مدلینگ سه بعدی از روی یک عکس

neda_sh

New Member
دوستان من میخوام یه ساختمون و از روی 2 تا عکس از دو سمت شمالی و جنوبی اون مدل کنم...
به نظر شما منطقی ترین و سریع ترین راه چیه؟!

M-CG

New Member
با سلام. دوست عزیز٬ مدلینگ معماری و ساختمان بنابه احتساب ابعدا و اندازه های دقیق و یا فرضی صورت میگیره نه تصاویر از ابعاد مختلف. از تصاویر فرضی٬ برای مدل سازی شخصیت و اشیای دیفورمه شده استفاده میکنند چون حجم شان بهم ریخته و غیر قابل اندازه گیری هندسی دقیق هست. شما میتونین با استفاده از دو تصویری که در دست دارین٬ در فوتوشاپ ابعاد فرضی رو محاسبه کنید و سپس در مکس ارتفاع٬ طول و عرض ساختمان را براحتی مدل کنید. موفق باشید. (مهدی بختیاری)

neda_sh

New Member
با سلام. دوست عزیز٬ مدلینگ معماری و ساختمان بنابه احتساب ابعدا و اندازه های دقیق و یا فرضی صورت میگیره نه تصاویر از ابعاد مختلف. از تصاویر فرضی٬ برای مدل سازی شخصیت و اشیای دیفورمه شده استفاده میکنند چون حجم شان بهم ریخته و غیر قابل اندازه گیری هندسی دقیق هست. شما میتونین با استفاده از دو تصویری که در دست دارین٬ در فوتوشاپ ابعاد فرضی رو محاسبه کنید و سپس در مکس ارتفاع٬ طول و عرض ساختمان را براحتی مدل کنید. موفق باشید. (مهدی بختیاری)

من مشکلی با ابعاد و اندازه ها ندارم چون یه اصولی بر ابعاد تقریبا حاکمه..مشکل من بیشتر در مورد مدلینگه..من الان مدل کردم کار و اما طول ساختمون نمیدونم چقدره...یا اینکه وقتی من به جای بنای کلی ساختمون که معمولا توی کارای معماری به صورت دیوار کشیده میشه یه باکس گذاشتم...حالا واسه متریال دهی به مشکل بر نمیخورم؟؟؟..نمیدونم متوجه منطورم میشید یا نه؟!

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
من مشکلی با ابعاد و اندازه ها ندارم چون یه اصولی بر ابعاد تقریبا حاکمه..مشکل من بیشتر در مورد مدلینگه..من الان مدل کردم کار و اما طول ساختمون نمیدونم چقدره...یا اینکه وقتی من به جای بنای کلی ساختمون که معمولا توی کارای معماری به صورت دیوار کشیده میشه یه باکس گذاشتم...حالا واسه متریال دهی به مشکل بر نمیخورم؟؟؟..نمیدونم متوجه منطورم میشید یا نه؟!

نه!

rmreza

Well-Known Member
البته اگه ساختمونتون قرینه داشته باشه که دو تا باکس درست می کنید وبه صورت 90درجه کنار هم قرار میدین بعد از ساخت با کپی پیست قرینه دیگر رو میسازید ارتفاع باکسی که ایجاد کردید ببنید چنده این که راحته بالاخره عکس های اولی رو به یک باکس نسبت دادین پس هرچی که ارتفاع باکس باشه ارتفاع ساخنونه
فکر کنم که منظورتون این بود

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
منظورتون از طول ساختمون چیه؟ شما عکس نما از ساختومن داری یا حالت پرسپکتیو؟

M-CG

New Member
با سلام. فکر کنم نتونستم درست توضیح بدم. یک مثال ساده: مخایم یک ساختمان یک طبقه ساده مدل کنیم. ابتدا ارتفاع٬ عرض و بعد نیز طول ساختمان را بررسی میکنیم٬ مثلا (3m*4m*6m)٬ دوباره به همین ابعاد چهار دیواری را مدل میکنیم. سپس برای ایجاد مکانهای در٬ پنجره و دودکش و غیره نیز دوباره اندازه ها را بررسی میکنیم. مثلا اینکه پایین ترین قسمت پنجره چقدر از کف فاصله داره٬ همینطور سمت چپ و راست اون و اینکه با سقف چقدر فاصله داره٬‌ بعد حجم پنجره خود بخود درمیاد. درها هم بهمین شکل. نکته آخری اینکه سعی کنید از یک باکس برای مدل کردن دیوار ها استفاده کنید که هم روشش همینه (Extrude, Inset, bivel) و هم در موقع تکسچر دادن به مشکل بر نمی خورید. دیوارهای جداگانه اذیت تون میکنه. موفق باشید.

خودتو اذيت نكن

خودتو اذيت نكن يه نرم افزار هست كه با استفاده از تصاوير براي شما مدل تهيه ميكنه وشما بايد بعد از ارائه دادن مدل توسط نرم افزار اونو ويرايش كني .اسم نرم افزار كه خيلي هم قويهAutodesk Image Modeler

جدیدترین ارسال ها

بالا