سوال - دیستورتی صدا

Barizn

Member
سلام یه کاری بود واسه قرآن صدابردار میکروفون هاچ اف از سازمان اورد ما هم بدون تست گرفتیم الان موقع تدوین میبینیم خرابه و صدا دیستورته .

دیستورتی صدا رو چجوری میشه گرفت

Barizn

Member
اینو اضافه کنم که س دیستورتیش کمه یعنی فقط یه جاهایی دیستورتی میزنه

majid_aghaei

New Member
سلام
اگه واقعا صداتون بعد رکورد دیستورت بشه دیگه نمیشه خیلی کاریش کرد
اما معمولا مهمترین چیزی که باعث دیستورت میشه قبل از میکروفون حد ولوم بالای ورودی به دستگاه رکوردره

omid74

Member
سلام یه کاری بود واسه قرآن صدابردار میکروفون هاچ اف از سازمان اورد ما هم بدون تست گرفتیم الان موقع تدوین میبینیم خرابه و صدا دیستورته .

دیستورتی صدا رو چجوری میشه گرفت

متأسفانه نمیشه کاریش کرد، حتما باید قبل از ریکورد صدا ولوم رو بیارین پایین و گرنه دیگه نمیشه کاریش کرد

چه راه حلهايي براي اصلاح كردن ديستورت صدا وجود داره ؟

متأسفانه راه حلی نداره، واسه ی همین همیشه تنظیم کننده ها و صدابردارها نگران دیستورت شدن صدا هستن چون میدونن بعدر از ریکورد نمیشه کاریش کرد.

تنها راش جلوگیری از دیستورت شدن است

mohammadbasri

کاربر فعال
عملا نمیشه کاریش کرد
اما شما میتونین قسمتهایی که صدا دیستورت شده رو سلکت کنین و با استفاده از نرم افزارهای صدا کمی تیزی یا بمی صدای دیستورت شده را بگیرین که کمتر گوش خراش باشه،
پیشگیری بهتر از درمانه
ضبط صدا با ولوم کم بهتز از صبط صدا با ولوم معمولیه، موقعی که با ولوم کم میزان صدای ورودی بالا بره صدا دیستورت نمیشه اما با صدای معمولی امکان دیستورت شدن هستش
این هم یه نمونه که خودم ریکورد کردم، براحتی میشه اختلاف بین صدای ورودی با مزران کم و زیاد رو دید

پیوست ها

• so.jpg
    so.jpg
    78.3 کیلوبایت · بازدیدها: 19
آخرین ویرایش:

mo-hammad

Active Member
مطمعنا به کیفیت بالا نمیرسه ول یکم کار رو eq کنید و با اکولایزر رو فرکانسها کار کنید - و قسمت های دیستورت شده رو در نرمافزار های ادیت سلکت و با دینویزرها و و اگر هومم داره با هووم گیرها و ابرزار لازم کمی صدا رو نرم کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا