كمك....كمك

ژولیا

New Member
من یه مبتدی هستم ازvb استفاده میکنم..سوالم اينه که یکquery توی sqlserver انجام میشه و نتیجه اش توی دیتاگرید دیده میشه.چطور میشه برای هر row یک ستون حاوی یک button داشت که این button دارای onclick event هم باشه؟ قراره کار این button این باشه که محتوای اون row رو add to basket کنه.
(بدون datagrid و با executeReader راهی داره؟) خواهش میکنم کمک کنین! از چه property هایی استفاده کنم؟

amirlol

Well-Known Member
دوست عزیز سوال شما در جای خود مطرح نشده !!
سوالتو واضح تر با مسال بگو برات حلش کنم !!!

CaptanBlack

Member
سلام !

چون سوالتون خیلی بد فرم طرح شده ما اینتور فرض میکنیم که :

شما یک جدول در MS SQL دارین که میخواین محتویاتش را توی یک صفحه حالا به هر شکلی که شده نشون بدین ! گرچه شما اول Datagrid ر ا مطرح میکنید بعدش میگین Datagrid نباشه) و کاربر برای هر Row بتونه روی یک Button کلیک کنه و به Bascket شخص منتقل بشه !

من فقط در مورد قسمت نمایش صحبت میکنم و به چگونگی انجام کل کار کاری ندارم !
ببینید برای نمایش به شیوه های متفاوتی میتونید عمل کنید که به نظر بنده حقیر بهترین روش اینه :

1 - شما لازم هستش که کار با Datareader یا DataAdapter و sqlcommand را بدانید تا بتونید روی جدول Query اجرا کنید
2 - برای نمایش روشهای متفاوتی وجود داره از جمله :
a - انداختن Datareader توی یک حلقه و ساختن رکوردهای جدول
b - استفاده از Repeater و Bind کردن یک Dataset بر روی آن
c - استفاده از Datagrid و Bind کردن Dataset بر روی آن !
و ....

همنوطور که گفتم بر میگرده به راحتی و تجربه کاری شما !
3 - در رابطه با دکمه و اضافه به سبد خرید هم ! باید ببنید چه روشی انتخاب کردید تا توضیح داد !

خلاصه سوالتون را تکمیل کنید و از این شاخه به اون شاخه نپرید ! به تفصیل توضیح بدین !

آخرین ویرایش:

ژولیا

New Member
از اين که جواب دادين ممنونم...منظورم اينه که اولا بايد يک سری data از databaseاستخراج بشه و نشون داده بشه. که فرقی نميکنه با datagrid باشه يا نه. که اين قسمتو بلدم برنامشو بنويسم!!..مشکلم اينه که ميخوام در مقابل هر row از data يی که داره ديده ميشه يک button هم نشون داده بشه و برای اين button ها بتونم onlclick هم داشته باشم.میخواستم بدونم چه طور ميشه اين button هارو ايجاد کنم.يعني جلوي هر سطر يك دكمه داريم!(اون sub که با click کردن دگمه ی يک row کال ميشه قراره data ای که در اون row هست رو add to basket کنه ...اما همون نحوه ی توليد button هارو هم اگه کسی بهم بگه خيييلی خيييلی ازش ممنونم چه باdatagrid چه بدون اون با استفاده از حلقه و......)

CaptanBlack

Member
سلام

راستش همونطور که توضیح دادم شما باید طرز استفاده از کنترلهای sqlcommand و sqldatareader و
sqlconnection را بدونید و بعدش که select query را بر روی پایگاهتون اجرا کردید با استفاده از یک حلقه while و sqlreader.read رکوردها را بخونید و هر فیلد را در یک خونه جدول HTML قرار بدید و در <td> آخر هم یک button بگذارید و رویداد onclick را براش بنویسید و حتی میتونید با تگ <a> هم خیلی راحت تر ID رکورد جاری را برای سرویس دهنده بفرستید و خیلی کارهای دیگه که بستگی بع سلیقه شما داره ! امیدوارم مشکل شما حل شده باشه !

ژولیا

New Member
سلام...datareader و sqlcommand و.......رو بلدم
بازم از جواباتون ممنونم میشه اگه کدشو آماده دارین یا اگه کوتاهه و میشه نوشت
اون قسمتِ" گذاشتن button توی td " رو اینجا copy کنید؟ یه سوال دیگه هم داشتم که چه طوری با <a> میتونم id رو بفرستم برای server???????
منتظرم!
با تشکر و معذرت خیییلی زیاد!

CaptanBlack

Member
امیدوارم با به هم ریختگی کدها بتونید بخونید :

<%while sqldatareader.read%>
<tr><td><%=sqldatareader.item("fld1")%></td>
.......
......... و همینطور فیلدهای دیگه !
در آخر هم :
<td><a href="addtobasket.aspx?id=" & <%=sqldatareader.item("id_field")%>add to basket</a></td>

</tr>
<%end while%>

با کلیک روی add to basket میتونید اون را process کنید !

جدیدترین ارسال ها

بالا