سطح دسترسی

MnavidM

Active Member
سلام.

من یه هاست ویندوز دارم که می خوام برای یه فایل سطح دسترسی خاصی رو قرار بدم به این صورت :

فایلم XML هست .

می خوایم وقتی به فرض تو Address bar مسیر خود فایل رو زد مثلا mysite.com/file.xml نتونه فایل رو ببنی و مثلا بگه شما دسترسی ندارید .

ولی وقتی تو script ی که مثلا با ASP نوشته شده , بتونه اون فایل رو بخونه و ویرایش کنه .

با تشکر از راهنمایی شما .
نوید.

silvercover

کاربر متخصص
سطح دسترسی فایل رو میتنوی از توی کنسول IIS تنظیم کنی. فایل رو انتخاب کن و بعد Properties و بعدش Read رو غیر فعال کن.

silvercover

کاربر متخصص
برای سایت هم وارد کنترل پنل شو و Permisson و یا acl Permission رو برای فایل مثل IIS تنظیم کن.
بعدش میتونی توی asp در حالی که اجازه دسترسی برای یوزر IWAM_... بر قرار هست فایل xml رو بخونی و...

MnavidM

Active Member
سلام.

ممنون از راهنماییتون .

اجازه دسترسی برای یوزر IWAM_... رو در کجا میشه تنظیم کرد ؟ تو یوسر های ftp یا ...

با تشکر.
نوید.

silvercover

کاربر متخصص
این اجازه رو باید از توی کنترل پنل سایتت براش تعیین کنی.

MnavidM

Active Member
silvercover گفت:
این اجازه رو باید از توی کنترل پنل سایتت براش تعیین کنی.
سلام.

می دونم تو کنترل پنله , اما تو کدوم قسمت کنترل پنل !!؟؟

ممنون .
نوید.

silvercover

کاربر متخصص
ببین دوست عزیز، کنترل پنل هاست های مختلف با هم فرق میکنن ولی معمولا عبارت Permission یا ACL داخل ابزاری که اجازه ها رو تعیین میکنه هست. تا کنترل پنل هاستت رو نبینم دقیق تر نمیتونم بگم. می تونی از هاست مسترت هم درباره ابزار بپرسی که کدومشه.

MnavidM

Active Member
silvercover گفت:
ببین دوست عزیز، کنترل پنل هاست های مختلف با هم فرق میکنن ولی معمولا عبارت Permission یا ACL داخل ابزاری که اجازه ها رو تعیین میکنه هست. تا کنترل پنل هاستت رو نبینم دقیق تر نمیتونم بگم. می تونی از هاست مسترت هم درباره ابزار بپرسی که کدومشه.
سلام.

بله جناب silver می دونم کنترل پنل ها با هم فرق دارن , ولی چیزی در این مورد پیدا نکردم .

لطفا اون یوزری که گفتید (IWAM_...) , اسم کاملشو بگید .

ممنون .

silvercover

کاربر متخصص
یکیش میشه IUSR_.... که به جای نقه چین یوزر نیم سایتت میاد ودیگری IWAM_plesk(default) که این plesk اسم برنامه هاست هست.

دوست عزیز به یه نکته هم توجه کن که توی File Manager هاستت جایی که اسامی فایل ها لیست میشن معمولا رسم بر اینه که جلو هر کدوم یه دکمه به شکل قفل هست برای تنظیم اجازه ها...ببین میتونی پیداش کنی.

MnavidM

Active Member
سلام.

کلا با کنترل پنل ور رفتم , اما اون چیزی که مد نظر هست رو پیدا نکردم .

عکس ها رو ببینید .

با مسول هاستینگ صحبت میکنیم , ببینم چی میشه .

ممنون.
نوید.

پیوست ها

• pic1.JPG
    pic1.JPG
    29.3 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • PIC2.JPG
    PIC2.JPG
    38.3 کیلوبایت · بازدیدها: 2

silvercover

کاربر متخصص
شما پیداش کردی دوست عزیر.
چون کنترل پنل هاست شما کمی قدیمی هست اسامی اون یوزر ها رو در اینجا نشون نداده.
شما که Permission رو پیدا کردین!!

MnavidM

Active Member
silvercover گفت:
شما پیداش کردی دوست عزیر.
چون کنترل پنل هاست شما کمی قدیمی هست اسامی اون یوزر ها رو در اینجا نشون نداده.
شما که Permission رو پیدا کردین!!
سلام.

بله Permission رو پیدا کردم , اما اون یوزری که شما گفتید رو پیدا نکردم .

یعنی نمی دونم چه طور به اون Permission بدم و ...

ممنون.
نوید.

جدیدترین ارسال ها

بالا