فارسی ساز تمام نسخه های php-nuke

sarallah

Member
سلام

من بعد از اینکه دیدم که php-nuke بعد از هر مدت یک نسخه جدید بیرون میده و گاهی اوقات هم براش پچ امنیتی میاد تصمیم گرفتم که یک برنامه بنویسم که بطور خودکار و بدون دستکاری فایلها تمام ورژن های این برنامه رو فارسی کنه
با این کار دیگه وقتی برای php-nuke پچی اومد یا نسخه جدیدی از این برنامه اومد دیگه لازم نیست منتظر بمونید تا یکی فارسیش کنه و شما میتونید تغییرات رو مستقیما اعمال کنید ( چون فایلهای ناک دستکاری نمیشوند )
یا حتی شما میتوانید از cpanel سایتتان php-nuke را نصب کنید و بعد فایل فارسی ساز را به آنجا منتقل کنید ...

این برنامه تمام کارهایی رو که ما بصورت دستی روی php-nuke انجام میدادیم رو خودش انجام میده مثل :

- هجری کردن تاریخ
- اضافه کردن ادیتور
- اضافه کردن فارسی به وروردی هایی که لازمه
- چپ به راست کردن ورودیهایی مثل ایمیل و...
- و بقیه کارها ...

حالا این برنامه کارهای دیگه ای هم انجام میده

- در صورت استفاده از این برنامه سایت شما بطور کامل دو زبانه خواهد شد ، یعنی حالت گرافیکی ، تاریخ و منوی سایت با تغییر زبان تغییر میکنند
- فارسی کردن خودکار تم هایی که استفاده استفاده میکنید ( البته بعضی تم ها رو باید عکسهاش رو هم در فتوشاپ خودتون برگردونید ، که این رو دیگه برنامه انجام نمیده ، شرمنده :) )

البته این نسخه آزمایشی این برنامه هست و صد در صد مشکلاتی هم داره ، که امیدوارم با کمک شما دوستان حل بشه ... ( البته تو سر مال نزنید ها )

در این نسخه آزمایشی من هنوز کار زیادی برای انجمنها انجام ندادم ( که کم کم اونم درست میشه )

خوب حالا بریم سراغ برنامه ...
شما اول فایل زیر رو دریافت کنید ( 62 کیلو بایت )
بعد از خارج کردن برنامه از حالت فشرده شما 2 پوشه و 2 فایل میبینید ، با پوشه ها کاری نداریم ( فایلهای مربوط به ادیتور)
با فایل farsisaz_config هم فعلا کاری نداریم
تنها کاری که شما باید بکنید اینکه که فایل farsisaz.php رو داخل header.php فراخوانی کنید ( همین )

برای این کار فایل header.php رو باز کنید و خط زیر رو
کد:
include("farsisaz.php");
بعد از خط زیر وارد کنید ( همون اوایل هست )
کد:
require_once("mainfile.php");

و فقط میمونه فایلهای زبان که باید مثل زبانهای دیگه به سیستم اضافه کنید
شما هم میتونید از فایلهای زبان خودتون استفاده کنید و هم از فایلهای زبانی که در زیر گذاشتم ( توصیه میشه برای اینکه در مورد تاریخ بعضی از قسمتها به مشکل برنخورید از فایلهای زبان زیر استفاده کنید )

و اما نکته مهمی که اینجا وجود داره اینکه اگه شما میخوایید این برنامه رو روی کامپیوتر شخصی خودتون تست کنید باید Zend Optimizer روی سیستمتون نصب باشه ( این برنامه رایگانه و میتونید از سایت zend دریافتش کنید )

پیوست ها

• farsisaz_nuke.rar
    68 کیلوبایت · بازدیدها: 226
  • farsisaz_lang.rar
    131.6 کیلوبایت · بازدیدها: 229
آقا خیلی خوشحال شدم که بالاخره برای نیوک هم پچ فارسی ساز بیرون دادید به جای اینکه کل نیوک رو فارسی شدش رو بیرون بدید
دمویی که از این فارسی ساز استفاده کرده باشه اگه نشون بدید خیلی خوبه به خصوص برای دو زبانه و تاریخش

sarallah

Member
عشق مدرن گفت:
آقا خیلی خوشحال شدم که بالاخره برای نیوک هم پچ فارسی ساز بیرون دادید به جای اینکه کل نیوک رو فارسی شدش رو بیرون بدید
دمویی که از این فارسی ساز استفاده کرده باشه اگه نشون بدید خیلی خوبه به خصوص برای دو زبانه و تاریخش

آره اینطوری خیلی بهتره ...

در مورد دمو هم چشم ، تا فردا یه جا نصب میکنم و لینک رو بهتون میدم ...

hamidkoper

Member
آقا ثارالله دستت درد نكنه به عنوان يه كاربر معمولي خيلي دارم كيف ميكنم!

jefry

New Member
سلام ثارا... جان

بازم مثل هميشه گل كاشتي اميدوارم كه هميشه موفق باشي

zoghal

Active Member
بابا ثارالله جان آخرشي به خدا خيلي حال كردم با اين كارت

sarallah

Member
خیلی مخلصیم آقا

از همتون ممنونم

فقط یه چندتا نکته رو بگم یکی این که حتما برنامه رو با یه نسخه انگلیسی استاندارد تست کنید ، یعنی نرید روی یه نسخه فارسی تست کنید بگید کار نکرد :)

نکته دیگه هم اینکه ، این برنامه هنوز در اول راهه اگه به اشکالاتی برخورد کردید بگید تا رفع بشه و چون تمام فارسی سازی (بجز فایلهای زبان) روی یه دونه فایل کم حجم میچرخه شما خیلی راحت بعد ازانجام تغییرات میتونید فایل farsisaz.php رو دانلود کنید و شاهد تغییرات باشید ...

ممنون از همگی
ثارالله

omidmtl

Member
آقا دستت درست
خيلي جالبه انصافا گل كاشتي
تست مي كنم خبرشو مي دم

guilanict

Member
مرسی
فعلا دانلود کردم تا بعدا تست کنم اما کلا کار خفنیه.

بیا اینطرفا
:)

sarallah

Member
خواهش میکنم دوستان ، شرمنده نکنید ما رو ...

آقا دارم یه جا نصب میکنم لینک رو بزودی میدم

Jasem

Member
sarallah جان خسته نباشي ..
راستش رو بگم خيلي خوشحال شدم اين تاپيك رو ديدم .
چند وقت بود مي خواستم موضوعي رو مطرح كنم كه چرا بچه ها از اون تب اوليه براي فارسي سازي افتادن . فكر كنم يادت باشه اون اوطل كه قرار بود براي فارسي كردن نوك اقدام بشه چقدر بچه ها لحظه شماري مي كردن كه نوك 7.5 بياد و بعد هر لحظه تاپيكي باز مي شد كه كي نوك فارسي مياد . اما بعد از اين برنامه ديگه يكم جو خوابيد اما خوشحالم كه مي بينم اين حالت دوباره داره شروع ميشه و كارها هم پخته تر و كامل تر ميشه .
الان ديه فقط صحبت سر نوك نيست به لطف دوستان بحث برنا مه هايي مثل xoops . مامبو و غيره داره باز ميشه كه خيلي عاليه .
انشا ال.. كه هميشه اين انجمن اينجوري فعال و مفيد باشه .

يا حق
-----------------------------
راستي بچه ها هنوز كسي در زمينه E learning گزينه خوبي رو پيدا نكرده كه روش بشه كار كرد ؟!!

sarallah

Member
درسته جاسم جان ، با حرفات موفقم ...امیدوارم دوباره اون شور و شوق در بچه ها ایجاد بشه

و اما دوستان برای تست فارسی ساز میتونید به لینک زیر برید
http://iraneasy.com/nuke_pn/

شما میتونید بطور کامل سایت رو از لحاظ دوزبانه بودن و دیگر مسایل تست کنید

در ضمن من به هیچ وجه تم های این سایت رو فارسی نکردم

من این php-nuke رو از Fantastico نصب کردم و بعد با فارسی ساز فارسیش کردم

البته چند تا اشکال هم در فارسی سازی که برای دانلود گذاشتم وجود داره فعلا چندتاش رو حل کردم ... تا بعد

بسیار عالی
عوض شدن تاریخ از هجری شمسی به میلادی با عوض شدن زبان چیز بسیار مفیدی هستش
چند مورد که هنوز هست:
- عنوان بلاک ها با تغییر زبان عوض نمیشن
- لوگو و فوتر تغییر نمیکنن
- لینک هایی که در قالب هارد کد شدن اون بالا عوض نمیشن
- مهم: در هر جای سایت که باشی یا تغییر زبان به صفحه اول برمیگرده و این خیلی بده چون طرف میخواد همون صفحه ای رو که داره میبینه به زبان دیگم ببینه اگه برگرده صفحه اول دیگه نمیدونه قبلا کجا بوده

آقای ثارا... من چون خودم خیلی در این زمینه کار کردم که بشه تمام اینا رو عوض کرد و الان دیگه در زوپس میشه همه این ها رو انجام داد خواستم بدونم شما از چه روشی جهت تم رو عوض میکنید آیا از قالب این کار رو انجام میدید؟ از style ( که من از این راه انجام میدم ) یا از کجا؟
و یه مورد دیگه اگه کسی خواست در فارسی تاریخ میلادی داشته باشه آیا برای این فکری کردید؟ چون به هر حال ممکنه بعضیا لازم داشته باشن مثلا مثل سایت بی بی سی فارسی
و یه مورد دیگه نوشتن یه خبر دو زبانه در نیوک چطوری هستش؟ در زوپس ما الان با استفاده از تگ های [en] [/en] و [fa][/fa] این کار رو انجام میدیم در همه جا از عنوان بلاک گرفته تا متن و غیره

izone

Active Member
ممنون ثارالله جان

عالي بود. جشم براه ورژن هاي جديد اين فارسي ساز هم هستيم!!! البته هنوز اين يكي را نريسيدم آزمايش كنم.

دستت درد نكنه.

hamidkoper

Member
همين الان وقتي روي لينك فارسي سازي كه ثارالله گذاشته بود رفتم و سايت رو ديدم يه سوال برام پيش اومد!!! /اونم اين كه احتمال داشته كه كسي همچين كاري كرده باشه و بروز نداده باشه و هميشه نسخه هاي قبلي php-nuke رو به همين صورت فارسي ميكرده و به ملت ميداده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!

guilanict

Member
دوست محترم hamidkoper

در مورد احتمال شما پاسخ منفی است چون من دقیقا در جریان روند رشد و ارتقای کیفی فعالیتهای این دوست ( ثارالله) بوده ام.
اما ایکاش شما بجای طرح این سخنان که تنها می تواند برخاسته از ضمیری آشفته و پر سوءظن باشد به بررسی این کار ارزشمند می پرداختید و اگر با ناک آشنا بودید متوجه می شدید که این کار چقدر عالی و بی نظیر است.

در مورد فارسی سازی و ارائه نسخه های آن توسط ایشان بدون هیچگونه شائبه مالی و . . . نهایت بی انظافی است که اینگونه حتی فکر کنیم چه آنکه این تصورات موهوم را بنگاریم.
شما که با توجه به تاریخ عضویت و تعداد ارسالها در این انجمن جوان بنظر می رسید بهتر است با بزرگان علمی و فنی خود بهتر روبرو شوید و گرنه در زمره . . . قرار خواهید گرفت.

احترام به فضای انجمن مانع شد تا آزادانه به شما پاسخ بگویم و . . . بگذریم.

hamidkoper

Member
به خودم اين اجازه رو ميدم كه بقيه هم نظرشون رو بگن! تا من يك جا از خودم دفاع كنم(هم بهتره هم در مصرف برق صرفه جوي شده)

جدیدترین ارسال ها

بالا