سیستم مورد نیاز برای اجرای سریع و روان افتر افکت

sahar_a66

New Member
یعنی الان من مادربوردم رو تغییر بدم بقیه چیزهاش اوکی هست؟ میشه یه کارت گرافیک هم معرفی کنید بهم؟

از پیشنهاد amozegarezist هم ممنون ، در حال حاضر برام مقدور نیست هزینه بیشتر ، ولی بهش فکر میکنم ;)

آخرین ویرایش:

shirini_forush

Well-Known Member
سلام ، من تازه کارم رو با افتر افکت شروع کردم و میخوام همین روزها یه سیستم بخرم تا بتونم راحت با این نرم افزار کار کنم و حداقل تا یکی دوسال آینده نیازی به ارتقا نداشته باشم ، دقیقا همین بحثی که مطرح شد مد نظرم هست ، اینکه بدونم چه قطعاتی در کنار هم کارایی بهتری دارن یا مثلا چه کارت گرافیکی با نرم افزار افتر افکت همخوانی بهتری داره و از این قبیل ، یه سیستم بهم پیشنهاد شده که مناسب با بودجم هست ، مشخصاتش رو مینویسم ، ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

Main Board : Giga byte p61A - D3
cpu : core i5 6m 3330 k box
hard : 500 western
ram : 8G kingmax Dual channel
VGA: ati radeon HD5450 pro 2G ddr3
case : green magnum 2
power : green 430w 3 fan

قیمتش حدود 1700 در میاد
اگه قطعه ای رو باید جایگزین کنم بهم پیشنهاد کنید لطفا

CPU تون خوبه. چهار هسته ایه.
اما اگر افتر برای هر هسته چهار گیگ فضای کار نداشته باشه CPU تون فرق چندانی با تک هسته ای براتون نمیکنه.
بنابر این اگر بتونید 24 گیگ رم بذارید تا اینجا عالیه. (افتر یه درصدی از رم رو برای ویندوز رزرو میکنه و دست بهش نمیزنه، بنابر این اگر 16 گیگ رم بذارید باز برای هر هسته 4 گیگ نداره افتر)

هاردتون رو اطلاعات زیادی ندادید. اما خیلی مهمه که هارد سریع بخونه و بنویسه وگرنه CPU و رم هر دو ول معطل خواهند بود تا هارد کارش رو سر حوصله انجام بده و جا برای کارشون باز بشه دوباره.

کار گرافیکتون بد نیست. اما اگر میخاید از موتور ray traced استفاده کنید، باید یکی از مدل های cuda دار شرکت nVidia رو بگیرید حتما. (این واسه خود من اونقدری مهم نیست)
این لیست مدل هاییه که کودا دارن:
کد:
    GeForce GTX 285
    GeForce GTX 470
    GeForce GTX 570
    GeForce GTX 580
    Quadro CX
    Quadro FX 3700M
    Quadro FX 3800
    Quadro FX 3800M
    Quadro FX 4800
    Quadro FX 5800
    Quadro 2000
    Quadro 2000D
    Quadro 2000M
    Quadro 3000M
    Quadro 4000
    Quadro 4000M
    Quadro 5000
    Quadro 5000M
    Quadro 5010M
    Quadro 6000
    Tesla C2075 (Windows)/Maximus configuration

shirini_forush

Well-Known Member
سلام سیستمم برای کار با افتر خوبه ؟

[h=3]CPU Intel Corei5-2500K
[/h][h=3]Motherboard,P8B75-V,ASUS
[/h]hard : 1tr segate
RAM Corsair DDR3 (3*4G) 1600
VGA: Gt630 2G ddr3
power : green 585w

من با یه لپ تاپ Core 2 duo با 4 گیگ رم و کارت گرافیک 512 دارم ویدئوهای اینطوریاس رو میزنم.

سیستم شما قطعا افتر رو خیلی روون تر از سیستم من اجرا میکنه.

hamedpmj

New Member
دوستان اگه میشه راهنمایی کنید با این سیستم کدوم نسخه از افتر افکت رو میشه نصب کرد
ram 512
graphic 256
cpu 2.81

shirini_forush

Well-Known Member
دوستان اگه میشه راهنمایی کنید با این سیستم کدوم نسخه از افتر افکت رو میشه نصب کرد
ram 512
graphic 256
cpu 2.81

cs3 هم 2 گیگ رم رو میخاد. اگر hd کار نکنید و فقط dv کار کنید هم یک گیگ نیاز داره باز.
توصیه میکنم رم رو به 4 برسونید حداقل. اینجوری میتونید cs5.5 رو راحت اجرا کنید یا 6 رو.

hamedpmj

New Member
cs3 هم 2 گیگ رم رو میخاد. اگر hd کار نکنید و فقط dv کار کنید هم یک گیگ نیاز داره باز.
توصیه میکنم رم رو به 4 برسونید حداقل. اینجوری میتونید cs5.5 رو راحت اجرا کنید یا 6 رو.
با تشکر پس هیچ کدوم از نسخه هاشو نمیشه نصب کرد که فعلا شروع کنم تا بعدا؟

shirini_forush

Well-Known Member
امتحان کنید. شاید cs3 با کندی جواب بده. ولی cs4 تغییراتی داشته که فکر نکنم با زیر 2 گیگ خیلی گزینه مناسبی باشه.

vahidx360

Member
سلام
شرمنده دوستان من یه سیستم می خواستم جمع کنم خواستم نظر شمارم بدونم:
main:msi 990fxa-gd65
cpu: amd 8350
vga:geforce 650ti asus
hdd:wd green1 tb 64 mbuffer sata3
power:600green
با تشکر از جواب شما.

shirini_forush

Well-Known Member
سلام
شرمنده دوستان من یه سیستم می خواستم جمع کنم خواستم نظر شمارم بدونم:
main:msi 990fxa-gd65
cpu: amd 8350
vga:geforce 650ti asus
hdd:wd green1 tb 64 mbuffer sata3
power:600green
با تشکر از جواب شما.

سیستمتون تا اینجا که نوشتید خیلی خوبه.

البته فکر کنم کارت گرافیکتون cuda نداره بنابر این هیچ کمکی به موتور raytraced نمیکنه.

رمتون رو هم نگفتید. که خیلی مهمه.

piwo9h

Member
با سلام خدمت دوستان ...

سیستم من در حال حاضر :

Main : Giga Z68P-DS3
CPU : Core i 3
Ram : DDR 3 4giga 1600
H.D.D : Western 1 T 64M
Power : Green 430 w
VGA : Giforce 220 ( Zotac)

حالا اگر بخوام ارتقا بدم چه چیزهایی برام باید در الویت باشه ...

دوستان من زیاد کار گرافیکی نمی کنم کارم تدوین که با پریمیر و افتر کار می کنم ...

ممنون...

shirini_forush

Well-Known Member
با سلام خدمت دوستان ...

سیستم من در حال حاضر :

Main : Giga Z68P-DS3
CPU : Core i 3
Ram : DDR 3 4giga 1600
H.D.D : Western 1 T 64M
Power : Green 430 w
VGA : Giforce 220 ( Zotac)

حالا اگر بخوام ارتقا بدم چه چیزهایی برام باید در الویت باشه ...

دوستان من زیاد کار گرافیکی نمی کنم کارم تدوین که با پریمیر و افتر کار می کنم ...

ممنون...

قطعا ضعیف ترین بخش سیستمتون رم هست.
اگر بتونید تا 16 ببرید خوب میشه.

vahidx360

Member
سیستمتون تا اینجا که نوشتید خیلی خوبه.

البته فکر کنم کارت گرافیکتون cuda نداره بنابر این هیچ کمکی به موتور raytraced نمیکنه.

رمتون رو هم نگفتید. که خیلی مهمه.

شرمنده یادم رفت رمو بنویسم:
2 عدد ژل دوال چنل 8 گیگ به عبارتی16 گیگ با باس1600
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=7115
تو این لینک زده cuda core768
از جوابتونم خیلی خیلی متشکرم.:rose:

shirini_forush

Well-Known Member
شرمنده یادم رفت رمو بنویسم:
2 عدد ژل دوال چنل 8 گیگ به عبارتی16 گیگ با باس1600
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=7115
تو این لینک زده cuda core768
از جوابتونم خیلی خیلی متشکرم.:rose:

درسته. پس خوبه.

اما رمتون خیلی کمه. cpu تون فضای کافی برای استفاده از تمام هسته ها نخاهد داشت. سعی کنید حداقل 24 ش کنید. اگر 36 کنید که بهتر.

sahar_a66

New Member
با تشکر از پاسخ دوستان ، من تونستم یکم بودجم رو افزایش بدم و الان فکر میکنم بتونم سیستم قابل قبولی جمع کنم ، فکر میکنم بهتر باشه به جای اینکه هی اسم و مدل بنویسیم و کار رو سخت تر کنیم ، یه جمع بندی کامل انجام بدیم که اگه بعد هم کسی این تاپیک رو خوند یه اطلاعات کلی دستش بیاد ، اگه کسی میتونه در این مورد کمک کنه لطفا بیاد و نکته های اصلی رو در خرید قطعات یا مثلا سازگار بودن برند ها با هم و یا ... (چیز هایی که در تخصص من نیست که بتونم مثال بزنم) بنویسه ، تا همه بتونیم از این نکات استفاده کنیم و بنا بر نیاز خودمون سیستم مناسب رو جمع کنیم ، مثل اون دوستی که راجع به تاثیر هارد و رم روی سرعت اجرا صحبت کردن ، یا دوستی که منو راجع به مادربورد راهنمایی کردن که مثلا اسلات رم بیشتر داشته باشه برای ارتقا و ...
اگه مدل خاصی هم توی ذهنتون باشه و مثال بزنید که دیگه بهتر ;) بازم ممنون

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
من یک نکته بگم همیشه توی بستن سیستم باید فکر برگشت هزینه باشید خداتومن هم که پول بدید وقتی برگشت هزینه نداشته باشه براتون هیچ فایده ای نداره

مثال میزنم یکی از بچه ها رفته Imac خرید ولی فقط باهاش کارت ویزیت میزنه ؟ جوابش با خودتون :rose:

shirini_forush

Well-Known Member
من یک نکته بگم همیشه توی بستن سیستم باید فکر برگشت هزینه باشید خداتومن هم که پول بدید وقتی برگشت هزینه نداشته باشه براتون هیچ فایده ای نداره

مثال میزنم یکی از بچه ها رفته Imac خرید ولی فقط باهاش کارت ویزیت میزنه ؟ جوابش با خودتون :rose:

نکته ی بسیار درستیه.

یا مثلا یکی مثل من میاد اینجا جواب تاپیکا رو میده یه خط در میون شاید پای پستش تشکر بزنن.
خب این بازگشت هزینه نداره. به همین خاطر ممکنه ادامه پیدا نکنه. :green:

Ali_Hamidi

New Member
اینم سیستم ما ! دوس دارم نظرات دوستان رو بدونم
راستی نرم افزار های فعلی من ( پریمیر و افتر و فتوشاپ )
در آینده نزدیک میخوام با فیوژن و تری دی یه سری نرم افزارای ویژوال افتکی دیگه هم کار کنم
cpu : i7 3770k 3.5-3.9
vga : quadro 600 1gb ddr3
ram : 2*4gb ddr3 2000 corsair
main : Asus P8H77-V
hdd : 1tb wd black 64MB

الان یه کار گرفتم شاید با پولش برم یه ssd هم بخرم ! توو ذهنم به 256 فک می کنم mushkin یا corsair یا شایدم samsung !
ینی تصورم اینه اگر هم ویندوز هم برنامه ها و هم فایل ها و فوتیج های مورد استفاده توی پروژه رو از روی ssd لود کنم سرعت خیلی بالا بره !

البته رم هم واجبه خریدنش ! ولی فک کنم هاردو دیگه به این زودیا زورم نرسه بخرم ! گرونه !

جدیدترین ارسال ها

بالا