لب تاب چه مارکی بخرم؟

pami

Member
سلام من میخوام یه لب تاب بخرم حدودا 2 میلیون و کارم هم فعلا فقط با نرم افزار فتوشاپ و طراحیه عکسه و سرعتش برام خیلی مهمه که بالا باشه -احتمالا در آینده از کورل و ایلاستراتور هم استفاده خواهم کرد- راهنماییم کنید که چه مارکی با چه مشخصاتی بخرم؟

sheisebaboo

Active Member
مدلهای زیر رو توی digikala.com جستجو کنید، مدلهای خوبی هستن نسبت به قیمتشون.
Acer Aspire V5-471PG
HP ProBook 450 G0 - A
Acer Aspire E1-572G
HP Pavilion 15-n009se

sheisebaboo

Active Member
برعکس مارک ایسر بخرید بهتره، چون والا تجربه بنده نشون داده، اول سونی و بعد ایسر و hp و lenovo. ایسوس نخرید چون خیلی سریع آسیب سخت افزاری میبینه از جمله لولای مانیتورش زود میشکنه.
dell هم خیلی داغ میکنه و دی وی دی رایترهای ضعیفی داره و البته جنس خوبی ازش در بازار ایران نیست/

mohammad moeini

Active Member
مارک ایسر نخرید خرابی زیاد داره

سلام دوست عزیز
کی گفته ایسر خرابی داره؟؟!!:mad:

من خودم توی کار فروش لپ تاپ هستم و لپ تاپ خودمم Acer V3-571G هست و میتونم بگم بی نظیره و خدا رو شکر در این چند سال اصلا مشکلی نداشته و حتی برای مشتریها هم اکثرا ایسر میارم

در مقابل اصلا لپ تاپ Dell نخرید چون واقعا تلفات داره و من خودم اولین لپ تاپم دل بود و در عرض 4 ماه پس از خریدنش براش مشکل پیش اومد و فرستادم گارانتی

اچ پی هم نگیرید چون الان دیگه خوب گارانتی نمیشه و مشکلات خاص خود رو داره

بهترین پیشنهاد من به شما به عنوان یک کارشناس اینه که فقط Acer و یا Asus بگیرید
چون این دوتا مارک همه قطعاتشون توی بازار پیدا میشه

m_karami

Member
افراد زیادی هستند که یکی از دغدغه هاشون همین سوال هست که شما بیان کردید ولی فکر نمی کنم هیچ کدوم از جواب هایی که میشنوید با هم همخوانی داشته باشه و بعضا هم متناقضه برای همین من چندتا نکته رو در این مورد ذکر میکنم تا شاید همه یک ذهنیت واقعی نسبت به این موضوع پیدا کنند ...
حقیقت امر اینه که تو سال 2013 دیگه برند و مارک برای لپ تاپ خیلی مسئله مهمی نیست ، وقتی همه شرکت ها قطعات مورد نیاز برای تشکیل یک وسیله الکترونیکی رو مجبورند که از چند تا شرکت تولید کننده مثل اینتل و سامسونگ بخرند و مونتاژ این قطعات رو به شرکت های چینی بسپارند پس خیلی نمی تونه تکنولوژی ساخت این لپ تاپ ها با هم فرق بکنه . شرکت های مختلف برای محصولات خود نام های متفاوتی انتخاب می کنند. شما باید سری های مختلف این محصولات را بشناسید تا بتوانید بهترین انتخاب بین آنها را داشته باشید.
به هر حال اگر الان می خواهید لپ تاپ بخرید خیلی درگیر مارک آن نشوید .

اما تفاوت اصلی بین مارک ها و ریشه این که بعضی ها می گن این مارک خوبه و اون مارک بده در چیه ؟

این قضیه بستگی به یه سری موارد داره . مثلا یه شخصی لپ تاپ دل داره و از این لپ تاپ فقط برای اینترنت یا نگاه کردن فیلم و گوش دادن به موسیقی استفاده میکنه . بعد از 5 سال با همین رویه احتمال اینکه اتفاق بدی برای لپ تاپ بیفته خب خیلی کمه . یکی دیگه همون لپ تاپ دل رو داره و باهاش صبح تا شب بازی می کنه و کارهای گرافیکی سنگین انجام میده و با این رویه احتمال خرابی کارت گرافیک کم نیست . پس به نظر من نحوه استفاده از لپ تاپی که دست شماست ، در ایجاد ذهنیت منفی و مثبت نسبت به اون مارک در ذهن شما نقش زیادی رو ایفا می کنه .
ضمن اینکه یه مسئله دیگه هم وجود داره : اگر خرابی لپ تاپ dell زیاده ، دلیلش اینه که دست مردم دل زیاده . شاید اگر همین تعداد لپ تاپ سونی دست مردم بود ، شاهد خرابی های بیشتری از این مدل لپ تاپ هم بودیم .
مسئله مهم تر ، نحوه تبلیغات شرکت هاست . به قول دوستم که میگه با تبلیغات درست و حسابی میشه جوراب سوراخ رو حتی گرون تر از جوراب سالم فروخت . برخی شرکت ها به قدری خوب تبلیغ می کنند که حس خوبی به آدم منتقل میشه .
برخی مارک ها چون در ایران جا نیفتاده حالا به هر دلیلی ، شاید لپ تاپ های خوبی باشند اما مردم روی خوشی به آنها نشان نمی دهند .
نتیجه گیری کلی :
همه مارک های موجود در بازار لپ تاپ خوب و بد دارند . در واقع شرکت ها برای در اختیار گرفتن تمام سلایق و بودجه ها ، مدل های متنوعی رو تولید کردند . شما باید به جیب خودتون و همچنین سلیقه و نوع کاربری تون از لپ تاپ نگاه کنید . باید ببینید از جون یه لپ تاپ چه می خواهید . برای مثال ، ایسوس یه لپ تاپ داره که الان مفتش هم گرونه اما سری zenbook هم داره که با آدم حرف میزنه . با همه این حرفها ،‌ شرکت های اچ پی، ایسوس، سونی، اپل و دل، مدل های خوبی رو تولید می کنند و تمرکز خوبی هم روی لپ تاپ دارن . شما می تونید از بین این برندها یکی رو که دوست دارید و به وضعیت مالی شما آسیب نمی زنه انتخاب کنید و دیگر نگران و پشیمون نشوید .

با این حال من چندتا مدل لپ تاپ رو که با بودجه و کار شما ممکنه سازگار باشه به همراه مشخصاتشون میذارم

Lenovo IdeaPad Z510 - A
مشخصات فیزیکی:ابعاد: 380 × 265 × 25 میلی‌متر - وزن: 2.22 کیلوگرم
پردازنده مرکزی:Intel Core i5 4200M 2.50GHz up to 3.10 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 6 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: 1024 گیگابایت - نوع: حافظه‌های هیبردی - مشخصات: یک ترابایت هارددیسک + 8 گیگابایت SSD
پردازشگر گرافیکی:NVIDIA GeForce GT 740M 2048 MB
صفحه نمایش:15.6 اینچ TFT LED-backlit LCD - با روکش مات
امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی Card Reader Webcam LAN WiFi HDMI VGA Port

سایر مشخصات:باتری 4 سلولی - فاقد سیستم‌عامل

Lenovo Essential G500 - E
مشخصات فیزیکی:ابعاد: 33.8 × 250 × 377 میلی‌متر - وزن: 2.6 کیلوگرمپردازنده مرکزی:Intel Core i7 3612QM 2.10GHz up to 3.10 GHz
حافظه داخلی:ظرفیت: 1024 گیگابایت - مشخصات: 5400rpm
پردازشگر گرافیکی:AMD Radeon HD 8750M 2048 MB
صفحه نمایش:15.6 اینچ TFT LED-backlit LCD
امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی Card Reader Webcam LAN WiFi HDMI VGA Port
سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - فاقد سیستم‌عامل

Acer Aspire E1-572G-74508G1TMnkk
مشخصات فیزیکی:ابعاد: 381 × 254 × 33 میلی‌متر - وزن: 2.4 کیلوگرم
پردازنده مرکزی:Intel Core i7 4500U 1.80GHz up to 3.00 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 8 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: 1024 گیگابایت - مشخصات: 5400rpm
صفحه نمایش:15.6 اینچ LED
امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - فاقد بلوتوث Card Reader Webcam LAN WiFi HDMI VGA Port
سایر مشخصات:باتری 4 سلولی - فاقد سیستم‌عامل

Fujitsu LifeBook AH-532-M
مشخصات فیزیکی:ابعاد: 378 × 252 × 34.2~29.2 میلی‌متر - وزن: 2.4 کیلوگرم
پردازنده مرکزی:Intel Core i7 3632QM 2.2GHz UpTo 3.2GHz GHz
حافظه داخلی:ظرفیت: 750 گیگابایت - مشخصات: 5400rpm
پردازشگر گرافیکی:NVIDIA GeForce GT620M 1024 MB
صفحه نمایش:15.6 اینچ TFT LED-backlit LCD

HP ProBook 450 G0 - A
مشخصات فیزیکی:ابعاد: 22.8 × 256 × 375 میلی‌متر - وزن: 2.29 کیلوگرم
پردازنده مرکزی:Intel Core i5 3230M 2.60GHz up to 3.20 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 4 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: 750 گیگابایت - مشخصات: 5400rpm SATA
صفحه نمایش:15.6 اینچ TFT LED-backlit LCD - با روکش مات
امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی Card Reader Webcam Finger Print LAN WiFi HDMI VGA Port

و خیلی مدلهای دیگه که میتونید با یه جستجو توی سایت های خرید و فروش لپ تاپ پیدا کنید .

موفق باشید ...

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا