سوال در مورد درآمد طراحی وب سایت

sadismi_10

Member
با سلام
دوستان میخواستم بدونم که در حال حاضر طراحی وب سایت شغل پر درآمدی محسوب میشه؟
میدونم به خود طرف و میزان حرفه ای بودنش بر میگرده
اما میخوام ببینم الان کار هست؟
یا اینکه بازار کار طراحی سایت هم راکده؟
ممنون میشم یه توضیح کامل بدین

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
یه مثال ساده، شما الان اگر بخواین سوپر مارکت بزنی مشتری هست؟!
اینترنت مثل یک بچه هست که در آمریکا تازه داره راه رفتن رو یاد میگیره، این بچه تو ایران هنوز متولد نشده!
فضا بسیار دست نخورده هست، 90% سرویس هایی که سایت های خارجی مدند، سایت های ایرانی نمیدند...

sadismi_10

Member
ممنون
اما من توی یه شهر کوچیک زندگی میکنم
میخوام وارد این کار بشم
آیا میتونم روی درآمدش حساب کنم؟اونم اینجا؟

• Like
Reactions: pcj
مونده درآمده خوب به چی بگییی ؟
تو ایران زیاد نمیشه روش حساب کرد ولی جاهایی مثل امارات و اینا درآمدش سر به فلک میکشه، دو تا از آشناهای من رفتن ابوظبی (اصلا حرفه ای نبودن) میگفت میانگین درآمد 20 تومن بوده، که بعد از 1 سال اومدن ایران و بعد هم برای ادامه و گسترش کار رفتن امریکا، اینجا زیاد روش حساب نکن مگه اینکه یه شرکت توپ بزنی و پشتیبان مالی داشته باشی برای تبلیغات گسترده، چون بیشتر شرکتا کارای طراحی سایتشونو همین طوری به کسی نمیدن

sadismi_10

Member
مثلا من اگه اینجا یاد بگیرم و برای ادامه تحصیل برم خارج از کشور میتونم رو درآمدش حساب کنم؟
کلا از دوستانی که طراح هستن میشه یه نفر بگه درآمدش چقدره؟
میخوام کلا قیمتش دستم بیاد

ESMA!L

New Member
بله عزیزم اگه پشتکار داشته باشی و زود نا امید نشی توی بعد از یه سال می تونی درآمد فراوانی رو کسب کنی

sadismi_10

Member
ممنون
جناب echessdesign میشه لطفا توضیح بدید در مورد درآمد؟
با تشکر

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
همونطور که دوستان گفتند، به پشتکار شما یستگی داره.
شما فقط می خواهید از شهرتون سفارش بگیرید؟ شما با تبلیغات درون نت، از هر نقطه از دنیا می تونید سفارش بگیرید.
اصلا شاید پروژه تحت وبی راه اندازی کردید و آن برای شما درآمد زا شد.
همش به خودتان بستگی داره
موفق باشید
حسین سعیدی

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
به نظر من طراحی سایت به شهر شما ارتباط نداره !!!
به میزان اعتبار و توانایی شما ارتباط مستقیم داره
به سایت شما که نشان دهنده شخصیت کاری شماست و امکاناتی که توی این سایت می تونید ارائه کنید
و به نمونه کارهایی که انجام دادین و یا در حال انجام دادنش هستین بستگی داره
کلا توانایی های شما و خدماتی که میدین و اونها رو از طریق سایت خودتون در اینترنت منتشر میکنید
به افزایش درآمد و معروف شدن شما کمک میکنه
.

Domanjiri

Well-Known Member
سلام

یه نیگا به این سایت بندازین:

http://www.itjobswatch.co.uk

مثلن واسه جی کوئری کار(!) میانگین درآمد 35000 پوند انگلیسه که با پوندی مثلن 1700 تومن میشه حدود 60 میلیون تومن(ناقابل:green:) در ضمن به نمودار ها هم خوب دقت کنید تا راکد بودن یا نبودن رو متوجه بشید! اگه شیب این نمودار ها تو ایران بیشتر نباشه مطمئنن کمتر نیست:cool:

http://www.itjobswatch.co.uk/jobs/uk/jquery.do

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

Webber

Well-Known Member
سلام
اساتید هر چی لازم بود فرمودن ولی برای کسب درآمد خوب باید کمی صبر کنین و تجربه کسب کنین والا چند ماهه نمیشه درآمد میلیونی داشت از وب .
اگر هم بتونین با خارج از کشور کار کنین که عالیه دیگه یعنی کف قیمت های اونجا خیلی بالاتر از اینجاست به علاوه ارزش پول اونور آب عموما بالاست مخصوصا دلار هر چی کار کنین داخل دو برابر میشه
کلا دست تون بازه و خارج و داخل آینده مناسبی در انتظار یک طراح وب هست اگر واقعا علاقه داشته باشه و دنبال کنه و تا ی سطح حرفه ای برسه

موفقیت

hamed.azimi20

New Member
سلام- من یک طراح سایت و برنامه نویس و متخصص پایگاه داده و همچنین عکاس و گرافیست هستم -
متاسفانه در ایران دولت های بصورت سنتی از امکانات و تجهیزات و پیشرفت حراس دارند -در کشوری مثل هند درآمد یکساله کشور هند از آیتی و برنامه نویسی 70میلیارد دلار بوده و مستقیم به دست مردم رسیده - بصورتی که با سرمایه گذاری حزفه ای دولت هند در این علم یکی از مراکز علم کامپیوتر و آیتی تبدیل شده است -در مقابل دولتهایی هستند که حتی سرمایه گذاری نمیکنند و حتی این خدمات کامپیوتری و آیتی عادی را با قیمت های بسیار بالا و کیفیت بسیار پایین به شهروندانش میدهد -مشکل ما دولت مردان ما با تفکرات سنتی هست و اینکه هنوز در ایران به اینترنتی فضای مجازی (یعنی دروغ و غیر واقعی ) گفته میشود که منبع درآمد ده ها میلیون هندی و پاکستانی و مالزیایی و .. شده است -مشکل بعدی هم عدم قدرت بخش خصوصی برای سرمایه گذاری است و بیشتر دلالی گری و سرمایه گذاری در مسکن برایشان سود قطعی و سرسام آور دارد -و اینکه درآمد های نفتی و گازی و.... در امور ساخت ایران و تقویت زیر ساخت ها هزینه نمیشود و هزینه ی گسترش نیروهای مسلح و نیروهای امنیتی شده است و همچنین توسعه طلبی خارجی دولت ایران -پس بازار عموما اعتقادی به تبلیغات و درآمد زایی در اینترنت و کامپیوتر ندارند و کامپیوتر را یک کالای لوکس و فقط برای سرگرمی محسوب میشه ---------
در آمد طراحی سایت به دلیل نبود مشتری های پردرآمد و همچنین نگاه ضعیفی که به اینترنت و کامپیوتر به عنوان کالای لوکس و غیر واجب و سرگرمی تلقی میشه -در ایران هر سایت اینترنتی با کیفیت بسیار بالا 500 هزار تومان است اما مشتری درک خوبی از تلاش شما ندارد به همین دلیل در تسویه حساب عموما به قول خودمون دبه درمیارن -و حتی اکثرا وبلاگ رو با سایت اشتباه میگیرند و فکر میکنند اینترنت همه چیزش رایگانه -
-------
من در تبریز و همدان و ارومیه و کرج کار کردم اما با تمامی پارتی بازی و تلاش برای نامبر وان بودن در کارم -به طور میانگین ماهی 200 هزار تومان در آمد دارم یعنی با دلار 3000 تومانی 66 دلار در ماه - تازه اگر خوش شانس باشی -دوستانی دارم که سالی یک کار هم نمیگریند ------و البته دوستانی هم دارم که مهاجرت کردند به کشورهای دیگه و حتی برای خانواده هاشون در ایران پول میفرستند - حدودا در خارج ماهی 5 تا 10 هزار دلار درآمد میشه داشت - البته به خوش شانسی و حرفه ای بودن و زبان هم بستگی داره ---خیلیها هم رفتند ولی نتوستند کار کنند و در رستوران ها خدمتکار هستند تا فرصت کاری خوبی به دست بیارند -----------------------------
متاسفم که ایرانی هستم متاسفم که بدترین دوران تاریخی در ایران به دنیا آمدم-
میدونید 8 سال تلاش شبانه روز برای حرفه ای شدن و درس خواندن و کلاسهای مجتمع فتی تهران و ... رفتن و آخرش حرفه ای شدن و اینکه حتی نتونی خرج خودتو دربیاری یعنی چی...
افرادی که با دانایی و یا نادانی کشورم ایران رو به این روز انداختند رو هیچوقت نمیبخشم و حلالشان نمیکنم ----
امیدوارم همه تون خوشحال و خوشبخت با احساس رضایت از خودتون زندگی بکنید

sayan.digit

Active Member
دوست خوبم تماما بستگی به میزان حرفه ای بودن شما ، پشتکار و ناامید نشدن!! خیلی از ماها که طراحی وب سایت می کنیم حتی تا یک سال و نیم اول هیچ درامد چشمگیری نداشتیم ولی رفته رفته با طراحی سایت های مختلف و معرفی کار و شناخته شدن تونستیم بازار خودمون رو به دست بیاریم! من تیم خودمون رو مثال می زنم : برای هر وب سایت که با سیستم مدیریت محتوی ای مثل ورد پرس یا جوملا یا نیوک اداره میشه از قیمت پایه 350 میگیرم ! الان هم بعد از حدود یک سال به حدی رسیدیم که ماهی 3 تا کار داشته باشیم! حتی گاهی بیشتر...
اما اینا یک شبه به دست نمیاد دوست گلم! ما سال اول و ماه های این سال اول شپش می پروندیم و با هر بدبختی ای بود به ساز مشتری می رقصیدیم و حتی رایگان و در عوض تبلیغات ما در سایتشون کار میزدیم تا تونستیم رفته رفته معرفی بشیم و شناخته شیم!
اگر صبر پیشه کنید ، در کار و ایده هاتونم حرفه ای باشید مطمئن باشید حتی در ایران هم می تونید کار کنید مخصوصا اگر برای شرکت ها و موسسات طراحی کنید! ولی اگر دنبال درامد زود هنگام هستید زیاد جواب نمیده!

با صحبت دوستان هم کاملا موافقم که گفتند در خارج از کشور این حرفه بازار بهتری نسبت به ایران داره! چون ما ایرانی ها اصولا برای مسائلی که مربوط به اینترنت میشه سعی می کنیم زیاد خرج نکنیم!

hamed.azimi20

New Member
ممنون از سایان- خدابکنه دولت و همچنین مردم اینترنت رو جدی بگیریند -حتی در لغت به اینترنت و فضای اینترنت که میتونه بسیار اشتغال زا باشه و وضع کشور رو تغییر بده میگن فضای مجازی که در لغتنامه فارسی یعنی فضای دروغین و غیر واقعی که این دیدگاه مسئولین و ادیبان و تحصیل کرده ها باشد چه انتظاری از مردم میتوان داشت - باید به سمتی برویم که اینترنت یه یک نیاز تبدیل بشه و سایت نویسی هم مثل همه جای دنیا یک شغل باشه

hamed.azimi20

New Member
webber چطوری میشه در ایران باشیم و برای خارج از کشور کار کنیم و طراحی سایت و ...؟ پیپل و ویزا کارت و ... که تحریم هستیم --لطفا اگر سایت یا مکانی را میشناسید که بتونه کمک کنه راهنمایی کنید

tarenoco

Member
من تازه می خوام خودم کد نویسی رو شروع کنم
خیلی سخته ولی من دست نمیکشم تا به انجا که می خوام برسم

marjijak

New Member
فقط و فقط بستگی به کیفیت کارتون داره
طراح منیشناسم ماهی 500 هزارتومان هم نداره
و طراح میشناسم تا ماهی 7 میلون تومن هم درآورده (اگه تعریف نباشه خودم ! )

نمونه کارهای من

جدیدترین ارسال ها

بالا