مشاوره در نحوه طراحی بهینه بانک برنامه سی شارپ

با عرض سلام و وقت به خیر خدمت دوستان عزیز
میدونم سوالم زیاد مرتبط با این بخش نیست، ولی خب چون حرفه ای های سی شارپ اینجان، اینکارو کردم
من دارم یه بانک واسه یه برنامه که میخوام با سی شارپ کد بزنم طراحی می کنم
یه جدول توو این بانک دارم به اسم سرباز که فیلدهای بسیار زیادی داره مثل نام، نام مستعار، نام پدر، کد ملی، کد کارگزینی، شماره حساب و ...
تقریبا چهل پنجاه تا فیلد میشه !!!
سوال من اینه که خب روش عادی اینه که همه اطلاعات خام مربوط به سرباز رو داخل یه جدول به اسم سرباز بزنم ولی خب مشکل اینه که فیلد هاش خیلی زیاد میشه و باعث سردرگمی میشه !
میگم اگه بیام اطلاعات مربوطه رو به دسته های مختلف تقسیم کنم و اونا رو در جدول های جداگانه(که با کلید خارجی به جدول اصلی یعنی جدول سرباز وصل شده اند) ثبت کنم بهتر نیست ؟
اطلاعات خیلی راحت تر و قابل فهم تر قابل دستیابی میشن !
مثلا:
جدول سرباز:نام، نام، نام مستعار، نام پدر، کد ملی، کد کارگزینی، شماره حساب...
جدول اطلاعات تحصیلی سرباز: مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی، گرایش، نام دانشگاه...
جدول اطلاعات جسمی سرباز:رنگ چشم، قد، وزن، گروه خونی...
.
.
.
آیا اینجوری بهتر نیست ؟
تعدد جدول ها توو این روش، طراحی بانک رو غیر استاندارد نمی کنه ؟
ممنون از همه دوستان

the_king

مدیرکل انجمن
با عرض سلام و وقت به خیر خدمت دوستان عزیز
میدونم سوالم زیاد مرتبط با این بخش نیست، ولی خب چون حرفه ای های سی شارپ اینجان، اینکارو کردم
من دارم یه بانک واسه یه برنامه که میخوام با سی شارپ کد بزنم طراحی می کنم
یه جدول توو این بانک دارم به اسم سرباز که فیلدهای بسیار زیادی داره مثل نام، نام مستعار، نام پدر، کد ملی، کد کارگزینی، شماره حساب و ...
تقریبا چهل پنجاه تا فیلد میشه !!!
سوال من اینه که خب روش عادی اینه که همه اطلاعات خام مربوط به سرباز رو داخل یه جدول به اسم سرباز بزنم ولی خب مشکل اینه که فیلد هاش خیلی زیاد میشه و باعث سردرگمی میشه !
میگم اگه بیام اطلاعات مربوطه رو به دسته های مختلف تقسیم کنم و اونا رو در جدول های جداگانه(که با کلید خارجی به جدول اصلی یعنی جدول سرباز وصل شده اند) ثبت کنم بهتر نیست ؟
اطلاعات خیلی راحت تر و قابل فهم تر قابل دستیابی میشن !
مثلا:
جدول سرباز:نام، نام، نام مستعار، نام پدر، کد ملی، کد کارگزینی، شماره حساب...
جدول اطلاعات تحصیلی سرباز: مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی، گرایش، نام دانشگاه...
جدول اطلاعات جسمی سرباز:رنگ چشم، قد، وزن، گروه خونی...
.
.
.
آیا اینجوری بهتر نیست ؟
تعدد جدول ها توو این روش، طراحی بانک رو غیر استاندارد نمی کنه ؟
ممنون از همه دوستان

فرض کنید شما یکسری فیلد دارید که تو دو گروه فیلد A و B تفکیک شون کردید و به نظرتون اینها از نظر موضوعی و محتوای فیلد ها متفاوت اند.
اصولا اگر ارتباط بین گروه فیلد های A و فیلد های B همواره یک به یک باشه، فرضا هر فرد همیشه یک نام خانوادگی و یک کد ملی داشته باشه این گروه فیلد های A و B باید در یک جدول باشن.
فرقی نمی کنه که تعداد فیلد ها چند تا است یا موضوع فیلد ها چیه، مهم اینه که چون ارتباط میان شان همواره یک به یک ئه، نباید در جداول جداگانه قرار بگیرند، چون اگر جداول جداگانه باشن برای
قرارگرفتن شون در کنار هم هزینه Join کردن جداول اضافه میشه.
تو طراحی جداول این طبقه بندی موضوعی نیست که موجب تفکیک جداول میشه، نحوه ارتباط شون با همدیگر ئه که باعث میشه یکسری فیلد ها در جدول جداگانه ای قرار بگیرن.
این خیلی طبیعی و عادی است که تعداد فیلد های یک جدول زیاد باشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا