سوال : مجموعه ای با حلقه های تکرار

زیبااا

New Member
دو تا سوال دارم ولی کد اماده نمیخوام . خواهشا راهنماییم کنین خودم بنویسم ... !!!!!! (با for i میخوامشون)!!!!

... برنامه ای بنویسید که مجموعه های زیر را با مشخص بودن n حساب کند ...
s= 1+4+9+16+...+100​
اینو هر چی نگاه کردم نفهمیدم step رو چند بگیرم که چون کاربرد ریاضی داره (منم ریاضیم زیر خط فقر) حوصلم نکشید حتی راجبش فکر کنم!!! :green:

اون یکی سوالمم این مجموعه ی پایینیه که بازشو از 1.2 تا n گرفتم و step رو 1 دادم و کلا غلط بود !!!

s=1/2+2/2+3/2+...+n/2
کتاب اموزش وی بی 6 برای مبتدیا هم سراغ دارین ممنون میشم معرفی کنین ... کلی کتاب خریدم همشون سطحشون بالاس !!!!
فعلا با یه جزوه جلو میرم که جزوه هم یه سری کد و فرمولو بدون توضیح گذاشته و پشت بندش کلی تمرینه بی جواب اورده !!!! :-?

پی نوشت : الان برنامه ی دومیو به این شکل نوشتم :
کد:
Private Sub Form_click()
Dim n%
n = Val(Text1.Text)
a = 0
For i = 1.2 To n + 1 Step 1
a = a + i
Next i
Print a
End Sub

اگه به یه روش دیگه هم میشه نوشتش کدشو برام بذارین ...
برنامه ی اولیم لطفا راهنمایی کنین !!!!!!!!

آخرین ویرایش:

the_king

مدیرکل انجمن
دو تا سوال دارم ولی کد اماده نمیخوام . خواهشا راهنماییم کنین خودم بنویسم ... !!!!!! (با for i میخوامشون)!!!!

... برنامه ای بنویسید که مجموعه های زیر را با مشخص بودن n حساب کند ...
s= 1+4+9+16+...+100​
1 و 4 و 9 و 16 و ... و 100، توان های 2 (مربع) اعداد 1 و 2 و 3 و 4 و ... و 10 هستند.
یعنی s = 1*1 + 2*2 + 3*3 + 4*4 + ... + 10*10 است. حلقه تان را بر اساس این سری i * i یا i ^ 2 بنویسید :
کد:
        s = s + i * i
کد:
        s = s + i ^ 2

اون یکی سوالمم این مجموعه ی پایینیه که بازشو از 1.2 تا n گرفتم و step رو 1 دادم و کلا غلط بود !!!

s=1/2+2/2+3/2+...+n/2
سری i / 2 است و معادل 2 / ( s = (1 + 2 + 3 + ... + n هم هست، یعنی می توانید بجای i / 2 اول سری i رو حساب کنید و در انتها s رو بر 2 تقسیم کنید.
فقط دقت کنید که متغیر s تون اعشاری است نه صحیح. اعداد i از 1 الی n هستند، از عدد اعشاری 1.2 استفاده نکنید. عدد 1.2 ارتباطی با 2 / 1 که 0.5 است ندارد.
کد:
s = s + i / 2

جدیدترین ارسال ها

بالا