بی بی کد طرح 5 ( مجتمع مسکونی 400 واحدی )

gezler

Member
سلام دوستان عزیز ... بعد از کلی وقت دوباره خواستم یه کار بذارم اینجا .

هرچند خودم اینکار رو پر از ایراد میدونم و بنظرم در سطحی نیست که بخوام اینجا ارائه بدم اما خوب دیشب فرشیدجان که گفتن بذار ، نه آوردن جایز نبود . پر حرفی نکنم :paint:

این طرح یه مجتمع مسکونی بود که فقط قرار بود بخشی از اون رو بصورت کامل طراحی کنم و بقیه فقط در حد جایگیری واحدهاست . ( بخش طراحی شده چیزی حدود 240 واحد از کار رو تشکیل میده )

خوب طبیعتا همه کسایی که درگیر پروژه بودن میدونن که پلان زدن برای این حجم وقتی که تیپ نباشه واقعا چقدر زمانبره ( اون همه برای خانه مسکونی که بنظر من مهمترین و تاثیرگذارترین فیلد برای یک معماره :neutral: )

اینا رو گفتم برای اینکه کمی توجیه باشه برای خام بودن بخشی از کار !! ( بعضیهاش که البته خیــــــــــــلی تابلو وقت کم اومده :lol: مثل قاب پنجره :green: )

مدلینگ : مکس 2011

موتور انجین ما بیچارگان هم چیه ؟؟؟ V-ray 1.5 , Sp5 :cry:

..............................................................

البته این رو هم اضافه کنم که با توجه به زمان بسیار اندکی که موند برای رندر تنظیمات کلا پایینه و بیشتر توی بخش پست پروداکت روش کار شد .

کلا تکسچرینگ هم که ...................... حالا به اون بخش برسه سوال دارم از اساتید بخش معماری مسسسسسسسسسسسکن مثل فرشید :oops:

پیوست ها

• Site23.jpg
    Site23.jpg
    236.2 کیلوبایت · بازدیدها: 191
  • 005+22.jpg
    005+22.jpg
    207.3 کیلوبایت · بازدیدها: 152
  • 002+ co22 cop33.jpg
    002+ co22 cop33.jpg
    136.2 کیلوبایت · بازدیدها: 155
  • 006+.jpg
    006+.jpg
    220.9 کیلوبایت · بازدیدها: 146
  • 00666.jpg
    00666.jpg
    375.8 کیلوبایت · بازدیدها: 135

gezler

Member
سلام دوست عزیز کارت خوب شده
اموزش پست پراداکشن هم داری ؟
ممنون میشم از عزیزانی که تو این زمینه کمکم کنند.

سلام ... مرسی از نظرت :rose:

والا در مورد پست پرو ..... تقریبا 7-8 ماه پیش از فرخ راجع به این قضیه خواستم کمک بگیرم که ایشون گفتن کلا به ذوق خودت بستگی داره ! اون موقع کمی نامید شدم اما حقیقت هم چیزی جز این نبود .

از اصلاح رنگ ، نور تا ادیت و اضافه کردن پرسوناژ و درخت و غیره ... همه و همه ذوقی هست و البته رعایت نکات ریزی که توی تجربه بدست میاریم . :rose:

البته توی این بخش اساتیدی بزرگی داریم توی همین سایت ... من خیلی کوچیکم واسه کمک :green:

arbab_arch

Member
سلام چون کفتی عجله ای هست و نمیخواستی کارت رو بزاری منم کارت رو نقد نمی کنم .
واسه کار دانشجویی خوبه .
بلا نسبت بعضی از اساتید شریف الباقی به کل منکر نرم افزارن و میگن هیچی کار دست نمیشه .
در کل خوبه .
فریم سوم از همه زیبا تر شده .
به امید موفقیت شما دوست عزیز.:rose:

gezler

Member
سلام چون کفتی عجله ای هست و نمیخواستی کارت رو بزاری منم کارت رو نقد نمی کنم .
واسه کار دانشجویی خوبه .
بلا نسبت بعضی از اساتید شریف الباقی به کل منکر نرم افزارن و میگن هیچی کار دست نمیشه .
در کل خوبه .
فریم سوم از همه زیبا تر شده .
به امید موفقیت شما دوست عزیز.:rose:

سلام ... البته من منظورم این نبود که اصلا نقد نکنین ها ... منظورم این بود که به خاک و خون نکشین کارو . والا من خودم دوست دارم ایراداتی که از چشمان دور بوده رو بدونم دوستان .

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.خوبی؟
خیلی کار خوبی شده.خب طراحی معماری خیلی سنگین هست.همین که آدم بتونه به dead time برسه خیلی خوب هست.
اون رندری که نور خورشید از لای برگ معلومه فوق العاده شده.
سایت پلان عالی شده. بک گراند اون رندر خیلی عالی جواب داده.
راستش تا پلان ها نباشه نمیشه نظر داد.اگه میتونی پلان اصلی رو بزار.

spr_3d

Member
سلام خسته نباشین کار جالبیه
ولی از نظر مکس ایرادهایی داره
خام هست تکسچراش خوب نشدن
باید زنده اش کنی( با افزودن دیتیل بیشتر،درختای واقعیتر و تکسچرینگ بهتر.....)
مطمئن باش این کارا رو نمره ات تاثیر میذاره
ولی در کل با وقت کمی داشتین خوب رسوندیش
موفق باشی

*farshid*

کاربر VIP
دیروز که نتونستم ببینم کارتو
خوبه امین جان برای کار دانشجویی خوبه ... پرسپکتیو ها به خوبی با بگکراند مچ شدن ... ولی متریال ها خام هستند .
اون پره هایی که گوشه ی ساختمان گذاشتی کاربرد خاصی دارن یا صرفا فرمال هستند؟
در کل کار خوبیه ... منتظر کارهای بعدی هستیم
موفق باشی

gezler

Member
سلام.خوبی؟
خیلی کار خوبی شده.خب طراحی معماری خیلی سنگین هست.همین که آدم بتونه به dead time برسه خیلی خوب هست.
اون رندری که نور خورشید از لای برگ معلومه فوق العاده شده.
سایت پلان عالی شده. بک گراند اون رندر خیلی عالی جواب داده.
راستش تا پلان ها نباشه نمیشه نظر داد.اگه میتونی پلان اصلی رو بزار.

سلام بر عارف عزیز . ممنون که قدم رنجه فرمودی .

در مورد مواردی که اشاره کردی ، عرض شود که :

1. اون نوری که از لای درختها اومده کلا تو فتوشاپ بود و یه مقدار ماسکه فقط . ( دوستانی که فرای رندر بلدن دیگه راحتن دیگه . :) )

2. در مورد سایت پلان : شاید تنها چیزی که باشه و ضعفه بنظر خودم قرینه بودنشه ، هرچند من خودم زیاد ضد قرینگی نیستم .. تقسیم بندی ورودی ها هم در 4 بخشه که با توجه به حجم کاربریها بوده .

3. بک گراند کدوم ؟؟؟ منظورت دید پرندست ؟؟؟

4. پلان اصلی یعنی کدوم پلانها ؟؟؟ غیر از سایت پلان . فکر میکنم 9 طرح مختلف واسه پلانهای بخشهای طراحی شده داشته باشم . حالا منظورتون رو بگی در خدمتم

gezler

Member
خوبه امین جان برای کار دانشجویی خوبه ... پرسپکتیو ها به خوبی با بگکراند مچ شدن ... ولی متریال ها خام هستند .
موفق باشی

به به ... یکی از عشقهای من :green: ... یاساشین فرشید:rose:

دقیقا باهات موافقم از نوع صد در صدش ... متریالها شدیدا خامه .. آخه فقط رنگه .. :-?

بهیچ عنوان !!! اعتراف میکنم ؛ بهیچ عنوان ایده ای برای متریال همچین برجی نداشته و ندارم !!

هنوزم اگه بتونین کمک کنین واسه متریال اینکار و یه چیز رو بطور کامل شرح بدین شدیدا چاکرتونم . :oops:

اون پره ها ، اول یه استوانه بود که کاربردی بود ، اما توی تغییرات اون بخش رو حذف فرمودن ، اما در نهایت موقع ارائه باز یواشکی بدور از چشمان استاد اینها رو اضافه کردم ، چون وقتی ملت وارد سایت میشدند فکر کردم اون قسمت حس بدی رو القا بکنه ( یه چیز تو مایه های اینکه الان میبرت و پاره پوره میشی :mad: ) اما دیگه فقط فرمال شد .

دوست دارم بعنوان یه شاگرد بیشتر راجع به پست پرو نظر بدی .. کجاهاش بد شده ؟؟؟ غلیظ شده ؟؟ نشده ؟؟ چی شده ؟؟ :shock:

gezler

Member
موفق باشی

راستی !!! هر دفعه به من یه چیز میگیا :lol:

یه روز مملی ، یه روز ممد ، یه روز بالاک ، حالا هم امین !!!!!!! :lol::lol:

خیلی خوبی !!!

البته همش یکیه و یه جورایی اسم خودمه اما تکلیف ما رو مشخص کن !! :mad: بحران هویت پیدا کردم پسر :-?

*farshid*

کاربر VIP
تقصیر پدر و مادرته که اسمتو گذاشتن محمد امین بالاکی! مگه ارسطو چش بود؟
طرح های جدیدتم بذار .

Farrokh

Active Member
سلام
ممنون از دعوتت دوست عزیز

یه راس می رم سراغ خود کار و نقد اون
چیز هایی که خوب شدند خوب هستند و من از بیانشون فاکتور می گیرم و فقط ایراد هاشو (از نظر شخصی خودم ) می گم

ما پلانا رو ندیدیم و ای کاش که می گذاشتیدشون تا بتونیم در موردشون حرف بزنیم
ولی در کل باید کار جالبی بوده باشه

از نظر معماری اصلا فرم ساختمون از روی زمین جذاب نیست
این پلان مثلثی هیچ کجای کار نمود خودشو پیدا نکرده به جز برد ویو ها و این یه ایراده
شما یه زحمتی کشیدید ولی این زحمتتون از روی زمین قابل درک نیست

پر و خالی شدن های زیادی رو حجم می طلبه که اونها رو هم از قلم انداختید
یک نکته ی اساسی :
طرحی خوب هست که اینقدر کار شده باشه که اگر قسمتی از اون برداشته بشه ضربه ی اساسی به کل کار وارد بشه
الان من این برج شما رو می تونم بردارم و ببرم یه جای دیگه و تالاپ بذارمش روی زمین و هیچ ایرادی هم بوجود نمیاد
این در حالی هست که اگه سایت سازی و طراحی برج توی همدیگه چفت و بست شده بودند همچین کاری عملا غیر ممکن می شد و می تونستید بگید که این برج مال همین سایت هست و این سایت مال همین برج هست

شاید یه سری پوسته هایی از روی زمین می تونست بلند بشه و نمای برج رو برامون بسازه

خیلی حرف زدم
در مورد رندر ها هم خوب خیلی خام هستند ولی اکثرا دوستان نقدای خوبی رو داشتند پس من اونها رو دیگه تکرار نمی کنم و براتون آرزوی موفقیت می کنم

SAIROZ

Member
سلام کارت خیلی خوبه .راستی یه سوال آدم هارو از کجا آوردی؟اگه توی فتوشاپ آوردی بازم از کجا؟بک گراند(پشت زمینه کارتو)چه طوری اینقدر خوب مچ کردی؟

جدیدترین ارسال ها

بالا