قالب لامبورگینی گالاردو

*farshid*

کاربر VIP
سلام به دوستان عزیز.
مشخصات کلی کار:
-رندر کار: vray
-چمن: vray displacement modifier
-مه: zdepth
-موشن بلور: تنظیمات منوی رندر قسمت camera
-مدلسازی: polygon modeling از روی بلوپرینت.

اگه کارای قبلی منو به یاد داشته باشین همشون مدلسازی و طراحی معماری بودن. بعد از آشنایی با فروم و دیدن کارای بچه ها متوجه شدم چیزی از مدلسازی نمیدونم. همین باعث شد تا یه مدلسازی ماشین انجام بدم تا یه مقداری مهارت های مدلسازیمو ارتقا بدم. واقعا کار سخت و وقتگیریه... ولی برای تلاش اول بد نشده.
لطفا نکات ضعف کار رو توضیح بدین مخصوصا دوستانی که دستی تو مدلسازی دارن.:rose:

آخرین ویرایش:
از نمای بالا خیلی قشنگه ، اما باید از زوایای دیگه هم بزاری تا بتونیم در زمینه مدلسازی نظر بدیم !
البته فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه ، اما برای نظر سنجی از زوایای دیگه باشه بهتره.

موفق باشی و خوب :rose:

FATEMEH

همسفر قاصدک ها
از این نما زیاد نمیشه روی مدلسازی نظر داد
فقط یه نکته اینکه جایی که کاپوت به سپر ماشین وصل میشه حالت گرد داره از شما تیز شده

به عنوان اولین تجربه ساخت ماشین خیلی خوب کار کردین
موفق موفق باشی

HOSSEIN.D

Well-Known Member
سلام.
به عنوان تجربه اول واقعا خوب شده.
ولی برف پک کناش کو؟:green:
رینگ هم انگار از تایر زده بیرون. من که اینطوری میبینم.
اون شکافی که روی کاپوت هست هم باید بزرگتر باشه هم دراز تر هم باید با کاپوت هم سطح باشه. اینجا انگار زده بالا.
چراغ های جلور فکا کنم که باید یکم بزرگتر باشه.
ولی در کل به عنوان تجربه اول کارت خیلی عالیه.
یادش به خیر من تجربه اول مدلینگ ماشینم این بود.
که خوب خیلی خوب نشده. رندر خوبی هم نتونستم بگیرم. تو رندرینگ خیلی مشکل دارم.
اینم اولین تجربه من. ولی به مال تو نمیرسه.
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=124112

موفق باشی برادر.:rose:

*farshid*

کاربر VIP
سلام به همه...

خیلی ممنون از نظرات و پیشنهاداتی که دادین.

یه مشکل اساسی تو رندرینگ این کار داشتم و اون هم کرش کردن سیستم و restart شدن کامپیوتر بود.
وقتی motion blur رو فعال میکنم دیگه نمیشه بیش از 200*200 پیکسل از کار رو رندر گرفت.
مجبور شدم render region بگیرم. یعنی 9 قسمت کردم رندر رو و جداگانه رندر گرفتم.

به نظر شما athlon x2 5400 two core -each 2.8 gh
4 gig ram ddr2
برای رندر خیلی قدیمی شده؟؟؟؟؟:sad:

در این مورد راهنمایی میخوام.:rose:
کسی هست که با 4 هسته ای رندر گرفته باشه؟ ddr3 چی؟
در ضمن یه مشکل عجیب هم دارم... جدیدا وقتی physical camera استفاده میکنم و موشن بلور رو فعال میکنم ( البته تو همون تنظیمات دوربین فیزیکال) رندر سریعا تموم میشه و نتیجش یه صفحه سیاه میشه. حتی vray رو دوباره نصب کردم ولی نتیجه نداد.

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.برای تلاش اول خوبه.من به شخصه سرم اینقدر شلوغه که واقعا اصلا نمی تونم به اینکه خودمو تو مدلسازی تست کنم رو ندارم.خوش بحالتون!

نقاط قوت:
زاویه و بگ گراند خوب

نقد کار:
- یه جورایی با موشن بلور سمبل شده.
- شیشه ماشین خوب نشده.به شیشه گلاسینس نده.همون رفلکت خالی بزار
- ماشین چرا رفلکت نداره!؟

بحث سخت افزاری
شما cpu تون 2 هسته ایه.یعنی 1 هسته اصلی 1 هسته کنترل کننده. زمان رندر بشه 1 ساعت.حالا اگر شما یه cpu 4 هسته ای بگیرین مثل Phenom II X4 یا Q6600 2 هسته اصلی و 2 هسته کنترل کننده .زمان رندر همون صحنه میشه نصف!! یعنی 30 دقیقه.
حالا اگه Phenom II X6 1090 و یا Core i7 920 بگیرین زمان رندر شما یک چهارم میشه. یعنی همون صجنه میشه 15 دقیقه!!

بحث ddr 3رو باس 1333 عالیه.چون هر چی باس بالاتر بره تو زمان رندر اصلا تاثیری نداره. بحث های تخصصی رو تو بخش سخت افزار بخونین.

یه مشکل اساسی تو رندرینگ این کار داشتم و اون هم کرش کردن سیستم و restart شدن کامپیوتر بود.
شما ویندوزتون چیه؟ 32 بیتیه؟ آخه اگه 32 بیتی باشه این اتفاق می افته.

حالا 1 سوال: شما چجوری اون رندر های خفن معماری رو گرفتین؟ با همین سیستم بود؟؟!!

*farshid*

کاربر VIP
شما ویندوزتون چیه؟ 32 بیتیه؟ آخه اگه 32 بیتی باشه این اتفاق می افته.

حالا 1 سوال: شما چجوری اون رندر های خفن معماری رو گرفتین؟ با همین سیستم بود؟؟!!
ممنون از نقدت عارف جان...
در مورد شیشه حق داری.
رنگی که برای رفلکت مترال ماشین انتخاب کرم خیلی نزدیک به سفید بود ولی به خاطر سفید بودن رنگ بدنه رفلکت زیاد به چشم نمیاد. اگه رنگ بدنه تیره تر بود مثل آینه رفلکت ایجاد میکرد.
ممنون از راهنمایی سخت افزاریت.:rose:
ویندوزی که استفاده میکنم vista 64 bit هستش.قبلا این مشکلو نداشتم جدیدا اینجوری شده:sad:.
رندرهای قبلی هم با همین سیستم بودن:shock:. من هر وقت میخوام رندر بگیرم 60% حواسم به سیستمم اختصاص پیدا میکنه . معمولا وقتی سیستم رندر میگیره من دستامو میگیرم طرف قبله دعا میکنم تا کرش نکنه.
آخرشم مجبور میشم blow up render بگیرمو بچشبونم به همدیگه تا یه رندر با رزولیشن بالا داشته باشم.:)
البته محدودیت سیستم زیاد هم مهم نیست ... به هر حال هر کسی که کار میکنه باید مدلسازیو تنظیمات رندر رو با شرایط کامپیوتر خودش تطبیق بده.:sad:.

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
خوب چرا وین 7 نصب نمی کنی.من تست کردم خیلی ویستا قوی تر سریع تره.
نسخه مکست چیه؟
ببین فرق بزرگ مکس 2009 با 2010 چیه؟ تو مکس 2009 فایل سنگین باشه : زوم کنی - یه چیزی رو پروکسی کنی - ایزولیت سلکشن کنی - کلا تکون بخوری می پره بیرون اما مکس 2010 من فقط تو فایل سنگین بعضی اوقات توی undo redo کردن کم آورد و اگر نه اصلا چیزی به نام کرش برای مکس 2010 معنی نداره.من میگم مکس 2010 64 و وی ری ُSP5 نصب کن.از زندگی با همون سیستم لذت ببر

*farshid*

کاربر VIP
اگه مکس 2010 اینجوریه حتما امتحانش میکنم.
ولی مشکل اینجاست که دیگه نمیتونم از پلاگین هایی که با زحمت زییییییییاد جمع کرده بودم استفاده کنم... مثلا vrayscatter عمرا برای 2010 پیدا نمیشه:sad:
ولی چاره ای نیست
ممنون از راهنماییت عارف جان.:rose:

hadi_nn

Member
منم میگم کارت به عنوان کار اول خوب شده !
رندر وسطی بهتر بود, اما شیشه مات شده
در مورد vray scatter هم من برای 2010 دارمش اگه یه زمانی نصب کردی بگو بهت بدمش ;)

جدیدترین ارسال ها

بالا