سيستم ارائه خدمات وبلاگ

red_sun

Member
Ghamnevis گفت:
سلام..
چند وقتي هستش كه خيلي ها دنبال اين سيستم ميگردند و البته ميگشتند مثل خود من...

خيلي وقت پيش يك سيستم پيدا كردم كه البته رايگان نبود.. براي تست نسخه نال يا كرك شده را به همت كامي پيدا كردم و نصب كردم كه سيستم خوبي بود..
هسته اش هم Word Press بود كه قدرتش را دو چندان ميكرد !

ولي به دليل قيمت بالا به صرفه نبود...
چند وقت پيش ديدم بعضي از دوستان دارند همچين سيستمي را ميفروشند ! حالا درست يا غلط كاري ندارم ولي از نظر من كار درستي نبود هر چند قبلا خودمم ميخواستم همين كار را بكنم ولي هزينه را فقط به خاطر نصب و راه اندازي و ميخواستم بگيرم ... طرف صحبتم هم دوستي بود به نام جمشيد (توي همين انجمن عضو هستند) كه هنوز هم به دنبال اين سيستم هستند ولي من چون نميخواستم مشكلي پيش بياد از ارائه نسخه كرك شده به ايشون خودداري كردم و به كل دنباله قضيه را نگرفتم...

به هر حال..
چند وقت پيش كه اين تاپيك ها را ديدم با كامي صحبت كردم.. كامي بهم سيستمي را معرفي كرد كه الآن 8 ماهه دارم بهش ور ميرم ولي تا حالا اصلا دقت نكرده بودم بهش !

سيستمي كه ميخوام بهتون معرفي كنم يك سيستم نسبتا كامل هستش كه مهمترين مزيتش همين امكان عضو گيري و دادن وبلاگ به كاربر بر روي ساب دامين (زير دامنه) هستش !

Plog

اين سيستم را خيلي وقته كه دارم و باهاش كار هم كردم ولي هيچ وقت به قسمت تنظيمات مربوط به ثبت كاربرش مراجعه نكرده بودم چون روي لوكال نيازي بهش نداشتم !

http://irxblog.com سايتي هست كه از اين سيستم استفاده ميكنه و ميتونيد با عضويت در اين سايت امكانات برنامه را ببينيد...

سايت رسمي برنامه : http://www.plogworld.net
پك فارسي :
براي دريافت پك فارسي اول بايد در قسمت باگ ريپورت سايت رسمي عضو بشيد: http://bugs.plogworld.net
بعد از عضويت روي لينك زير كليك كنيد.
http://bugs.plogworld.net/view.php?id=563
متاسفانه نميدونم پك فارسي ساز كار چه تيمي يا كدوم يك از دوستان هستش ولي جا داره ازشون تشكر كنيم..

خوب اميدوارم كه تونسته باشيم مشكل بعضي از دوستان را با معرفي اين سيستم مرتفع كنيم...
در اصل بايد از كامي ممنون باشم و باشيم كه چشماي من را باز كرد :-?

مخلصم
سايان

اگه میشه طریقه نصب و راه اندازیش رو کامل توضیح بدین ممنون میشم

sasan4u

Member
Ghamnevis گفت:
بلاگ هاستر رايگان نيست و مشكلش هم همينه !
در كل اين بهتر از بلاگ هاستر هستش از نظر من...

غير از اين دو تا يك سيستم ديگه هم هست كه اتوماتيك ساب دامين را از طريق CPanel درست ميكنه و كلا موقع نصب بايد جزييات و يوزر پسورد CPanel را براش وارد كنيد...

اون هم رايگان نيست ولي بهتر از اين دو تاست...

ممنون از راهنمایی شما لطفا این سرویس که از طریق کنترل پنل ساب دمین می سازه رو معرفی کنید
بلاگ هاستر برای ایجاد ساب دمین نیاز به سرور اختصاصی داره این سرویس که می فرمایید چطوریه
دیگه سیستمی نیست که بتونه ساب دمین بده چطوری سرچ کنیم با چه کی وردی

آخرین ویرایش:

sanbad

Member
در قسمت تنظيمات ساب دومين ساختم ولي عمل نمي کنه و آدرس مربوطه ارور مي ده!

sanbad

Member
This feature requires that wildcard domains are enabled for our domain so that *.domain.com is resolved to the same IP address, and to the same directory that your main domain points to

اين wildcard domains يک قابليت است که بايد توسط رجيسترکننده دومين فراهم شود يا توسط هاستينگ؟

FiFtHeLeMeNt

New Member
سلام به همه دوستان عزیز
اول از همه خودم رو معرفی کنم ، من FiFtHeLeMeNt مدیر سایتهای irxcom.com irxblog.com irxgold..com هستم. یکی از دوستان به من ایمیل زده بود و از وجود چنین موضوعی در فروم شما من رو مطلع کرده بود. همانطور که می دانید pLog یک سیستم کد باز هست و من هم به دلیل احترامی که برای برنامه های کدباز قائل هستم بعد از فارسی کردن pLog کدهای مربوطه رو برای سایت رسمی pLog ارسال کرده ام البته ورژن رسمی pLog هنوز به صورت رسمی عرضه نشده که دلیل آن این بوده که مدیران پروژه از من خواسته بودند که ورژن نهایی رو تست و تایید کنم که متاسفانه به دلیل مشغله زیاد هنوز فرصت آن را نکرده ام.
اینطور که من می بینم مشکل اکثر دوستان بخش subdomain است. برای این کار ابتدا به یک DNS Server احتیاج دارید که wildcards رو ساپورت کنه یعنی *.domain.com رو به آدرس سرور شما ترجمه کنه. که اکثر سرورها فاقد این قابلیت هستند. این مساله باید توسط هاستینگ فراهم شود و اگر هاستینگ دارای این قابلیت نبود می توان آدرس DNS Server های دامین را تغییر داد که این کار باید توسط رجیستر کننده انجام شود.
موفق و پیروز باشید

sasan4u

Member
جناب FiFtHeLeMeNt من بودم که به شما ایمیل زدم و آدرس اینجا رو دادم چون دوست عزیز غم نویس گفته بود روی یک هاست معمولی pLog می تونه ساب دمین بده در صورتی که طبق نوشته و توضیحات واضح ذیل نیاز به wildcards هست
http://wiki.plogworld.net/index.php/PLog_1.0/Admin/Support_for_Subdomains
برای همین از جنابعالی که خودتون این پکیج رو استفاده می کنید خواستم توضیح بدین که با چه حداقلی می شه ساب دمین داد و الان هزینه ماهیانه هاست شما چقدر هست و سایت شما هاستش کجاست
برای جستجوی هاست مناسب چه کی وردی باید در گوگل زد هاستی که شرایط لازم رو داشته باشه
بعضی هاست ها می گن برای اینکه سیستم wildcards رو بدن باید ازشون یک virtual server خرید آیا این درسته
هاستی سراغ دارین که wildcards رو در یک هاست معمولی بده حتی سیستم virtual server که خیلی پایین تر از
dedicated server هست در ماه هزینه شارژ داره و با توجه به اینکه به سختی می شه تبلیغ گرفت ارزونترین راه بدین منظور مورد نظر هست امیدورام شما که خودتون این راه رفتن بقیه رو راهنمایی کنید
با اجازه شما من whois گرفتم از سایت تون لطفا در مورد everydns.net و powerdns.net و اینکه چطوری از DNS Server استفاده کردید قدری در مورد این موضوع توضیح بدین و اینکه در صورت استفاده از این روش هزینه کاهش خواهد یافت

FiFtHeLeMeNt

New Member
دوست عزیز
همانطور که در پست قبلی هم گفتم ، شما نیازی به تغییر هاست ندارید. اگر DNS Server هاست شما wildcard رو ساپورت نمی کنه می توانید Dns دامین خودتون رو به everydns.net منتقل کنید که wildcard رو ساپورت می کنه و سپس از طریق کنترل پنل رجیستر کننده دامینتون ، آدرس DNS Server هاتون رو به everydns.net منتقل کنید.
من شخصا از یک پلان vds استفاده می کنم و به همین دلیل هم دسترسی بالایی به تنظیمات سیستم دارم ، در ضمن باید mod_rewrite هم روی وب هاستینگ شما فعال باشد.
موفق و پیروز باشید

FiFtHeLeMeNt

New Member
در ضمن اگر کسی از دوستان قصد دارد که برای راه اندازی این سیستم وبلاگ ، اقدام به خرید هاست و راه اندازی نماید. من حاضرم که این سیستم را راه اندازی شده روی یک هاستینگ مطمئن با امکانات ساب دامین ، آماده تحویل بدهم. برای تماس با من می توانید از آدرس [email protected] استفاده کنید. یا شناسه fifthelement80 را در yahoo messenger خود اضافه کنید.
موفق و پیروز باشید.

sasan4u

Member
من هرچی تلاش کردم به نتیجه نرسیدم لطفا با توجه به اینکه جایی توضیح نداره نه در سایت everydns.net و نه در سایت plogworld.net لطفا تنظیمات استفاده از dns server تنظیمات لازم برای هاست وplog مواردی که لازم است انجام بدیم رو اگه حوصله نمی کنید step by step بفرمایید لااقل کامل بگین چون جایی توضیح و متنی پیدا نکردم در everydns.net نوشته سه مرحله رو بریم تنظیم dns های دمین اد کردن دمین به کنترل پنل در سایت everydns.net و بعد تنطیم هاست با دانلود و نصب برنامه perl که گذاشته مرحله سوم رو شما توضیح بدین
در کنترل پنل در everydns.net روی دمین کارهای مختلفی می شه انجام داد اگه ممکنه یک توضیحی در مورد امکانات و اون تنظیمات لازم بفرمایید
و اگر احیانا برای هاست یا plog تنظیمات دیگه خاصی برای این نوع یعنی dns server لازم هست توضیح بفرمایید
بنوبه خودم از طرف تمام دوستانی که از این توضیحات استفاده خواهند نمود از شما تشکر می کنم
توجه بفرمایید با توجه به توضیحات کوتاه و تلگرافی که گفتین من و دوستان با آزمون و خطا آزمایش کردیم ولی به نتیجه نرسیدیم و اگه بخوایم به همین روش جلو بریم مدتها طول می کشه امیدورام ما رو از تجربیات خودتون بهرمند کنید مطمئن باشید دوستی که بو جود خواهد آمد در مواردی می تونه مفید واقع بشه برای شما

FiFtHeLeMeNt

New Member
دوست عزیز
انجام تنظیمات مربوط به هر بخش از این سیستم وبلاگ مانند تنظیمات DNS Server و بعد از آن mod_rewrite و تنظیمات داخلی pLog هر کدام دنیایی جداگانه برای خود هستند ! من نمی دانم که شما تا چه حد به تنظیمات DNS Server ها آشنا هستید ! اما اگر آشنایی زیادی ندارید به شما توصیه می کنم دست به تنظیمات سایت خود نزنید و اول بروید در مورد تنظیمات Dns server مطالعه کنید و سپس اقدام به دستکاری نمایید زیرا تنظیمات نادرست DNS می تواند کل سایت شما را از کار بیندازد ! و یا مثلا دیگر هیچ ایمیلی به دست شما نرسد ! ( مسلما منظورم ایمیل یاهو یا جی میل نیست ! )
اون مطلبی که شما در موردش توی پستتون نوشتید مربوط به دینامیک آی پی آدرس هست که شما نیازی بهش ندارید شما باید از سرویس استاتیک اون استفاده کنید. که نیازی به اون برنامه های پرل نداره.
دوستان عزیز ، راه اندازی این سیستم با توضیحات صرف من و بدون یادگیری و درک عمیق شما از مفاهیم شبکه ارزشی ندارد. اگر واقعا علاقمند به یادگیری این مطالب هستید توصیه می کنم از زیربنا شروع کنید. تا کنون چندین نفر از دوستانی که خودشان فروشنده فضای وب و به اصطلاح وب مستر هم بوده اند با من در باره نصب این سیستم تماس گرفته ام ، اما وقتی آنها را راهنمایی می کردم متوجه می شدم که آنها اصلا درکی از عملکرد سیستم ندارند و تنها چندین مرحله را حفظ کرده اند ! مثلا اگر می گفتم Dns Server رو عوض کنید می گفتند هاست هم عوض می شود ! در صورتی که این 2 مساله کوچترین ارتباطی با هم ندارند !
من ترجیح می دهم که ماهیگیری را به شما یاد بدهم تا اینکه خود ماهی را به شما بدهم. مساله دیگر این است که توضیح کامل این مطالب مثنوی هفتاد من است ! و خود مقالاتی طولانی خواهد شد که متاسفانه من فعلا فرصت نوشتن آنها را ندارم. اگر دوستان مشکل جزیی در مورد تنظیمات این سیستم داشتند من در خدمتشان خواهم بود.
موفق و پیروز باشید.

wirangar

New Member
خوب دوستان من میخواستم این سیستم رو نصب کنم ولی مثل اینکه ایراد داره
وقتی میخوام شروع به نصب کردن کنم این error را میده

The wizard.php script has to be removed after the installation process.

Please remove it first to continue.

وقتی هم اینwizard.php را میخوام اجرا کنم این error میده به نظر شما من چی کار کنم؟
ممنون میشم سریعتر جواب سوال من را بدین

zomorrod

Member
فكر مي كنم شما يكبار اونو اجرا كرده ايد . در اين حالت بايد اون فايل ويزارد رو پاك كنيد .

سلام

mohsenshahbazi گفت:
البته بلاگ هاستر هم هست که دارم اپلودش میکنم ...

تموم شد میزارم اینجا برای دانلود ...!!!

محسن

ايني كه گفتي فارسيه؟مي شه به من بدي؟ لينكش رو مي فرستي برام؟

mrj_60

Member
سلام دوستان
با اجازه بزرگترا منم یه نظر دارم بهتره اینکارو انجام بدین به آدرس زیر برین
http://your domain/wizard.php
با این کار سیستم شروع به نصب می کنه
به همین سادگی

jamshed

Member
سلام

متشکرم از سیستم وبلاگ دهی که در اختیار مون گذاشتی

من این سیستم را همه دانلود کردم بعداٌ روی سرور خود ابلود کردم و تغیراتی پیشنهاد شده را در اپاچه وارد کردم.

فایل فارسی شده را هم اپلود کردم.

سیتم را تغریباً تموم شده wizard.php تموم شده یه وبلاگ هم تیار کرده.
یه اشکال دراه وقتی داخل بخش ادمین بشی
http://www.myblog.com/admin.php?op=adminSettings
این بخش کاملاً سفید استش هیچ محتوا ندارد.

من میخواستم سیتم را مثل
این سایت داشته باشم
http://www.irxblog.com/summary.php

لطفاً کمک ام کنید
من میتونم مشخصات FTP و login-seite سایت در اختیار شما بزارم.

متشکرم

jamshed

Member
سلام
من سیستم plog را کاملاٌ انستال کردم.
چیجوری باید بخش sudomain دهی را فعال کرد.
الان که user عضو سایت میشه برایش یه وب بلاگ میده ولی بدون subdoamin.
چی باید کرد تا سیستم قادر بشه به شکل subdomain و ب بلاگ بده

ممنون از رهنمایی شما
!

d@nyal

Member
ايول!
من هم همون مشكلو رو داشتم كه مي نوشت:
The wizard.php script has to be removed after the installation process.

Please remove it first to continue.

وقتي با گفته دوست عزيز رفتم به wizard.phpدرست شد.
مرسي

blacklife1

Member
سلام به همه
من اين سيستم رو روي لوكال هاست ( كامپيوتر خودم ) نصب كردم بدون مشكل)
ولي روي هاستم اين ارور ها رو ميده
There was an error creating the tables in the database. Please make sure that the user chosen to connect to the database has enough permissions to create tables.

Error creating table: Table 'plog_articles' already exists
Error creating table: Table 'plog_articles_categories' already exists
Error creating table: Table 'plog_articles_comments' already exists
Error creating table: Table 'plog_articles_notifications' already exists
Error creating table: Table 'plog_blogs' already exists
Error creating table: Table 'plog_mylinks' already exists
Error creating table: Table 'plog_mylinks_categories' already exists
Error creating table: Table 'plog_myrecent' already exists
Error creating table: Table 'plog_myrecent_categories' already exists
Error creating table: Table 'plog_permissions' already exists
Error creating table: Table 'plog_referers' already exists
Error creating table: Table 'plog_trackbacks' already exists