numbers[/COLOR] 
  [COLOR=#000090][B]Return[/B][/COLOR]() 
  [COLOR=#009000]**RandomArray$ = ''[/COLOR] 
[COLOR=#0000FF]End[/COLOR] 
[COLOR=#009000]**// A Flag used to check wether generated number is uniqe or not[/COLOR] 
Flag = [COLOR=#ff0000]0[/COLOR] 
[COLOR=#009000]**// Generate a Random number between 1 and Num[/COLOR] 
Random = [COLOR=#000090][B]RND[/B][/COLOR](Num-[COLOR=#ff0000]1[/COLOR]) + [COLOR=#ff0000]1[/COLOR] 
[COLOR=#009000]**// Check if generated number is uniqe[/COLOR] 
[COLOR=#0000FF]For[/COLOR] i=[COLOR=#ff0000]1[/COLOR] [COLOR=#0000FF]To[/COLOR] [COLOR=#000090][B]GetArrayNum[/B][/COLOR](RandomArray$,#) 
  Number = [COLOR=#000090][B]VAL[/B][/COLOR]([COLOR=#000090][B]GetArrayItem[/B][/COLOR](RandomArray$,#,i)) 
  [COLOR=#0000FF]If[/COLOR] (Random = Number) [COLOR=#0000FF]Then[/COLOR] 
    Flag = [COLOR=#ff0000]1[/COLOR] 
    [COLOR=#000090][B]Break[/B][/COLOR]() 
[COLOR=#0000FF]Next[/COLOR] i 
[COLOR=#0000FF]If[/COLOR] (Flag) [COLOR=#0000FF]Then[/COLOR] 
  [COLOR=#009000]**// Generated number is not uniqe, so run the script again till a uniqe number is generated[/COLOR] 
  [COLOR=#000090][B]RunScript[/B][/COLOR]("Randomizer") 
  [COLOR=#000090][B]Return[/B][/COLOR]() 
[COLOR=#009000]**// if Number is uniqe, Add the number to the Array (Used for checking of uniqe number)[/COLOR] 
RandomArray$ = RandomArray$ + [COLOR=#000090][B]CHAR[/B][/COLOR](Random) + [COLOR=#800000]'#'[/COLOR] 
[COLOR=#009000]**// Add Number to listbox[/COLOR] 
Random$ = [COLOR=#000090][B]CHAR[/B][/COLOR](Random) 
[COLOR=#000090][B]ListBoxAddItem[/B][/COLOR]("ListBox","Random$")

پیوست ها

• Random Uniqe Numbers.rar
    1.1 کیلوبایت · بازدیدها: 41

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
کدش رو براتون نوشتم :
کد:
Text$ = ''
For i=1 To Infinity
  ListBoxGetItems("Listbox","Items$,ItemsNum$,#,NumItems")
  Random = RND(10)
  Random$ = CHAR(Random)
  Search = POS(Random$,Text$)
  If (Search = 0) Then
    Text$ = Text$ + Random$ + ','
    If (Random$ <> '0') Then
      ListBoxAddItem("Listbox","Random$")
    End
  End
  If (NumItems = 10) Then
    Break()
  End
  Refresh("")
Next i

پست جناب Nevercom رو ندیدم با این حال کدم رو گذاشتم شاید به دردی بخوره

آخرین ویرایش:

ali guard

Member
سلام ببخشن اطر بخواهم اين كار انجام بدم جى اون دستور رندوم بااين شكل كنم من يك دكمة دارم روى ان اين كد دارم ميخواهم با هر بار كليك كردنش يكى يكى اجرابشة يانى بيدون تكرارى ميشة اين كد كامل كنيد ممنون
کد:
a$[1]='green'
a$[2]='red'
a$[3]='dark green'
a$[4]='black'
a$[5]='white'
a$[6]='yellow'
a$[7]='violet'
a$[8]='grey'
a$[9]='orange'
a$[10]='brown'
a$[11]='light green'
a$[12]='blue'
a$[13]='pink'
a$[14]='light blue'
a$[15]='xxx'
a$[16]='xxx'
a$[17]='xxx'
a$[18]='xxx'
a$[19]='xxx'
a$[20]='xxx'
a$[21]='xxx'
a$[22]='xxx'
a$[23]='xxx'
a$[24]='xxx'
**// Define an Array String
**// Generate a Random number
Random = RND(24)
Random$ = CHAR(Random)
Path$ = 'd:\sound\\' + Random$ + '.wav'
Message("path$","")
PlaySound("Path$")
**// Access to Array's Item by its Index Number
Set$ = a$[Random]
DisplayValue("name","Set$")
Hide("mask")

the_king

مدیرکل انجمن
صورت مساله :
اگر برای انتخاب یک گزینه صرفا از یک ()RND استفاده کنیم، احتمال داره که یک گزینه بارها پشت سر هم تکراری باشند،
مثلا سه بار پشت سر هم گزینه 7 انتخاب بشه که اصلا وضعیت خوبی نیست.
اگر هم صرفا بررسی کنیم که گزینه انتخاب شده مشابه دفعه قبل نباشه، ممکنه گزینه های انتخاب شده مثلا
3، 6، 3، 7، 3، 9، 3، 5 باشند. طرف از بس گزینه 3 رو گوش کرده دیگه حالش از برنامه بهم خواهد خورد.
اگر هم بگیم هر گزینه فقط یکبار انتخاب بشه، موقعی که همه انتخاب ها نمایش داده شدند، دیگه چیزی برای
انتخاب کردن نمی مونه.
ایده یک راه حل :
مستقیما از ()RND استفاده نکنیم، ابتدای برنامه و فقط یکبار یک لیست نامرتب از همه گزینه ها داشته باشیم (بسازیم)، مثلا اعداد 1 الی 24 بصورت تصادفی در یک آرایه قرار بگیرند. ما از گزینه ابتدای آرایه تا گزینه انتها رو یکی یکی
انتخاب می کنیم و وقتی به انتهای لیست رسیدیم مجددا به ابتدای آرایه بر می گردیم. اینطوری هر گزینه فقط یکبار
انتخاب شده و موقعیت هرکدوم هم تصادفی هستند و تا زمانی که همه 24 گزینه انتخاب نشده گزینه ها تکراری
نخواهند بود.

مرحله اول، ساختن آرایه نامرتب :
کد:
n = 24
For i = 1 To n
  rndlist[i] = i
Next i
m = n * 10
For i = 1 To m
  x = RND(n - 1) + 1
  For j = 1 To Infinity
    y = RND(n - 1) + 1
    If (y <> x) Then
      Break()
    End
  Next j
  temp = rndlist[x]
  rndlist[x] = rndlist[y]
  rndlist[y] = temp
Next i
p = 1
توجه داشته باشید که آرایه rndlist رو فقط یکبار و در ابتدای برنامه می سازیم، پس کد بالا بهتر است در رخداد
Page Start قرار گیرد.

مرحله دوم، استفاده از آرایه rndlist بجای ()RND بدین نحو :
کد:
Random = rndlist[p]
p = p + 1
If (p > n) Then
  p = 1
End
Random$ = CHAR(Random)

نکته :
فراموش نکنید که تابع ()RND مقدار 0 را هم بر می گرداند، برای همین از RND(n - 1) + 1 استفاده کرده ام.

ali guard

Member
سلام دستت در د نكند من دقيق اين كار ميخواهم اطر بتوانيد كمك كنيد خيلى ممنون من نمونة را بيوست كرد ميخواهم وقتى روى دكمةى rundom كليك كردم رندوم بيدون تكرارى اجرابشة تا نيرسة با اخر وقتى رسيد با اخر يانى رسيد با 24 يك مساج نيشون بدة و ريست بشة تا هم بتون يك بارى ديكة ايستفادة كرد لطفا نمونة را ببينيد

پیوست ها

• sampletest.rar
    123.1 کیلوبایت · بازدیدها: 34

the_king

مدیرکل انجمن
تا می توانید کار های تکراری و مشابه هم را با کد نویسی ساده کنید، مثلا شما 24 تا تصویر دارید که کدشان
شبیه هم اند، نیازی نیست که دونه دونه روی فرم طراحی شان کنید و برای رخداد هایشان کد بنویسید.
همه کار را با یک حلقه انجام دهید. من هر چی Bitmap روی فرم داشتید پاک کردم، همه شونو.

در ضمن من صدای blue و yellow رو نمی شنوم. فایل های wav شون در Windows Media Player بدون مشکل
شنیده می شوند اما گویا با PlaySound مشکل دارند. من اگه جای شما باشم با یک ویرایشگر فایل صوتی کمی
طولشان را بیشتر می کنم، مثلا چند دهم ثانیه به ابتدا و انتهایش مکث اضافه می کنم.

قبل از اجرا کردن برنامه رخداد Page Start رو ببینید و مسیر $sourcepath رو تنظیم کنید، مثلا :
کد:
sourcepath$ = 'C:\Downloads\sampletest\\'

پیوست ها

• sampletest.zip
    127.4 کیلوبایت · بازدیدها: 39

ali guard

Member
تا می توانید کار های تکراری و مشابه هم را با کد نویسی ساده کنید، مثلا شما 24 تا تصویر دارید که کدشان
شبیه هم اند، نیازی نیست که دونه دونه روی فرم طراحی شان کنید و برای رخداد هایشان کد بنویسید.
همه کار را با یک حلقه انجام دهید. من هر چی Bitmap روی فرم داشتید پاک کردم، همه شونو.

در ضمن من صدای blue و yellow رو نمی شنوم. فایل های wav شون در Windows Media Player بدون مشکل
شنیده می شوند اما گویا با PlaySound مشکل دارند. من اگه جای شما باشم با یک ویرایشگر فایل صوتی کمی
طولشان را بیشتر می کنم، مثلا چند دهم ثانیه به ابتدا و انتهایش مکث اضافه می کنم.

قبل از اجرا کردن برنامه رخداد Page Start رو ببینید و مسیر $sourcepath رو تنظیم کنید، مثلا :
کد:
sourcepath$ = 'C:\Downloads\sampletest\\'
خيلى ممنون اين هم خيلى بادرد منو خورد براى رهنماى ولى من ميخواهم اينو براى سوال هاى تصادفى ايستفادة كنم

من اينبرنامة براى اموزشى زبانى اينكليزى ميخواهم ايبخش كة حالا شوما دروست كرديد خيلى بادرد خوردست وقتى ميخواهم با كار بربطم اين عكس اين رنط هست تا اينا خوب || بس ميخواهم باد كار بر امتحان كنم يانى سدا بياد بطويد red با د كار بر براى جواب مسبت بايد روى عكس قرمز كليك كند براى هر سوال 5 درجة داشتة باشد اطر بتوانيد اينجور كمكم بكنيد خيلى ممن:rose:ونم

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
شما میتونید تو هر عکسی رو که کاربر کلیک میکنه مثلا عکس Red رو یک عدد اختصاصی بر خودش رو بنویسید مثلا عددی که رندوم میده 1 هست و همینطور که تعریف کردین عدد 1 صدای Red رو پخش میکنه پس تو کد عکس Red هم این رو بنویسید Image = 1 و یک اسکریپ هم بسازید و اینطور کد نویسی کنید تا مقدار کدنویسیتون کمتر و راحتر باشه
کد:
Image = 1
RunScript("Check")
کد:
If (Image = Random) Then
MessageEx("TRUE","")
Else
MessageEx("FALSE","")
End

آخرین ویرایش:

ali guard

Member
شما میتونید تو هر عکسی رو که کاربر کلیک میکنه مثلا عکس Red رو یک عدد اختصاصی بر خودش رو بنویسید مثلا عددی که رندوم میده 1 هست و همینطور که تعریف کردین عدد 1 صدای Red رو پخش میکنه پس تو کد عکس Red هم این رو بنویسید Image = 1 و یک اسکریپ هم بسازید و اینطور کد نویسی کنید تا مقدار کدنویسیتون کمتر و راحتر باشه​

کد:
Image = 1

کد:
[RIGHT][LEFT]RunScript("Check")[/LEFT]
[/RIGHT]

کد:
If (Image = Random) Then
کد:
[RIGHT][LEFT]MessageEx("TRUE","")

Else

MessageEx("FALSE","")[/LEFT]

[RIGHT][LEFT]End[/LEFT]
[/RIGHT]

سلام ممنون از كدت ولى فايلى كة جناب the king عزيز زدة ديديد اون اومادة بايك سكريثت همة عكسها دروست كردة بس من ميخواهم همون روش اون ايستفادة كنم وهم بطم اين كد شوما نميشة بااون جور كرد
[/RIGHT]

Singular

Active Member
سلام دوستان میخام عکسها به طور راندوم جابجا بشن و طوری باشه که تکراری نباشه هر بار کلیک عکسی به موقعیتی رفت سری دگه به اون موقعیت نره
لطفا این فایل نمونه رو دانلود کنید .. ممنونم از راهنماییتون
http://uploadtak.com/images/c3569_rnd.rar

جدیدترین ارسال ها

بالا