قالب بندي با div

pezhman32

Member
سلام
يه سوال كوچيك:
ميخوام 3تا ديو داشته باشم كه يكي با اندازه ي خاص وسط قرار بگيره و دوتاي ديگه چپ و راستش رو كاملا" بپوشونن:

html:
HTML:
<div id="bg">

<div id="left">
<div id="topLeftbg"></div>
</div>

<div id="center">

<div id="header">
</div>

</div>

<div id="right">
</div>

</div>

css:
کد:
body {
	font	: 9pt Verdana, Arial, sans-serif;
	margin	: 0px;
	padding	: 0px;
	list-style: none;
	background-color: #000;
}
#bg {
	width	: 100%;
	position: absolute;
}

#left {
	float	: left;
	height	: 100%;
	background: url('images/leftbgrepeat.gif') repeat;	
}

#topLeftbg {
	background: url('images/headerleftrepeat.gif') top left repeat-x;
	width	: 100%;
	height	: 222px;
}

#right {
	float	: right;
}

#center {
	float	: left;
	margin	: auto;
	width	: 850px;
}

#header {
	float	: right;
	width	: 850px;
	height	: 222px;
	background: url('images/header.gif') top right no-repeat;
}

(البته در اينجا دوتا ديو ديگه :topleftbg و header هم هست كه فكر نكنم در اصل قضيه فرقي كنه)

خيلي تو نت سرچ كردم، يه چيزايي پيدا كردم اما با هيچ كدوم به جواب نرسيدم
ممنون ميشم كمك كنين

Member
من تاکید موکد میکنم که این کار رو نکنی(البته من از طراحی سایت زیاد حالیم نیست)
----------------------
من توی یه وب سایت دو تا div گذاشتم پوستم کنده شد
اگه شما میخواهید که قالب اصلی سایت وسط قرار بگیره و با بزرگ و کوچک شدن مرورگر وسطیش همون اندازه بمونه ولی دو طرفیاش کش بیاد از یه تیبل استفاده کن که 3 تیکه داره و وسط تیکه وسطیش یه تیبل دیگه قرار داره (این کار رو خودم کردم توپ جواب میده اگه فایلشو پیدا کردم برات میذارم)
هر کس که از div استفاده کنه به عذاب الهی دچار میشه

Cyletech

Member
من تاکید موکد میکنم که این کار رو نکنی(البته من از طراحی سایت زیاد حالیم نیست)
----------------------
من توی یه وب سایت دو تا div گذاشتم پوستم کنده شد
اگه شما میخواهید که قالب اصلی سایت وسط قرار بگیره و با بزرگ و کوچک شدن مرورگر وسطیش همون اندازه بمونه ولی دو طرفیاش کش بیاد از یه تیبل استفاده کن که 3 تیکه داره و وسط تیکه وسطیش یه تیبل دیگه قرار داره (این کار رو خودم کردم توپ جواب میده اگه فایلشو پیدا کردم برات میذارم)
هر کس که از div استفاده کنه به عذاب الهی دچار میشه

من یک بهینه ساز موتور جستجو هستم و توصیه می کنم که هرگز از table اینها استفاده نکنید چون شدیدا وب سایت رو از حالت بهینه در میاره! از همون div استفاده کن که از همشون فوق العاده تره و میشه اون چیزی که میخوای هم در آورد.

• Like
Reactions:

Member
من یک بهینه ساز موتور جستجو هستم و توصیه می کنم که هرگز از table اینها استفاده نکنید چون شدیدا وب سایت رو از حالت بهینه در میاره! از همون div استفاده کن که از همشون فوق العاده تره و میشه اون چیزی که میخوای هم در آورد.
خب من که گفتم سوات حسابی در این مورد ندارم:wink: یه کمی درباره بهینه سازی و رابطه اش با اجزای صفحه برامون توضیح میدی (کنجکاو شدم . کمی کسب اطلاعات بدک نیست):rose:

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درود بر شما
می توانید از خصیصه max-width استفاده کنید.
پیش تر در این رابطه مفصل بحث شده است

Cyletech

Member
درود بر شما
می توانید از خصیصه max-width استفاده کنید.
پیش تر در این رابطه مفصل بحث شده است

سلام دوست محترم،
راستش من استایل های زیادی رو دیدم که در سورس نویسیش هم با div کار کرده بودن! اما هیچ اثری از خصیصه max-width پیدا نکردم! پس میشه بدون این خصیصه هم کار رو راه انداخت! اگه میشه یک راهنمایی دیگه کنید.

سپاس :rose:

pezhman32

Member
سلام دوستان
شرمنده چندوقتی نبودم، درگیر طراحی سایتم بودم که خیلی وقتمو گرفته بود و چند روزی هم که از اینجا جوابی نگرفتم دیگه نیومدم
خوب من این کار رو با جاوا اسکریپت انجام دادم، max-width برای من جواب نداد، نمونه کد جاوا اسکریپتش رو هم از همین فروم پیدا کردم که چند سال پیش فکر می کنم توی تاپیک نبی جان درج شده بود.
اینم کاری که من کردم:
http://imperialmasters.net
اگه دقت کنید می بینید که سمت چب بکگراندش ادامه داره تا آخر و سمت راست بکگراندش قهوه ای تیره ست که من با جاوا اسکریپت تونستم این کار رو بکنم، هرچند می دونم در طراحی قالب این کار غیر اصولی ولی خوب خوشحال میشم راه حل css شو پیدا کنم

جدیدترین ارسال ها

بالا