ماندن تصویر در 3d max

irsalam

Member
سلام خدمت همه دوستان عزیز

یک مشکلی من توی مکس دارم که نمیدونم دقیقا از کجا نشات میگیره و این مشکل اینه که ولی با اشیا کار مکنی بعد یک چند دقیقه ای مثل تصویر زیر میشه و به اصطلاح گیر می کنه و شاید هم از سخت افزار باشه ولی چون می خواستم مطمئن شم که برم ارتقاء بدم اینجا پرسیدم تا از بقیه دوستان با تجربه هم مشورتی گرفته باشم

لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید

عکس هم ضمیمه است

پایینده باشید

پیوست ها

• 3d error.jpg
    3d error.jpg
    266.2 کیلوبایت · بازدیدها: 26

irsalam

Member
سلام . اره دوست من ویندوز که سالم هست چون با بقیه برنامه ها که مشکلی ندارم البته ویندوز 8 هست گرافیکش که 1 گیگ هست رمش 2 البته وقتی مکس باز میشه بیشتر فشار روی رم میاد در حدی که 50 درصد بیشتر از حجم رم گرفته میشه

madmaster_3d

Well-Known Member
خوب دوست عزیز اولا که ویندوز 7 خودش 1 گیگ رم می خواد. حالا این ویندوز 8 هستش که معلوم نیست واقعا 8 هستش یا از اونهاست که قبل انتشار خود ماکروسافت تو بازار بود.
برای حرکت تو محیط مکس نیاز به رم هستش.
رم شما خیلی خیلی کمه. رم رو به 4گیگ ارتقا بده و حتما ویندوز 64 بیت 7 نصب کن مشکلت حل میشه. برنامه هم روی حالت direct3d هستش دیگه؟

irsalam

Member
ویندوز که دوست عزیز اصل هست و واقعا 8 هست و شکی در ان نیست و اینکه که در حالت عادی خود ویندوز اصلا رم چندانی نمیکشه در 20 -30 درصد

من می خواستم بدونم که مشکل از گرافیک نمی تونه باشه و اگر هست آیا راهکاری برای این نیست که با تنظیمات مکس بشه این حجم رم رو کاهش داد یا همچنین چیزی

به هر حال از راهنماییت ممنونم دوست عزیز

irsalam

Member
پس مشکل حل شده محسوب شده ولی این مشکل بیشتر می تونه از گرافیک باشه یا از رم

برای این می گم که بدونم کدام رو ارتقاء بدم و اون رو تقویت کنم

باز هم از شما دوست ای عزیز که پاسخ دادید ممنون و متشکرم

madmaster_3d

Well-Known Member
عزیزم شما یک جست و جویی تو گوگل بکنی میبینی که ویندوز 7 اینها 1 گیگ رم می خواد فقط. شما بهت میگم 7 64بیت بریز گوش نمی کنی. خودت می دونی

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام
با تشکر و اجازه از دوستانی که جواب دادن
دوست عزیز این مشکل از VGA هستش، کالا مکس خیلی Bug ـهای گرافیکی داره، مخصوصا که میگین ویندوزتون 8 هست.

اول در مورد ویندوز 8 بگم که اگه نظر من رو میخوای همین الان این ویندوز حذف و ویندوز 7 بریز، قبلا از انتشار این نسخه ویندوز خیلی از کارشناس ها گفته بودن کسانی که کارهای حرفه ای و تخصصی با ویندوز میکنن از ویندوز 7 به ویندوز 8 نمیرن، دوست عزیز این پروژه ماکروسافت بیشتر به درد widget ـهای هوشمند میخوره مثل تبلت های گوشی ها و PC ـهای All in one.

و این رو بگم که این مشکل شما به احتما زیاد برای نا هماهنگی درایور کارت گرفیکتون با این ورژن ویندوز هست. این مشکلات از رم نیست، کبود رم باعث کندی صحنه و بالا نیومدن و crash صحنه های سنگین میشه.

حق یارت

irsalam

Member
عزیزم شما یک جست و جویی تو گوگل بکنی میبینی که ویندوز 7 اینها 1 گیگ رم می خواد فقط. شما بهت میگم 7 64بیت بریز گوش نمی کنی. خودت می دونی

سلام . دوست عزیز وقتی رم سیستم من 2 هست و نمیشه روش ویندوز 4 بیتی نصب کنم جستجو چه فایده ای داره این به درد زمانی می خوره که رم سیستمم رو ارتقاء بدم

به هر حال از پاسخت ممنونم

irsalam

Member
سلام
با تشکر و اجازه از دوستانی که جواب دادن
دوست عزیز این مشکل از VGA هستش، کالا مکس خیلی Bug ـهای گرافیکی داره، مخصوصا که میگین ویندوزتون 8 هست.

اول در مورد ویندوز 8 بگم که اگه نظر من رو میخوای همین الان این ویندوز حذف و ویندوز 7 بریز، قبلا از انتشار این نسخه ویندوز خیلی از کارشناس ها گفته بودن کسانی که کارهای حرفه ای و تخصصی با ویندوز میکنن از ویندوز 7 به ویندوز 8 نمیرن، دوست عزیز این پروژه ماکروسافت بیشتر به درد widget ـهای هوشمند میخوره مثل تبلت های گوشی ها و PC ـهای All in one.

و این رو بگم که این مشکل شما به احتما زیاد برای نا هماهنگی درایور کارت گرفیکتون با این ورژن ویندوز هست. این مشکلات از رم نیست، کبود رم باعث کندی صحنه و بالا نیومدن و crash صحنه های سنگین میشه.

حق یارت

حالا اینکه مکس باگ داره شما با تجربه ها بهتر می دونید ولی اینکه ویندوز 8 خوب نیست جای بحث بیشتری داره چون این ویندوز با هیچ برنامه ای دیگری و لا اقل با برنامه هایی که من کار می کنم مثل آفیس 2013 - master collection cs6 - مجموعه نرم افرهای grass valley یا همون ادیوس و .... و حالا اینکه با مکس مشکل داره نمیدونم

البته طبیعیه که مکس زیاد از منابع رم و کارت گرافیک مصرف می کنه چون پردازش اطلاعاتش بیشتره ولی اینکه شما می فرمایید مشکل شاید از ناهماهنگی کارت گرافیک با ویندوز 8 باشه باید بگم که درایور کارت گرافیک سیستمم رو برای ویندوز 8 از سایت amd دانلود کردم و طبق فایلی که دانلود کردم قاعدتا باید این هماهنگی به وجود آمده باشه

و تا اینجا کلا مشکل من دوتا شد چون تا قبلش می خواستم رم و ارتقاء بدم ولی حالا کارت گرافیک هم اضافه شد !!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به هر حال از همه عزیزان که جواب میدن متشکرم

پایینده باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا