مایا path deform داره؟

rasoulvalli

Well-Known Member
سلام میشه کوروش جان اول بردار با یه curve مسیر را بکش بعدش برو جسمی که می خوای تکرار بشه را انتخاب کن بعدش اون کرو را حالا ماژول انیمیت را انتخاب کن تا منوهاش بیاد حالا از منوی animate> motion patch>atach to motion parh را با option باز کن بعد در مورد تایم واین حرفا با تست امتحان کن تا بیاد دستت :green: اما در مورد جهت که مهمه( مثلا یک موشک را می خوایم اینطوری انیمت بدیم چس حتما سرش باید به سمت جلو حرکت کنه مایا از کجا بفمه از همین front axis and up axis )من معمولا front axis را میزارم رو y و up axis را رو x البته بستگی به جهات شما تو مایا داره که چطور تنشیم شده باشه حالا بیخیال تا اینجاش موشن پت را انجام میدیم و جسم از اوله curve تا آخرش میاد رو کرو البته به صورت انیمت حالا باید بریم منو animate > create animation snapshot خوب قسمت تایم و این حرفاش را که کاری نداریم میگیه از چه فریم تا چه فریم را که انیمیت شده قبلا حالا کپی برداری کنم اما نکته مهمش اون گزینه increment هست که اگه مثلا رو 1 باشه دقیقا مثلا اگه ده فریم اینیمت داریم 10 تا شکل را کپی برداری می کنی اما اگه مثلا بزاریمش رو 1.5 میشه 10 تقسیم بر 1.5 میشه 6.6 که میاد راندش میکنه همون 7 تا را بهمون میده حالا در آخر اجسام را انتخاب می کنیم و از edit >delete by type > motion path میکنیم که دیگه جسممون حرکت نداشته باشه چون کار تموم شده :green:

این روش کاملا جواب میده اگه جواب نگرفتید دوباره و دوباره با اعداد مختلف و با دقت امتحان کنید.

koorosh_kh

باحالترین کاربر
کوروش جان این که مشکلی نداره می تونید رو کرو کلیک کنید و از تب کرو ها rebuild curve را بزنید و مثلا مقدار رابدید 200 تا :green:

مرسی مرسی عالی شد:rose:
از تمام دوستانی که تو این تاپیک به من کمک کردن تشکر میکنم:rose:
mahdilal
hamid_iranmann
rezaoptic
Mandana
rasoulvalli
موفق باشید:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا