عکس پانوراما .... نظر شما مهمه،لطفا ببینید

seti1381

Member
خواهش میکنم دوست گلم، اتفاقا من خیلی آدم مهربانی هستم
axesmileyf.gif
باورکن راست میگم، همه میدونند من چقدر مهربونم
5.gif

معمولا عمودیها بهتر جوابگو هستند ،مخصوصا قسمتهای بالای سر و زیرپا که محل اتصال دو قطب کره است، توجه داشته باش که تعداد 150 عکس ،زیاد به نظر میرسه ، داخل عکسها نگاه کن و عکسهای اضافه را جدا کن ، یعنی عکسهایی که اگر نباشند هیچ اتفاقی برای تصویر نمی افته. هر عکس حداکثر 15 درصد با عکس مجاور همپوشانی داشته باشد.

موفق باشید :rose:

مجتبی جان مهربونی ها رو چکه چکه دارم دریافت میکنم. :soot:
جدا از شوخی ممنون از راهنمایی هات.
درست میگی شما. 150 تا خیلی زیاده. اضافه ها رو حذف کردم کارم راحت تر شد.

یه سوال دیگه در رابطه با نرم افزاری که معرفی کردی:
این نرم افزار قابلیت خروجی با چه فرمت هایی رو به ما میده؟
SWF هم جزء خروجی هاش هست؟

mojtaba_2006

Well-Known Member
مجتبی جان مهربونی ها رو چکه چکه دارم دریافت میکنم. :soot:
جدا از شوخی ممنون از راهنمایی هات.
درست میگی شما. 150 تا خیلی زیاده. اضافه ها رو حذف کردم کارم راحت تر شد.

یه سوال دیگه در رابطه با نرم افزاری که معرفی کردی:
این نرم افزار قابلیت خروجی با چه فرمت هایی رو به ما میده؟
SWF هم جزء خروجی هاش هست؟

:lol: میبینی من چقدر مهربونم

نه متاسفانه این برنامه خروجی برای swf نداره مگر اینکه در نسخه های جدید اضافه کرده باشه و من ندیده باشم،اما خروجی Mov که استاندارد برنامه QuickTime هست را داره و پیشنهاد میکنم که قبل از گرفتن خروجی،از منوی Settings تنظیمات آن را به دلخواه تغییر دهید.
ضمنا ممکن هست که توی بعضی از سایتها فایلهای swf خروجی گرفته شده از برنامه ptgui را دیده باشید که کار پلاگین همین برنامه هست ،راستش من که هنوز نتونستم این پلاگین را پیدا کنم.
icon10.gif

برای خروجی گرفتن به صورت swf پیشنهاد میکنم از برنامه pano2qtvr استفاده کنید، امکانات خوبی را برای تنظیم تصویر در اختیار شما قرار میدهد و همچنین برنامه های دیگر که اسامی آنها را به زودی مینویسم .:green:

:rose:

seti1381

Member
سلااااام :green:
سوال خونم کم شده مجتبی جان!!!!!
تا این پانوراما رو یاد بگیرم مث خودم کچل میشی!!!!!!! :wink:

همه مراحل خوب پیش رفته بجز عکس زیر پام!! نمیدونم چرا سیاه در میاد!
راستی نرم افزار جدید هم معرفی نکردی...

mojtaba_2006

Well-Known Member
سلام :rose:

از این سوالها نکن، پانورامای خونت میزنه بالا، مثل من میشی :-<
می خودم کچلم :lol:

معلوم میشه روی تصاویر کار کردی که به این سوال رسیدی ، مشکل اغلب کسانی که پانوراما کار میکنند، درست شدن عکس زیر پا هست.
اگر امکان داره قسمت زیر پا که سیاه میشه را قرار بده من بهت میگم که چطوری رفعش کنی.
:cool:

seti1381

Member

از این سوالها نکن، پانورامای خونت میزنه بالا، مثل من میشی :-<
می خودم کچلم :lol:

معلوم میشه روی تصاویر کار کردی که به این سوال رسیدی ، مشکل اغلب کسانی که پانوراما کار میکنند، درست شدن عکس زیر پا هست.
اگر امکان داره قسمت زیر پا که سیاه میشه را قرار بده من بهت میگم که چطوری رفعش کنی.

:lol::lol::lol:
سلام
آفرین... :rose:
کار که نکردم!! :-? اما تمرکز فراوانی از خودم در کردم!! :neutral:

فکر کنم بار هفتاد و هشتمه که دارم این پست رو ویرایش میکنم. به امید خدا کمر بستم برای حداقل صد بار!!!!!:wink:
مجتبی جان هم JPG و هم SWF رو پیوست کردم. ممنون که وقت میذاری.

پیوست ها

• 0003.jpg
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 10
  • pano2.zip
    5.6 مگایابت · بازدیدها: 9
آخرین ویرایش:

mojtaba_2006

Well-Known Member
دوست گلم seti1381 ، هردو فایل را دان کردم ، عکس بسیار خوب شده و مهارتت در حد تیم ملی بالاست :)
من به اطلاعات زیر نیاز دارم
فایل Swf را با استفاده از چه نرم افزاری درست کردی؟
نهایتا" چند عکس به نرم افزار دادی برای خروجی نهایی؟
از چه امکاناتی از نرم افزار Ptgui استفاده کردی؟ یعنی فقط عکسها را معرفی کردی و بعد چسباندن عکسها و گرفتن خروجی؟

در بعضی از جاهای عکس، بعضی از شکستگیها را میتونی خیلی راحت با Ptgui حل کنی.اگر خودت میدونی که هیچ، اگر نمیدونی بهت میگم.

برای تصحیح زیر پا، حلال مشکلت نرم افزار pano2qtvr هست، اگر نداری بگو برات آپ کنم.

برای پاسخت کمی صبور باش، من دو هفته ای مشکلات در حد تیم ملی دارم ، اما سعی میکنم تا پس فردا پاسخت را بدم و در آخر حالا که وقت گذاشتی و داری کار میکنی من تا حد تیم ملی بهت کمک میکنم ، فقط صبور باش. :wink:
پاسخ سوالهای بالا را بیزحمت بنویس.
موفق باشی

seti1381

Member
دوست گلم seti1381 ، هردو فایل را دان کردم ، عکس بسیار خوب شده و مهارتت در حد تیم ملی بالاست :)
من به اطلاعات زیر نیاز دارم
فایل Swf را با استفاده از چه نرم افزاری درست کردی؟
نهایتا" چند عکس به نرم افزار دادی برای خروجی نهایی؟
از چه امکاناتی از نرم افزار Ptgui استفاده کردی؟ یعنی فقط عکسها را معرفی کردی و بعد چسباندن عکسها و گرفتن خروجی؟

در بعضی از جاهای عکس، بعضی از شکستگیها را میتونی خیلی راحت با Ptgui حل کنی.اگر خودت میدونی که هیچ، اگر نمیدونی بهت میگم.

برای تصحیح زیر پا، حلال مشکلت نرم افزار pano2qtvr هست، اگر نداری بگو برات آپ کنم.

برای پاسخت کمی صبور باش، من دو هفته ای مشکلات در حد تیم ملی دارم ، اما سعی میکنم تا پس فردا پاسخت را بدم و در آخر حالا که وقت گذاشتی و داری کار میکنی من تا حد تیم ملی بهت کمک میکنم ، فقط صبور باش. :wink:
پاسخ سوالهای بالا را بیزحمت بنویس.
موفق باشی

سلام
کوچیکت سعیدم :eye:
اول که باید بگم لطف داری شما. ممنون.
باید بگم که از نرم افزار Easypano استفاده میکنم. خروجی SWF رو هم خودش میده.
برای این کار از 80 تا عکس استفاده کردم.
توی این کار از Ptgui استفاده نکردم! دقیقاً عکسها را معرفی کردم و بعد چسباندن عکسها که اونم خود نرم افزار انجام داد و گرفتن خروجی!!!( میبینی چقدر کار کردم!! :wink:)
برای برطرف کردن شکستگی ها حدس میزنم باید دستی براش پویینت تعریف کنم. کار خاص دیگه ای هم میشه انجام داد؟
ممنون میشم pano2qtvr رو برام بذاری سعی میکنم باهاش مشکل رو برطرف کنم.(گر چه نمیدونم از چه گزینه ای باید استفاده کنم!)
من صبورم. بخاطر جواب عجله نکن. امیدوارم مشکلت حل بشه.

و در آخر شدیداً تشکر میکنم که برای سوالام وقت میذاری...

mojtaba_2006

Well-Known Member
سلام
کوچیکت سعیدم :eye:
اول که باید بگم لطف داری شما. ممنون.
باید بگم که از نرم افزار Easypano استفاده میکنم. خروجی SWF رو هم خودش میده.
برای این کار از 80 تا عکس استفاده کردم.
توی این کار از Ptgui استفاده نکردم! دقیقاً عکسها را معرفی کردم و بعد چسباندن عکسها که اونم خود نرم افزار انجام داد و گرفتن خروجی!!!( میبینی چقدر کار کردم!! :wink:)
برای برطرف کردن شکستگی ها حدس میزنم باید دستی براش پویینت تعریف کنم. کار خاص دیگه ای هم میشه انجام داد؟
ممنون میشم pano2qtvr رو برام بذاری سعی میکنم باهاش مشکل رو برطرف کنم.(گر چه نمیدونم از چه گزینه ای باید استفاده کنم!)
من صبورم. بخاطر جواب عجله نکن. امیدوارم مشکلت حل بشه.

و در آخر شدیداً تشکر میکنم که برای سوالام وقت میذاری...

سلام سعید جان :rose:
خوب برای اینکه بتونی مشکل سیاهی زیر پا را حل کنی فقط به یک چیز احتیاج داری :
حوصـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه :green: همین :wink:

همانطور که توی عکس خروجی Easypano میبینی، پایین تصویر ،تحت تاثیر شدید پرسپکتیو قرار گرفته و تکثیر و ترمیم این قسمت با فتوشاپ تقریبا غیر ممکنه ، برای اینکه بتونی عملیات ترمیم روی عکس را انجام دهی باید این قسمت را به صورت یک عکس تخت درآوری.

از لینک زیر نرم افزار Pano2qtvr را دانلود کن.
http://m0jtaba.persiangig.com/other/Pano2QTVRGui.zip

بعد از نصب و ریجستر و ... برنامه را باز کن و با تعریف یک پروژه جدید و به زبانه Project مراجعه کن.
در قسمت Project Type و در قسمت Equirectangular image عکس نهایی برنامه Easypano را انتخاب کن و برروی کلید Convert to Cubic کلیک کن .

وقتی فرآیند برنامه تمام شد، شما باید 6 عکس خروجی داشته باشی که به ترتیب نامگذاری شده اند و پیشنهاد میکنم نام عکسها را تغییر ندهی.
عکس cube_5 را نگاه کن، این همان سیاهی و مشکل زیر پای شماست، اگر میتونی از تکثیر در فتوشاپ استفاده کن و اگر قبلا عکسی از زیر پا تهیه کردی میتونی جایگزین کنی .

و یا یک پیشنهاد بهتر، مثل خیلی از شرکتهای ایرانی، لوگویی با نام خودت را در این قسمت قرار بده.

نکته مهم اینکه به هیچ وجه در نوردهی یا رنگ تصاویری که به صورتCube و جداگانه هستند، تغییری ایجاد نکن، زیرا بعدا" که نرم افزار آنها را به همدیگر میچسباند روی تصاویر مرز میندازه که تصویر بسیار زشت و بدنما میشه.

ببخشید دیگه پاسخ را با عجله نوشتم ، اگر جایی مشکل بود خبر بده . برای چسباندن دوباره تصاویر به همدیگه مرحله اول را این بار با انتخاب گزینه Cube و انتخاب کلید Convert to Equirectangular تکرار کن.

اگر نامفهوم نوشتم، اطلاع بده روانتر بنویسم.
موفق باشید. :green:

آخرین ویرایش:

seti1381

Member
ســــــــلـــــــــــام مجتبی جان
من که از دوری تو دلتنگم!!!!!!!!!!!
بد جوری توی امتحانا گیر افتاده بودم!! :sad: ولی بالاخره تونستم فرار کنم... :green:
دستت درد نکنه نکته ای که در مورد Cubic بهم آموزش دادی عالی بود. مشکلم رو تا حد خیلی بالایی حل کرد.
الان همون عکس مشکلش حل شد.
اما من به این نتیجه رسیدم جایی که چارچوب داره بهتر عکس میگیرم تا جایی که نداره!! مثلاً توی یه پارک عکاسی کردم اما مشکل داره!! جور در نمیاد. اگه در این مورد این هم وردی چیزی بلدی به ما هم بگو. :soot:

بازم ممنون که وقت میزاری

mojtaba_2006

Well-Known Member
بــــــه بـــــــه سعیدجان دوست گلم :rose:
خوبی؟سلامتی؟ مشتاق دیدنت بودم. امیدوارم امتحانات را خوب داده باشی :)

در مورد سوالی که کردی من باید بدونم که منظورت از اینکه میگی جور در نمیاد چی هست؟
اگر شکستگی داخل عکس زیاده، ممکنه نحوه عکاسی شما خوب نباشه، یعنی هنگامی که داری عکس میگیری از محور اصلی خارج میشی و دیگه نرم افزار نمیتونه پرسپکتیو عکس را درست دربیاره و مجبور میشه تکه عکس را جداگانه بچسبونه.

اگر به قول معروف نرم افزار قاط میزنه و نمیتونه عکسها را درست تشخیص بده، برای مثال توی همان عکس پارک، تکه شاخه درخت سمت چپ را میچسبونه به درخت سمت راست و یا کارهایی از این قبیل، نرم افزار Ptgui گزینه خوبی برای اینگونه عکسها در نظر گرفته .یعنی با این گزینه، به نرم افزار میفهمونی که نباید از ساختار عکاسی شما خارج بشه.

اما من میدونم مشکل اصلی شما، تعداد عکس بالاست . یعنی اگر میتونستی با یک دوربین که لنز واید خوبی داره عکاسی کنی و بعد آنها را به نرم افزار بدی، آنوقت لذت گرفتن عکسهای پانوراما را دیگه فراموش نمیکردی.

امیدوارم پاسخت را گرفته باشی.
ببینم وردم خوب بوده یا نه :soot: :wink:

seti1381

Member
بــــــه بـــــــه سعیدجان دوست گلم :rose:
خوبی؟سلامتی؟ مشتاق دیدنت بودم. امیدوارم امتحانات را خوب داده باشی :)

سلامی دوباره به آقا مجتبی عزیز
ممنون از لطفت. امتحانات هم خوب بود خدا رو شکر راضی ام. اما بس که این مدت با کتاب سر و کله زدم و فوتبال ندیدم قیافم دقیقاً این شکلی شده:
قیافه خنده دار من بعد از آخرین امتحان => :shock:
:green:

در مورد سوالی که کردی من باید بدونم که منظورت از اینکه میگی جور در نمیاد چی هست؟
اگر شکستگی داخل عکس زیاده، ممکنه نحوه عکاسی شما خوب نباشه، یعنی هنگامی که داری عکس میگیری از محور اصلی خارج میشی و دیگه نرم افزار نمیتونه پرسپکتیو عکس را درست دربیاره و مجبور میشه تکه عکس را جداگانه بچسبونه.

اگر به قول معروف نرم افزار قاط میزنه و نمیتونه عکسها را درست تشخیص بده، برای مثال توی همان عکس پارک، تکه شاخه درخت سمت چپ را میچسبونه به درخت سمت راست و یا کارهایی از این قبیل، نرم افزار Ptgui گزینه خوبی برای اینگونه عکسها در نظر گرفته .یعنی با این گزینه، به نرم افزار میفهمونی که نباید از ساختار عکاسی شما خارج بشه.

اما من میدونم مشکل اصلی شما، تعداد عکس بالاست.

گزینه چهارم/هر سه مورد صحیح است!!! :-?
به این دلیل که:
مطمئناً با دو ماه عکاسی هنوز خیلی چیزا هست که باید یاد بگیرم!(الان توی عکاسی کاملاً آماتورم!!)

عکسایی که میگیرم مطمئناً مشکل داره و با توجه به اینکه از پانو هد استفاده نمیکنم از محور خارج میشم و چون تجربه هم ندارم نمیتونم بصورت دستی اون انحراف رو جبران کنم و نتیجه جالب نخواهد بود!!

این هم که نرم افزار قاط میزنه خب بخش عمده مربوط میشه به نحوه عکاسی من اما یه بخشی هم نرم افزار قاط میزنه:green:!
این گزینه ای که اشاره کردی نمیدونم چیه، باهاش کار نکردم. باید بگردم پیداش کنم.

یه مشکل اینه که یه بخشی از عکسا رو نرم افزار درست تشخیص نمیده و یه مشکل دیگه اینه که با وجودی که عکسا زیاد و کامل هست اما فضای سیاه برام میذاره!!!!!!!!!!!!!!!!!!! نمیدونم با این مشکل دوم چیکار کنم!!

گزینه آخر هم چونکه تجربم هنوز خیلی پایینه مجبورم عکس زیاد بگیرم تا اگه جایی مشکل داشتم از یه عکس دیگه استفاده کنم.

یعنی اگر میتونستی با یک دوربین که لنز واید خوبی داره عکاسی کنی و بعد آنها را به نرم افزار بدی، آنوقت لذت گرفتن عکسهای پانوراما را دیگه فراموش نمیکردی.

متاسفانه با توجه اینکه دوربین من لنزش فیکس هست نمیتونم از لنز واید استفاده کنم.
من یک میلیون برای دوربین هزینه کردم و با پیشنهاد یکی از دوستان(البته اون بنده خدا مقصر نبود) دوربین Fujifilm FinePix HS20 رو بخاطر قابلیت پانورامای اتوماتیکش گرفتم. اما اون موقع نمیدونستم که این قابلیت کار من رو راه نمیندازه. دوربین خوبیه اما خب...

mojtaba_2006

Well-Known Member
امیدوارم قیافه شما بعد از گرفتن نمرات اینظوری باشه => :oops:

پیشنهاد میکنم از حالا با نرم افزار PTGui کار کن، البته نه اینکه نرم افزارهای دیگه خوب نباشند، ممکنه بقیه نرم افزارها قابلیتهایی داشته باشند که هیچوقت این برنامه نداشته باشه. اما از قابلیتهای PTGui میتونم به قابلیت Mask کردن تصاویر و یا قابلیت بهینه سازی تصاویر پانوراما اشاره کنم که بسیار قابلیتهای کاآمدی هستند ، مخصوصا برای شما که از پانو هد استفاده نمیکنی.

دوربین شما در رده دوربینهای هم نوعش، عملکرد بسیار عالی داره ، پیشنهاد میکنم کل دفترچه راهنما را ریز به ریز بخونی تا بتونی به انداره هزینه ای که کردی ازش برداشت کنی، اغلب کسانی را دیدم که بهترین دوربینها را با بیشترین قیمتها خریداری میکنند، اما از آن به اندازه دوربین صدهزارتومانی هم استفاده نمیکنند.

در صورتی که خواستی از برنامه Ptgui استفاده کنی و میبینی که نرم افزار عکسها را اشتباه به هم میچسبونه باید از منوی Project گزینه Align to grid استفاده کنی. جدول زیر به خوبی به نرم افزار حالی میکنه که از ساختار عکاسی شما خارج نشه و عکسها را به ترتیب عکاسی شما به همدیگر بچسبونه.

در مورد سیاهی بعضی مناطق هم به زودی توضیح میدم.

پیوست ها

• untitled.JPG
    untitled.JPG
    44.1 کیلوبایت · بازدیدها: 11

toursaz

New Member
پاناروما , تور مجازی چیست؟
عکس‌های
پاناروما عکس‌هایی هستند که فضای وسیعتری نسبت به عکس‌های معمولی را پوشش می‌دهند. و نحوهٔ ساخت آن‌ها چنین است که با کنار هم قرار دادن تعدادی عکس معمولی به‌وجود می‌آیند.
تور مجازی چیست؟
تور مجازی به مجموعه ای از تصاویر , فایل های ویدئویی , تصاویر پانوراما، فایل های صوتی , اطلاعات متنی و … اتلاق می شود که امکان آشنایی بیننده را با یک محیط به صورت مجازی و بدون حضور فیزیکی فراهم می نماید به این صورت که در این تور فرد تمام جهات را به صورت ۳۶۰ درجه میبیند
panorama-360-degree-180.jpg

mojtaba_2006

Well-Known Member

meysamz

Member
میشه یه معرفی درباره چگونگی ساخت پانوراما 360 با دوربین معمولی بگذارید؟
یعنی 360 هم در عمود و هم در افق
من در افقیش را گرفتم. با یک دوربین اس ال آر و یک پایه

toursaz

New Member
با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز
mojtaba_2006
تبلیغ چی؟! توضیحات پاناروما و تور مجازی میشه تبلیغ؟! معرفی کردم که چی هست
اون تاپیکی هم که معرفی میکنید نگاه کنید که بسته نباشه لطفا

از اول همه مطالب رو خوندم، دوستان هی میگن یه اموزش از نرم افزار PTGUI بزار اما شما هنوزم که هنوزه نزاشتی بعد میگی هر سوالی دارین بپرسین کمک میکنم

هر کسی آموزشش رو خواست با ما تماس بگیره تا بهش ارائه کنیم

mojtaba_2006

Well-Known Member
سلام

جالبه من یه چیزی بدهکار شدم :)
البته این موضوع به من ربط داره اما با اینحال میگم که این تاپیک قدیمی است و پایین رفته بوده ،چند بار به دوستان گفتم که فرصت آموزش Ptgui را ندارم و تاکیید کردم که هرکس با نرم افزار کار کنه و سوالی داشته باشه من پاسخ میدم همانطور که داده ام. موضوع دیگه ای که لزومی نداشت به اطلاع شما برسه این هست که هنوزم که هنوزه با بعضی از کاربران مجیدآنلاین از طریق ایمیل برای همین موضوع پانوراما در ارتباط هستم و بهترین اطلاعات را باهم رد و بدل میکنیم.
شما که به من ایراد میگیرید، چرا حتما برای آموزش باید با شما تماس گرفت، خوب، تاپیکی درست کنید و آموزش دهید.این کار بهتر نیست؟

دوست گلم ، متن و توضیحاتی که شما دادید، حاوی لینک سایت شما هستند ، پس توضیح نیستند، بلکه تبلیغ به حساب میان.جالبه لوگوی سایتتان را هم گذاشتید و میگید تبلیغ نیست !!!!، به عبارت بهتر لینک امضای شما برای معرفی سایتتان کافی بود.اگر تاپیک معرفی بسته بود، تاپیک جدا با اسم پانوراما و یا ... برای خودتان درست میکردید و در آن آموزش میدادید.

toursaz

New Member
آموزش ما تصویریه و البته یه سری اهداف هم داریم که میخواییم بازدهی رو بسنجیم که البته لزومی نداشت به اطلاع شما برسه

دوست عزیز متن و توضیحاتی که ما گذاشتیم و حتی لینکی هم که گذاشتیم برای اطلاع رسانی منبع است و فکر نمی کنم خلاف مقررات باشه
شاید تعریف ما و شما تو کلمه تبلیغ متفاوته اما اینکه من یه کلمه تور مجازی به یک سایت در رابطه با تور مجازی لینک کنم از لحاظ شما تبلیغ دیده شه اما قانونی است
حتی امضاء که برای اون هم قوانینی تویه مجید آنلاین هستش و مرز ها رو مشخص میکنه که امضای بنده قانونیه
لوگو سایتم رو گذاشتم آواتارم اشکالش چیه؟ خلاف مقرراته ؟ نه

موفق و پیروژ باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا