شما بین مک و ویندوز کدام را انتخاب می کنید ؟

کدام را انتخاب می کنید ؟

• مک ( اپل )

رای: 16 53.3%
  • ویندوز (پی سی )

رای: 13 43.3%
  • گزینه های دیگر

رای: 1 3.3%

• مجموع رای دهندگان
    30

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
دوست عزیز احیاناً اندازه کیس این سیستم هم اندازه یه کمد که نیست ؟! احتمالا باید با جرثقیل جابه جاش کنیم ها؟
شوخی کردم حالا اندازه این کیس چقدره واقعا ؟

بستگی داره اندازه اون کمد اتاق شما داشته باشه یا نه :rose:

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
بعضی نرم افزارها هست تو ویندوز هست اما تو mac نیست . همینطور بعضی ها هم تو مک هست اما تو وندوز نیست
اگه کسی مشکل هزینه و ... نداره مک خیلی قابلیتها داره که کارا رو خیلی سریعتر انجام میدی

آخرین ویرایش:

MAZDAK60

Member
سلام دوست عزيز
سيستم عامل مك همينطور كه بعضي از دوستان گفته اند بهترين سيستم عامل براي كارهاي گرافيك هست . اما قطعات براي كار با اين سيستم عامل گرانقيمت هست مثل كيبرد موس و انواع رابط هاي ديگه .اگه ميخواهيد كاملا حرفه اي كار كنيد اين سيستم عامل پيشنهاد ميشه . حالا ميريم سراغ قيمت ها
دو پيشنهاد
1- خريد سيستم عامل مك كه با بعضي از سي پي يو ها كار ميكنه كه شما ميتونيد با خريد يك سيستم خوب نهايتا با قيمت يك و نيم ميليون و خريد نرم افزارهاي كار با مك با قيمت تقريبي 30 هزار تومان با مك كار كنيد . اما بايد بدانيد كارايي كامل پيشنهاد دوم من رو نداره يه كم توي سطح پايين تري هست
2- خريد اي مك با قيمت تقريبي سه ميليون تومان و اگه توي سطح حرفه اي تر بخواهي مك پرو(پيشنهاد من براي حرفه اي ها ) با قيمت تقريبي پنج ميليون تومان كه مك پرو براي جلوه هاي ويژه حرفه اي و از نرم افزار فاينال كات پرو تحت مك براي تدوين فيلمهاي سينماي استفاده ميشه

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

من عاشق بحثای جدیدم.
تفاوت عمدهء mac و pc توی سخت افزار نیست ... بلکه سیستم عامله.
به همون کیفیتی که برای مک سخت افزار ساخته می شه، برای ویندوز هم ساخته شده. ولی مشکل اصلی اینه که ویندوز هیچ وقت اون ثبات و کارایی لازم رو نتونسته از خودش نشون بده که بتونه از تمام قدرت سخت افزار استفاده کنه.
به همین خاطر بیشتر هزینه های کاربرای ویندوز به هدر می ره و بازم فکر می کنن که باید سیستم قوی تر بگیرن.

خاصیت مک اینه که می تونه از تمام ظرفیت سخت افزاری خودش استفاده می کنه و نرم افزارهایی که براش ساخته می شه هم بر همین اساس طراحی می شن.
کسی که یه نرم افزار برای ویندوز بخواد بسازه (به خصوص نرم افزارهای گرافیکی) باید سعی کنه محصولشو با بیشتر سخت افزارهای متنوع بازار وفق بده. ولی نرم افزارهای مک فقط با یه ساختار کار می کنن و می تونن به خوبی از پس کاراشون بربیان.

یکی از دوستان من یه مک گرفته که بدون احتساب هزینه های جانبی براش دراومده 15.000.000 تومن ناقابل.
من اگه همچین پولی هم داشته باشم، بازم مک نمی خرم. چون فعلاً pc به خوبی کارمو راه می ندازه. اگه یه موقع pc نتونست، اون وقت میریم سر اصل مطلب.

جدیداً واسه یه شرکت یه سیستم جمع کردیم که با کارت canopus hd storm حدود 4.800.000 خرج ورداشت.
واقعاً سیستم خوبیه. اون شرکته حالا حالاها باید بره دنبال کار سنگینی که این سیستم نتونه انجام بده.

در کل گول نخورید. مک رو زمانی بخرید که دیگه ویندوز جوابگوی کار شما نیست.

راستی جای تاپیک مناسب نبود. منتقلش کردم.

التماس دعا
یاعلی

Farrokh

Active Member
خوب
با اجازتون اولین پست عمرمو توی انجمن شما بزنم :paint: (باورتون می شه ؟)

من خودم خیلی مک رو دوست دارم
با لپتاپ هاش کار کردم و واقعا دلم می خواد یه دونشو بخرم
منتها از این می ترسم که با کامپیوترای تحت ویندوزم همخونی نداشته باشه
می ترسم برام اون کارایی ای که انتظارشو دارم نداشته باشه
افرادی هم عین این انیم ادیتور هی منصرفم می کنند که به جای خرید یه مک بوک برو یه لپتاپ خوب با یه کیس عالی ببند

کلا اینکه اگه اینا ولم کنن همین الان پول دستم بیاد می پرم یه مک بوک خوشکل می خرم :sad:

immortalson

New Member
بستگی به نوع استفاده شما داره
یعنی کار یا پروژه ای که قراره انجام بدید...

استفاده از مک خیلی خوبه و معمولا واسه کارای حرفه ای توصیه می شه
اما هم از لحاظ سخت افزاری و هم نرم افزاری یه سیستم عامل هزینه بر محصوب میشه

Mj

Well-Known Member
تفاوت عمدهء mac و pc توی سخت افزار نیست ... بلکه سیستم عامله.
به همون کیفیتی که برای مک سخت افزار ساخته می شه، برای ویندوز هم ساخته شده.

با کمال احترام با شما مخالفم چون تفاوت هایی در ساخت سخت افزار برای مک و PC دیده میشه به نظرم سرمایه گذاری غول های سازنده سخت افزاری معمولا روی ویندوز بیشتره ولی تخصصی که در ساخت لپ تاپ های Apple به کار میره هیچ وقت در جای دیگه ای به کار نمیره مگه در Main frame ها .....
مثلا برند Intel آخرین پلتفرم خودش رو(Core i7 980x 12 MB cache 3.0GHz) در مجموعه پلتفرم های Core i در ساخت یکی از لپ تاپ Apple استفاده کرد و این در حالی بود که این قطعه بعد از گذشت 2 ماه از وارد شدن اون لپ تاپ به بازار های جهانی ، تازه برای کاربران PC ، وارد نمایندگی های Micro price شد.

به نظرم مک بیشتر برای کاربرانی خوبه که میخوان کارهای خاصی انجام بدن
اما بر عکس ، ویندوز خیلی همگانی تر و User friendly تر هست به علت اینکه یادگیری اون آسونتر و option هاش در دسترس تر هست.

توی مجله ای خوندم توی دانشگاه کالیفورنیا تمام دانشجویان موظف به یاد گیری os لینوکس هستند و هر کس که یکی از محصولات Apple رو داشته باشه از خدمات ویژه ای بهره مند میشه.

ولی واقعا نمیشه گفت کدومشون بهتره ولی به جرعت میشه گفت که ویندوز شناخته شده تر ، با کارایی بالاتر ، در دسترس تر ، کاربر پسند تر و عمومی تر هست.
ولی من Apple رو میپسندم همراه ویندوز.

اصلا هر کی با نظرم مخالفه ، زنگ آخر وایسه کارش دارم
pirates5B15D_th.gif

آخرین ویرایش:

odrakoola

Well-Known Member
البته پول خوبی هم می خواد حدود 3.500.000 تومان
چه کم ...
سیستم های مکی که برای صفحه ارایی نشریات حرفه ای استفاده میشه حدودا 7 میلیون قیمت داره.
تازه اکثرشون که من دیدم شاید 5 یا 6 تا سیستم دارند .
البته از صفحه آرایی نشریه تا فیلم سازی و سه بعدی زمین تا آسمون فاصله ست.

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام به همه دوستان:rose:
من که تقریبا تو همه شرایط مک رو به پی سی ترجیح میدم
مثلا آخزین مدل iMac با بالاتذین مشخصات Custom حدود 3.5 درمیاد با مانیتور 27 :دی
فرخ جون رو iMac میتونی ویندوز هم نصب کنی اگه احیانا کاری خواستی انجام بدی که تو مک نشد!(بعید میدونم) بری اونجا انجام بدی میتونی حتی بدون ریستارت بین اسنو لئوپارد و ویندوز حرکت کنی:green:
در کل خیلی عاشقشم:oops:
موفق باشید:oops:

جدیدترین ارسال ها

بالا