فارسي نويسي بدون نرم افزار در Flash CS4!!؟

Moeinjoon

New Member
من يه آموزش فلش cs4 خريدم كه يارو توش خيلي راحت داره فارسي تايپ ميكنه اما من نميتونم فارسي تايپ كنم! و اينجوري تايپ ميشه :مثلا سلام = م‌ا‌ل‌س

اگه راهي داره لطفا راهنمايي كنيد

farzaneh007

Member
شما اول از آدرس زير فايل سمپل فارسي استايل رو دانلود كن
http://www.farsistyle.com/downloads/as2_samples.zip

بعد اكستركتش كن
توي فايل text.txt متن مورد نظر خودت رو به فارسي بنويس
بعد فايل sample - unicode.swf رو اجرا كن و تبديل رو بزن
تبديل ميكنه و بعد بايد انتخاب كني متنت رو و بندازي توي فلش

++Hadi++

Active Member
خیلی راه ها هست.
فارسی نویس آقای مرتضی UnknownUser خیلی عالیه و خیلی ها ازش جواب گرفتن ولی اگه مشکل دارین می شه با فتوشاپ me فارسی بنویسین و بصورت عکس حالت transparenty با فرمت png. ذخیره و وارد فلش کنین .
ولی اگه با این راه هم مشکل دارین خیلی ها با فارسی نویس مریم این کار رو انجام می دن .
یه برنامه ی خیلی سبک و با کارکرد راحت که در اون متنتونو تایپ می کنین و کپی می کنین و در فلش paste می کنین .فرقش هم با تایپ مستقیم در فلش فقط یه کپی پیست هست همین . خوبیش هم به تنوع فونت ای بیشتر و بهتر هست .
باز راه های دیگه ای هست که شما اگه در انجمن (بالای کادر انجمن فلش - گزینه جستجو در تالار و سرچ با کلمه کلیدی) می تونین به اونا دسترسی داشته باشین .
بای ...

khorzu

Member
با فارسي نويس پرند هم ميتونيد بعد از نصب با زدن كليد Crtl+P به طور مستقيم توي خود فلش يا ساير نرم افزار هايي كه با فارسي مشكل دارند بنويسيد . مثل مريم هست ولي به كپي پيست احتياج نداره . فقط براي متون استاتيك .

Moeinjoon

New Member
از پاسخ دوستان خوبم متشكرم ولي مثل اينكه نتونستم منظورم رو برسونم
تا حالا خودم از فارسي نويس استفاده ميكردم(از مريم) ولي گفتم كه توي آموزش فيلمي كه من از فلش خريدم يارو خيلي راحت t رو انتخاب ميكنه و فارسي تايپ ميكنه!!
با خودم گفتم شايد تنظيماتي داره و ما خبر نداريم؟!

سلام!

چند وقت پیش تو انجمن یه بحثی بود سر فلش me نسخه cs4 که راحت میشه توش فارسی نوشت یه نگاه بنداز بهش. برای دانلود نهادن.

موفق باشید / یا علی

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

با تشكر از دوستان

همونجوري كه شلغم خان گفتن ممكنه از اين نسخه استفاده كرده باشن

و حتي ممكنه از همون فارسي نويسي پرند استفاده كرده باشه با اين تفاوت كه كليدهاي ميانبر برنامه رو تغيير داده باشه

موفق باشيد

kiarash.M

Active Member
سلام ؛ اونجوری که شما میگید که نه ..
ولی یه کلاسی هست که برای این موضوع در flashplayer 10 که اصلا نمیشه با FS مقایسه اش کرد..
پس همون FS رو استفاده کنید .. از همه چیز بهتره ..

مرسی از همه کسایی که جواب دادن .

After

New Member
سلام
شاید بشه گفت که flash cs4 در فارسی نویسی هیچ مشکلی نداره، و خیلی هم قویه.

برای اینکار باید اول فریم ورک Adobe TextLayout رو دانلود کنید و با استفاده از راهنمای نصب اون رو روی فلش cs4 نصب کنید.
این فریم ورک امکان ایجاد متن کامل استاتیک و داینامیک رو ایجاد میکنه و کاملا استاندارد و بدون خطاست. با این فریم ورک میتونید یه برنامه word ساده بسازید.( اگر سعی کنید شاید هم یه word کامل تحت فلش ساختید)
فقط یه اشکال کوچیک داره و اونم اینه که حجم فایل نهایی چیزی بین 70 تا 120 کیلوبایت اضافه میشه. این برای کارهای مالتی مدیا مثل سی دی های آموزشی و معرفی محصولات و ... مشکلی ایجاد نمیکنه ولی برای کار های تحت وب شاید زیاد جالب نباشه. خصوصا برای اینترنت ایرانیها که اکثرا dialup هستن و سرعت پایینی دارن.

برای کم حجم شدن فایل نهایی پیشنهاد می کنم از farsiconvertor که در سایت iflash.ir هست استفاده کنید. استفاده از این کلاس هم مثل بقیه کلاسها شاید دو سه خط کد نویسی لازم داشته باشه ولی حجم فایل نهایی 4 تا 5 کیلوبات اضافه میشه و سرعت اون در مقابل کلاسهای مشابه بیشتره.

جدیدترین ارسال ها

بالا