فارسی تایپ کردن در برنامه prezi

mojtaba5

New Member
سلام دوستان
من یه فونت فارسی ریختم توی پوشه فونتهای برنامه پرزی و با استفاده از دستورهای css که برای ویرایش فونتهاش هست تونستم فونت رو بهش معرفی کنم
اما مشکلی که وجود داره حروف رو جدا جذا مینویسه
مثلا سلام رو مینویسه: س ل ا م

میدونم با عکس و pdf هم میشه این مشکلو حل کرد اما میخام واقعا برای همیشه این مشکل رفع بشه.
خواهش میکنم اگه کسی ترفندی میدونه بگه.

doomann

New Member
سلام دوستان
من یه فونت فارسی ریختم توی پوشه فونتهای برنامه پرزی و با استفاده از دستورهای css که برای ویرایش فونتهاش هست تونستم فونت رو بهش معرفی کنم
اما مشکلی که وجود داره حروف رو جدا جذا مینویسه
مثلا سلام رو مینویسه: س ل ا م

میدونم با عکس و pdf هم میشه این مشکلو حل کرد اما میخام واقعا برای همیشه این مشکل رفع بشه.
خواهش میکنم اگه کسی ترفندی میدونه بگه.

سلام به شما و همه دوستانی که مشکل فارسی نویسی در نرم افزار پریزی رو دارن

این تنها راهی هست که من تونستم جواب بگیرم و با تمام گزینه ها چک کردم و در نهایت بدون هیچ مشکلی تونستم فارسی تایپ کنم و خروجی بگیرم .
1- وقتی فایل خالی پریزی رو باز می کنید کلیدهای ALT + Shift + Ctr+ C رو بزنید تا پنجره تنظیمات باز بشه .
2- چند قسمت مختلف گزینه فونت رو با کد مشخص گذاشته . داخل همه اونها به جای فونت پیش فرض فقط و فقط فونت Arial.keg رو تایپ کنید . نمونه کد به این شکل میشه

@font-face
{
src: url('Arial.keg');
font-class: custom-tinos;
fontFamily: custom-tinos;
font-style: normal;
font-weight: normal;

3- در نهایت همه فونتهای پیش فرض که به Arial.keg تبدیل شد کافیه apply رو بزنید .
4- از این سایت استفاده کنید و متن دلخواهتون رو داخلش بنویسید . گزینه پردازش رو بزنید و متنی که در پایین تحویل میده رو در پریزی وارد کنید .
متن فارسی شما وارد پریزی میشه و مشکلی به لحاظ حجم فایل و ... نخواهید داشت . تنها اشکالی که داره اینه که فعلا تنوع فونت کمه . که فک می کنم با امکان ساخت فونت با پسوند و کدینگ keg بشه تنوع رو هم به فونتهای پریزی دارد .

امیدوارم بتونید استفاده کنید و مشکلتون حل بشه .

hosseinjany

New Member
سلام خیلی ممنونم واقعا کمکم کرد و تونستم فارسی بنویسم.
منتها میخام فونت BTitr رو وارد کنم برا فارسی نوشتن . نمیتونم. میتونید راهنماییم کنید
ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا