فارسی نویسی در مدیا بیلدر

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
همون طور که اکثر دوستان می دونن با برنامه Iptمی شه در مدیا بیلدر فارسی نوشت من کلی گشتم یه لینک سالم پیدا نکردم اگه می شه یه نفر یه لینک بزاره

silvercover

کاربر متخصص
نیازی به IPT نیست. شما فونت های برنا رایانه رو که اولش با B شروع میشن رو دریافت و نصب کنین و بعد از یه Reset به سادگی توی MMB شروع به نوشتن فارسی کنین. این کار حتی برای RealDraw هم جوابگوست.

bamshad

Well-Known Member
آیا وقتی از اتورانمون خروجی میگیریم باز هم در کامپیوتر دیگران بدون وجود فونتهای استفاده شده ، جملات فارسی دیده میشه یا باید فونت مورد نظر رو در کامپیوتر اشخاص نصب کنیم؟

naseronline

Well-Known Member
همون طور که اکثر دوستان می دونن با برنامه Iptمی شه در مدیا بیلدر فارسی نوشت من کلی گشتم یه لینک سالم پیدا نکردم اگه می شه یه نفر یه لینک بزاره
لینک غیر مستقیم : http://www.bornaray.com/per_downloads.asp?fn=en_downloads&rfn=per_downloads
آیا وقتی از اتورانمون خروجی میگیریم باز هم در کامپیوتر دیگران بدون وجود فونتهای استفاده شده ، جملات فارسی دیده میشه یا باید فونت مورد نظر رو در کامپیوتر اشخاص نصب کنیم؟
بستگی داره از چه فونت هایی استفاده بشه... اگر از فونت های خود سیستم نباشه حتما باید نصب بشه...
موفق باشید...

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
نیازی به IPT نیست. شما فونت های برنا رایانه رو که اولش با B شروع میشن رو دریافت و نصب کنین و بعد از یه Reset به سادگی توی MMB شروع به نوشتن فارسی کنین. این کار حتی برای RealDraw هم جوابگوست.
ببینید من می خوام یه منو برای راست کلیک بزارم نمی خوام تکس معمولی بنویسم و نمی شه فونت رو انتخاب کرد
شما می تونید فونت هارو ضمیمه به برنامه کنید(Embede)
می شه توضیح بدید در موردش

آخرین ویرایش:

mojtaba-saleh

Active Member
لازم نیست فونت رو حتما Embedded کنید می تونید اونو مثلا کنار فایل کامپایل شده بذارید بعد توی مولتی مدیا این دستور رو بنویسید
InstallFont("<SrcDir>\font.ttf")

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
آقا من راجب این نصب فونت و اینا اصلا اطلاعات ندارم می شه یه آموزش برای استفاده ازشون بهم بدید

rasulhajian

Member
لازم نیست فونت رو حتما Embedded کنید می تونید اونو مثلا کنار فایل کامپایل شده بذارید بعد توی مولتی مدیا این دستور رو بنویسید

یعنی دوست عزیز می فرمایید کد بالا رو در مسیری که فرمودید قرار بدیم و بعد این دستور رو با نام همون فونت بنویسیم وقتی در کامپیوتر دیگران اجرا میشه خود به خود این فونت نصب میشه؟( یعنی نیازی به هیچ چیز نداره؟:D:neutral:

در ضمن این فوت هر فونتی می تونه باشه و فرق نمی کنه که چه فونتی باشه و مال کدوم شرکت؟؟؟؟

copol

Banned
یعنی دوست عزیز می فرمایید کد بالا رو در مسیری که فرمودید قرار بدیم و بعد این دستور رو با نام همون فونت بنویسیم وقتی در کامپیوتر دیگران اجرا میشه خود به خود این فونت نصب میشه؟( یعنی نیازی به هیچ چیز نداره؟:D:neutral:

در ضمن این فوت هر فونتی می تونه باشه و فرق نمی کنه که چه فونتی باشه و مال کدوم شرکت؟؟؟؟

بله ، اين کد جواب ميده :

کد:

البته از استفاده از فونت هاي دمو و تريال بشدت پرهيز کنيد ، چرا که بصورت معمول بعد از چن بار اجراي برنامه ، ديگه متني مشاهده نمي شه چون فونت غيره قابل استفاده مي شه .

فونت ها رو حتي المقدور از خانواده فونت هاي FREE که به کرات در نت يافت مي شن انتخاب کنيد .

در اين سايت که لينک ميدم ، فونت ها در سه نوع تريال و آزمايشي براي خريد ، دموي صرف ، و صد در صد رايگان قابل دسترس هستن .

البته من همرو دنلود کردم از مدت ها قبل و در آرشيوه فونت هام دارمشون شما و بقيه دوستان هم بسته به نيازتون ميتونين از سايته زير استفاده کنيد :

http://www.dafont.com/theme.php?cat=109&page=5

موفق باشيد . :oops:

meysam99

New Member
سلام
ام ام بی مشکل خاصی با نوشتن فارسی ندارد. فقط کافی شما فونت خودتون رو روی فونت سیستم ببرید و می بینید که بعد به راحتی می توانید متنهای فارسی را وارد برنامه خود کنید. البته من از فونتهای فارسی دیگه مثل نازنین ،تیر و خیلی فونتهای دیگه هم استفاده کرده ام و هیچ مشکلی نداشتم.

alireza3260

New Member
سلام
1) اگه تعداد فونت های استفاده شده در برنامه زیاد باشه می شه همه رو تو یک پوشه درون سی دی بزاریم؟؟؟؟
2) آیا محدودیتی از نظر تعداد دفعات نوشتن دستور Install Font در MMB وجود دارد؟؟؟؟؟
3) چطور میشه کاری کرد که تمامی محتویات پوشه فونت موجود در سی دی در پوشه فونت ویندوز کامپیوتر کاربر کپی بشه؟؟؟؟؟( فقط با نوشتن یک دستور) منظورم این که با یک دستور مثلا 20 فونت را کپی کنیم مثل *.* Copy
مرسی

Pouya-info

New Member
یکی از دوستان یک برنامه با مالتی مدیا نوشته بود به این صورت که: وقتی اجرا می شد فونت های فارسی خوانده نمی شد اما وقتی همون فایل رو دوباره اجرا می کرد فونت های فارسی در برنامه به طور کامل نشان داده می شد. البته فایل رویCD بود.
حالا چرا اینجوری بود؟ اگه پس از Restart سیستم این فایل را اجرا کنیم باز هم فونت خوانده نمی شود (آخه الان فایل در دسترس نیست)
به نظر من جای کد نویسی اشتباه بوده مثلا هنگام لود اولیه فایل نبوده.

silvercover

کاربر متخصص
سلام
1) اگه تعداد فونت های استفاده شده در برنامه زیاد باشه می شه همه رو تو یک پوشه درون سی دی بزاریم؟؟؟؟
2) آیا محدودیتی از نظر تعداد دفعات نوشتن دستور Install Font در MMB وجود دارد؟؟؟؟؟
3) چطور میشه کاری کرد که تمامی محتویات پوشه فونت موجود در سی دی در پوشه فونت ویندوز کامپیوتر کاربر کپی بشه؟؟؟؟؟( فقط با نوشتن یک دستور) منظورم این که با یک دستور مثلا 20 فونت را کپی کنیم مثل *.* Copy
مرسی

1 - بله میشه.

2 - خیر محدودیتی نیست. اما به طبع اگر تعداد زیاد باشه برنامه دیر تر لود میشه به هنگام شروع اولیه.

3 - با کدی شبیه به این:

کد:
For i=1 To 20
  font_path$ = '<SrcDir>\Fonts\\'+i$+'.ttf'
  InstallFont("font_path$")
Next i

در کد بالا تعداد فونت ها بیست عدد فرض شده. و همچین اون ها رو به طور فرضی در پوشه Fonts قرار دادیم. در نهایت کافیه که نام فونت ها رو هم از یک نامگذاری کنیم تا بیست تا حلقه با مشکلی مواجه نشه. گونه های پیچیده تر این کد هم هست اما خب یه راه بسیار سادش اینه که نیاز به نوشتن بیست تا دستور نباشه.

راه حل بعدی استفاده از حلقه For..Next و دستور ("SysCommand("CopyFile","file1,file2 استفاده کنین.

از دستورات Copy داس هم میتونین استفاده کنین. به نحوی که اون ها رو توی یه فایل bat قرار بدین و فایل bat رو فراخوانی کنین.

جدیدترین ارسال ها

بالا