پشتیبانی سرباز ایرانی

hamed.f

Well-Known Member
ساخت کاراکتر کار ساده نیست پس خسته نباشی
کلیت کار خوب شده،فقط کاش از نزدیکتر رندر می گرفتی تا توجه بیشتر به این همه زحمت می شد:rose:
راستی چرا برا رندر آوردیش به مکس و از وی ری + میا استفاده نکردی؟

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام آفرین خوب شده. شیدرسازی چرا انجام نمیدی روی لباس یا پوست؟

vfx7

Member
ساخت کاراکتر کار ساده نیست پس خسته نباشی
کلیت کار خوب شده،فقط کاش از نزدیکتر رندر می گرفتی تا توجه بیشتر به این همه زحمت می شد:rose:
راستی چرا برا رندر آوردیش به مکس و از وی ری + میا استفاده نکردی؟

ممنون
این کار با وی ری مکس گرفته شده
اگه منظورتون از میا ، متریال های منتال ری هست ، نتیجه مشابهی در این حد به دست نمیاد
چون من هم منتال ری مایا و ویری مایا و مکس کار کردم و نتایج کاملا متفاوت هست .رندر مکس بیشتر به سمت رئال گرایش داره اما مایا کارتونی هست

vfx7

Member
سلام آفرین خوب شده. شیدرسازی چرا انجام نمیدی روی لباس یا پوست؟

سلام ، ممنون
بیشتر به دلیل عجله ای بودن کار بود . نمی خواستم زیاد روش وقت بذارم الان که فکرشو میکنم میبینم بهتر بود شیدرسازی هم انجام بشه
انشاالله برای کارهای بعد

hamed.f

Well-Known Member
ممنون
این کار با وی ری مکس گرفته شده
اگه منظورتون از میا ، متریال های منتال ری هست ، نتیجه مشابهی در این حد به دست نمیاد
چون من هم منتال ری مایا و ویری مایا و مکس کار کردم و نتایج کاملا متفاوت هست .رندر مکس بیشتر به سمت رئال گرایش داره اما مایا کارتونی هست

سلام
یعنی شما وی ری رو برای مایا نصب کردید ولی وقتی ازش استفاده میکنی نمتونی نتیجه که با وری تو مکس می گیری رو بگیری؟
خب وی ری همونه! با همون تنظیمات...
یا می تونستی با خود مکس مدل کنی و رندرش رو بگیری:-?
هر دوی این نرم افزارها بسیار بزرگ هستن و کارهای بسیار بزرگی باهاشون انجام شده(پس ایراد از نرم افزار نیست ما به خوبی اونو بلد نیستیم) .
من جای شما باشم رو یکیش تمرکز میکنم:rose:

vfx7

Member
سلام
یعنی شما وی ری رو برای مایا نصب کردید ولی وقتی ازش استفاده میکنی نمتونی نتیجه که با وری تو مکس می گیری رو بگیری؟
خب وی ری همونه! با همون تنظیمات...
یا می تونستی با خود مکس مدل کنی و رندرش رو بگیری:-?
هر دوی این نرم افزارها بسیار بزرگ هستن و کارهای بسیار بزرگی باهاشون انجام شده(پس ایراد از نرم افزار نیست ما به خوبی اونو بلد نیستیم) .
من جای شما باشم رو یکیش تمرکز میکنم:rose:

بنده به تجربه خدمتون عرض می کنم نتایج موتور رندر Vray در مایا و مکس یکسان نیست . شما اگه موردی دارید به بنده نشون بدید
تمرکز بنده روی موتورهای رندر منتال در مایا و ویری در مکس و مایا هست .
chaosgroup همچین چیزی را تایید نمیکنه
evermotion هم به همین ترتیب

hamed.f

Well-Known Member
دوباره سلام
من مایا کار نیستم برا همین نمونه ای که بتونم بهتون نشون بدم رو تو کامپیوترم ندارم اما یه سرچ زدم اینها رو پیدا کردم
https://www.vray.com/vray-for-maya/
https://www.vray.com/vray-for-maya/buy-vray-for-maya.html
این هم از سایت evermotion که از مایا برا مدلینگ و از وی ری + منتال ری در مایا برای رندرینگ استفاده کرده یعنی از مکس و وی ری در مکس استفاده نکرده.الان این به نظر شما رئال نیست؟
http://www.evermotion.org/vbulletin/showthread.php?89159-The-Blue-Project

vfx7

Member
ممنون بابت زحمتی که کشیدی
اگه یک موتور رندر نتونه به طرق مختلف ( رئال ، کارتونی ) رندر بگیره ، در نتیجه ناکارآمد هست . پس همه موتورهای رندر همه قابلیت هارا دارند اما نه بصورت یکسان
به عنوان مثال در زمینه معماری موتور رندر ویری در مکس ، قابلیتش به همه اثبات شده و دیگه همه تریدی کارای آرچیتکت ، ویری را به عنوان استاندارد این کار میشناسن . شرکت های معروف دنیا دنباله رو این سیاست هستن و این مسئله چیزی از قابلیت های منتال ری کم نمی کنه
در طرف مقابل ویری هم در زمینه های رندر داینامیک در مقابل منتال کم میاره
شما به بنده رندر رئال skin نشون دادید که بیشتر بر مبنای تکسچر هست نه موتور رندر !!!( یک پوست رئال شامل بیش از 5 نوع تکسچر از جمله diffuse subscatter subdermal epidermal ... ) هست . لطفا نیا این امسئله را عنوان کن که من گفتم رندر پوست 100% از تکسچر هست و موتور رندر نقشی نداره ، نمیخوایم مبتدیانه بحث کنیم . رندر معماری قضیش با پوست تفاوت ها داره
خیلی جالبه که تو بعضی قابلیت ها مثل رندر پپوست با داشتن تکسچرمپ های نامبرده نتایج تقریبا مشابه هست !

. برای تجربه خودتون هم که شده یک صحنه معماری را که شامل
1- یک نور خورشید و نورهای فرعی شامل فضای interior یا exterior
2- آبجکت های با تسکچر diffuse و حداکثر bump و specular
3- و دوربین مخصوص vray camera
رندر صحنه مشابه بالا در ویری و منتال ری کاملا متفاوت هست و حتی مخاطب تازه کار و اصلا کسی که این کاره هم نباشه موتجه تفاوت دو رندر خواهد شد

ببینید کارکتر سرباز ایرانی را که بنده در این تاپیک ارائه دادم ، فقط دارای Difuse map هست و نه چیز دیگری و اگر پست های بالا مجددا مطالعه کنید دوستان گفتند که چرا شیدر سازی هم روی همین یک مپ انجام نشده . با توجه به صحبت ها نتیجه گیری می کنیم که با امکانات تکسچر موجود ( فقط diffuse ) رندر متفاوتی در مکس و مایا بدست میاد . امتحان اینکار بسیار ساده هست و میتونید روی یک کارکتر امتحان کنید

آخرین ویرایش:

hamed.f

Well-Known Member
چرا الکی دور خودتون می چرخید؟ کی از معماری حرفی زد؟ موضوع کار شما مگه معماری هست که من بیام نمونه معماری براتون نشون بدم؟ مگه تو کار معماری سطح بالا نیاز به انواع تکسچر نیست و فقط تو ساخت پوست نیاز به انواع تکسچر گذاری هست؟
یا موضوع بحث ما مگه مقایسه وی ری با منتال ری هست که شما اینها رو گفتید؟معلومه که وی ری با منتال ری فرق داره اما وری با وری فرقی نداره:-?

من تو پست قبلی گفتم چرا از وی ری مایا استفاده نمیکنید،شما گفتید چون نصبت به وی ری مکس رئال نیست بنده هم گفتم نه اینطور که شما فکر میکنید نیست و برای اثبات حرفم اون لینکها رو براتو گذاشتم و چون موضوع کارتون کاراکتر بود لینک مربوط به evermotionبیشتر به رخ کشیدم.به اون لینکهای بالاتر نگاه کنید رندر با موضوع کاراکتر، معماری، خودرو و ... رو هم گذاشته که تماما با وی ری +مایا کار شدن و خیلی هم رئال هستن

attachment.php

attachment.php

attachment.php

من سه چهار سال پیش تمریناتم رو انجام دادم و باید عرض کنم من هم با منتال هم وی ری هم مکسول کار میکنم و این کوچولو تسلط نسبتا خوبی روی هر سه شون داره و تایید کارم توسط دوستان در همین فروم گواه بر این مسئله هستش.این یه نمونش
http://forum.majidonline.com/threads/218588-سوسمار
این حقیر قادر هست در هر ضمینه ای در بخش تک فریم ،چه معماری چه کاراکتر چه وسایل صنعتی مثل ماشین با هر سه موتور کارهای خوبی ارائه بده.البته به خاطر وقت با ارزشم خیلی وقته که کلا منتال رو گذاشتم کنار همچنین کلی هم نرم افزار مثل اوتو کد دو و سه بعدی، اینورتور،توپو گان،مادباکس و ... گذاشتم کنار چون با انتخاب درست با دو سه تا هم میشه کارهای خیلی خوبی انجام داد.
الان هم دوستانه اون چیزی رو که برا خودم صلاح میدونم به شما هم پیشنهاد میدم و میگم بهتره بین مایا و مکس یکیش رو انتخاب کنید و از وقتتون بهتر و بیشتر استفاده کنید.

من اینها رو به خاطر خودتون میگم حالا اگه دوست دارید با هر دوش ادامه بدید من هم به نظرتون احترام میزارم و براتون آرزوی موفقیت میکنم:rose:

پیوست ها

• vray_3.0_for_maya_1.png
    vray_3.0_for_maya_1.png
    520.3 کیلوبایت · بازدیدها: 103
  • vray_for_maya.png
    vray_for_maya.png
    536.9 کیلوبایت · بازدیدها: 106
  • vray_3.0_for_maya_subsurface_scattering.png
    vray_3.0_for_maya_subsurface_scattering.png
    278 کیلوبایت · بازدیدها: 109
آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها