Fa لود کردن دو متن با یک کلیک

ayric

New Member
482.jpg
سلام دوستان عزیز
دو تا سوال داشتم که شاید به نظر اساتید محترم خیلی ابتدایی بیاد ولی من در مولتی مدیا بیلدر تازه کارم واسه همین این سوال خیلی وقته ذهن من رو مشغول کرده و هر چی در انجمن هم گشتم نتونستم پیداش کنم مننون می شم کسی بتونه کنمکم کنه

دوستان اینکه همین طور که در عکس می بینید این یک برنامه است که (شماره یک) حاوی یک ستون است که وقتی رو هر کدام از این جملات کلیک می کنیم متن مورد نظر را به ما نمایش می ده!

اول می خواستم ببینم اصلا چطوری باید این ستون را ساخت؟

دوم هنگامی که روی یکی از جملات ستون شماره یک کلیک می کنید دو متن جداگانه در قسمت های 2 و 3 ظاهر می شه می خواستم بدونم که چطوری می شه با یک کلیک دو متن جداگانه رو در دو قسمت مختلف فراخوانی کرد؟؟؟

قبلا از همه دوستانی که می تونن کمکی به من بکنن کمال تشکر را دارم

اگر هم کسی این برنامه را خواست تا ببیند چطوری کار می کند می تونم همین جا آپلود کنم

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
تو این عکس قسمت 1 لیست باکس هست که میتونید با کلیک بر روی آیتم مورد نظر دوتا اسکریپت رو اجر اکنید یعنی به این شکل

شما تو قسمت OnSelection لیست باکس از کد زیر استفاده میکنی و اسم آیتم کلیک شده رو بدست میاری

کد:
ListBoxGetSelectedItems("ListBox","SelItems$,SelItemsNum$,#,SelNumItems")

بعد یه شرط مینویسی که اگه SelItems$ برابر آیتم کلیک شده بود فلان دستورات رو برامون اجرا کنه همین درضمن نمونه هم زیاده تو انجمن

کد:
If (SelItems$='SelectItem') Then
MessageEx("","1")
MessageEx("","2")
End

ayric

New Member
محمود آقا دستت درد نکنه داداش خیلی حال دادی فقط یک سوال خیلی ساده دارم که امیدوارم فحشم ندین!
من یک دردسر دارم که این قدر ساده است که حتی نمی شه واسش جواب پیدا کرد ، اونم اینه که چطوری داداش این آیتم ها رو بسازم تو لیست باکس اگه جایی قبلا توضیح دادن بهم آدرس بدی ممنون می شم یا اینکه واسه این تازه وارد در بدر خودت مختصر توضیح بده فدای دستت!!
بعد گفتی که نمونه زیاده تو انجمن اگه میشه چند تا از این صفحات نمونه دار رو برام بذار تا یکم راه بیوفتم ! کور شدم از بس گشتم و نبود! :-

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
تو نمونه های همراه MMB نمونه های مربوط به ListBox رو بررسی کنید.
فکر کنم فولدری بود بنام MNI_Demoes یا همچین چیزی که مثال های خوبی واسه ListBox داشت.

ayric

New Member
مرسی دوستان گلم
یک سوال دیگه ببخشید سرتون رو درد آوردم
یک چیزایی دستگیرم شد من مثلا 40 تا فایل تکست دارم که می خوام از این فایل ها استفاده کنم حالا چطوری به این لیست باکس حالی کنم که فقط این 40 تا فایل تکست من رو هر بار که اجرا می کنم بگیر اسم تکست ها رو تبدیل به آیتم کن و با هر بار کلیک بر روی این آیتم ها محتویاتش رو فلان جا نشون بده !
خیلی ممنون می شم جواب بگیرم از شما
[MIUC][/MIUC]

ayric

New Member
می دونم الان دارین بد وبیراه می گین ولی کمک کنید!

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
اول هدف رو مشخص کنید و بعد دنبال راه حل مناسب بگردید.
خب هدفتون اینه که تو لیست باکس چهل (یا هر تعداد دیگه) تا آیتم داشته باشید و با انتخاب هرکدوم از آیتم ها داده ای نمایش داده بشه که مربوط به اون آیتم هست.

برای اضافه کردن آیتم ها به لیست باکس که از دستور ListBoxAddItem استفاده میشه
بعد از نمایش، با انتخاب هر آیتم باید نام آیتم (یا اندیسش) دریافت بشه، و مهمتر اینکه یه منطق داشته باشید که نام آیتم یا اندیسش رو به یه داده ارتباط بده.

حالا ما بر اساس چیزی که خودتون گفتید کدها رو می نویسیم:
قبلش یه Button، یه ListBox و یه Paragraph به فرمتون اضافه کنید.

کد زیر رو تو یه Button قرار بدید، وقتی روش کلیک بشه هرچندتا فایل txt که در فولدر مشخص شده وجود داشته باشه در لیست باکس لود میکنه:
کد:
path$ = 'C:\Folder'
SearchForFiles("path$","txt")
TotalFiles = CBK_NumInList
ListBoxAddItem("ListBox","RESET")
For i=1 To TotalFiles
  LoadText("Item$","STRING:<List>i")
  Name$ = ExtractName(Item$)
  ListBoxAddItem("ListBox","Name$")
Next i
می بینید که ما اسن فایل رو جدا کردیم و به ListBox‌ اضافه کردیم

کد زیر رو در ListBox بنویسید:
کد:
ListBoxGetSelectedItems("ListBox","Items$,Indexes$,#,TotalItems")
SelectedItem$ = GetArrayItem(Items$,#,1)
path$ = 'C:\Folder\\'
File$ = path$ + SelectedItem$ + '.txt'
LoadText("Paragraph","File$")
همونطور که می بینید عنوان آیتم رو دریافت می کنیم و اون رو تبدیل به نام فایل می کنیم (چون میدونیم نام فایل ها رو به لیست باکس اضافه کردیم و کافیه قبلش مسیر و بعدش پسوند txt. رو اضافه کنیم تا بشه به مسیر فایل)
و بعدم که محتویات فایل رو در پاراگراف نمایش میدیم.

جدیدترین ارسال ها

بالا