سوال در مورد microsoft Word

msa110

New Member
سلام دوستان.

می خوام تو فایل وردم هم صفحه عمودی داشته باشم هم افقی. هرچقدر ور رفتم نتونستم درستش کنم.
مثلا تو فایل ورد 10 صفحه اول عمودیه بعدش 3 صفحه افقی دارم در ادامش باز متن باید تو پیج عمودی قرار بگیره. ینی اصل فایل قراره عمودی باشه که وسطش چندصفحش افقیه که پیج نامبرم خورده و تو فهرست اومده و امکان جابجاییشون نیست. چجوری میشه تو یه پروژه جفت حالتهای portrait و Landscape را داشته باشیم. لازم به ذکره نمی خام از فایلهای جداگونه استفاده کنم.
ممنون میشم اگه کسی بلده راهنمایی کنه.

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوستان.

می خوام تو فایل وردم هم صفحه عمودی داشته باشم هم افقی. هرچقدر ور رفتم نتونستم درستش کنم.
مثلا تو فایل ورد 10 صفحه اول عمودیه بعدش 3 صفحه افقی دارم در ادامش باز متن باید تو پیج عمودی قرار بگیره. ینی اصل فایل قراره عمودی باشه که وسطش چندصفحش افقیه که پیج نامبرم خورده و تو فهرست اومده و امکان جابجاییشون نیست. چجوری میشه تو یه پروژه جفت حالتهای portrait و Landscape را داشته باشیم. لازم به ذکره نمی خام از فایلهای جداگونه استفاده کنم.
ممنون میشم اگه کسی بلده راهنمایی کنه.

این یک قاعده تو کل Microsoft Word ئه که اگر می خواهید یک موردی فقط در صفحه یا صفحاتی باشه، باید Section جدید بسازید و بخش ها
رو با Section از هم تفکیک کنید. شما در انتهای هر صفحه ای می توانید با کلید Ctrl + Enter صفحه جدید یا Page Break بسازید اما زمانی که قراره صفحه جدید
در Section جدیدی قرار بگیره، بجای Page Break باید Section Break بسازید :
شما در انتهای صفحه x ام قرار بگیرید که صفحه بعدی اش قراره تنظیماتش متفاوت باشه. توی منوی Page Layout گزینه Breaks هست، از Next Page استفاده کنید.
Next Page خودش یک صفحه بعد از اون صفحه x ایجاد می کنه، اگر صفحه بعدی رو قبلا ساخته بودید، در ابتدای صفحه x + 1 که خالیه کلید Del رو فشار دهید تا صفحه خالی اضافی پاک بشه.
حالا در همون صفحه x + 1 اگه در منوی Page Layout سمت راست عنوان Page Setup رو ببینید، یک آیکون کوچیک هست. فشار اش دهید، پنجره Page Setup باز میشه.
پایین پنجره Apply to هست، اونجا Selected sections رو فعال کنید تا تغییراتی که در صفحه Page Setup می دهید قاطی تنظیمات Section قبلی یا بعدی نشه.
باز هر جا که خواستید برای صفحه بعدی تنظیم جدیدی بکار ببرید همین روال ساختن Section جدید رو تکرار کنید.

مثال های دیگری هم از ساختن Section Break هست :

صفحه بندی در افیس

کسی word 2007 بلده؟

جدیدترین ارسال ها

بالا