سخت افزار برای 3d

esfehanei

Member
من نمیدونم چرا نمیتونم اینجا پست بدم هر چند وقت بکبار می نویسه دیتا بیس ارور اگه نتونستم پست بدم راه حلشو برام خصوصی بفرست میاد به ایمیلم
من مکس رو بلد هستم ولی نه خیلی حرفه ای آموزش های گنومون رو میگیرم میبینم ولی من فکر می کردم مایا بهتره
حداقل گفتم اگه هردوشو یاد بگیرم خوبه خوب یگه بالاخره همین رو ادامه میدم
چون من از مکس خوشم میاد ولی توی مدل سازی وقتی یه کم پیشرفته میشه نمی دونم چرا کم میاره مثلا اینکه یه بار داشتم یه ماشین میساختم دو روز هم روش کار کرده بودم بعد که دوباره رفتم باش کار کنم دیدم وقتی سگمنت هاشو تکون میدم تکون نمی خوره وقتی که یکم بیشتر موس رو تکون دادم دیدم بدفعه سکمنت رفت بالا و بعد که دوباره تکون دادم بیاد سر جاش دیگه نمیشد یعنی دیگه نمی شد روش کار کرد چندین بار اینجوری شد که دیگه بیخیال مدل سازی شدم و از آرچ مدل استفاده میکنم این مورد توی ورژن 2009 اینجور شد توی 2010 هم که هی میومد بیرون از برنامه
برای همین گفتم برم مایا کار کنم
حرفام زیاد شد دیگه ببخشید
اگه راه حلی هست بنویس برام
با تشکر

mg_mahyar

Member
من نمیدونم چرا نمیتونم اینجا پست بدم هر چند وقت بکبار می نویسه دیتا بیس ارور اگه نتونستم پست بدم راه حلشو برام خصوصی بفرست میاد به ایمیلم
من مکس رو بلد هستم ولی نه خیلی حرفه ای آموزش های گنومون رو میگیرم میبینم ولی من فکر می کردم مایا بهتره
حداقل گفتم اگه هردوشو یاد بگیرم خوبه خوب یگه بالاخره همین رو ادامه میدم
چون من از مکس خوشم میاد ولی توی مدل سازی وقتی یه کم پیشرفته میشه نمی دونم چرا کم میاره مثلا اینکه یه بار داشتم یه ماشین میساختم دو روز هم روش کار کرده بودم بعد که دوباره رفتم باش کار کنم دیدم وقتی سگمنت هاشو تکون میدم تکون نمی خوره وقتی که یکم بیشتر موس رو تکون دادم دیدم بدفعه سکمنت رفت بالا و بعد که دوباره تکون دادم بیاد سر جاش دیگه نمیشد یعنی دیگه نمی شد روش کار کرد چندین بار اینجوری شد که دیگه بیخیال مدل سازی شدم و از آرچ مدل استفاده میکنم این مورد توی ورژن 2009 اینجور شد توی 2010 هم که هی میومد بیرون از برنامه
برای همین گفتم برم مایا کار کنم
حرفام زیاد شد دیگه ببخشید
اگه راه حلی هست بنویس برام
با تشکر
نه خواهش میکنم
مکست رو احتمالا از رو کینگ ریختی یا از این سیدی های چند تایی برو
JB بخر اون باگ نداره برنامه هاش
هر دیویدیش 13 تومنه :mad:
ولی خداییش من تا حالا ازش باگ ندیدم.
این داستانام که میگی مشکل مکس نیست مشکل سیستم و سیدیه که از روش نصب کردی

esfehanei

Member
اتفاقا مکس 2010 من برای همون جی بی تیم هست 2011ش هم بود نزدیک4تومن ولی من نگرفتم
سیستم رو هم که نوشتم خودت میدونی
سی دی هم که گفتم در ضمن 2009هم از روی آرچ مدل های پی سی ورلد نصب کردم

بیچارم دیگه کاریش نمی شه کرد

mg_mahyar

Member
من جی بی ندارم 2010 رو 2009 دارم خیلی هم خوبه
مایا 2011 دارم که این ورژنش یه کم مشکل داره کلا باید از سایت اصلی بروز رسانی بشه
حالا شما هم سخت نگیر سیستمتو 64 بیتی کن سیستمو و داداشی رو قانع کن کامپیوتر واسه بازی نیست و این حرفا....:green:

mg_mahyar

Member
راستی خواستی آموزش مایا بخری از خودم بگیرم اکثرا دارم و ریختم روی هاردم سیدیشو نمیخوام از خدامه یه نفر بخره ازم

esfehanei

Member
حتما اگه رفتم توی کار مایا پیش شما هم میام قیمت هات به صرفه تره
در مورد اون 64بیتی هیچ کاری نمیشه کرد یه فکر دیگه ای بکن راهی نیست فقط همون راهه که باید کنار 32نصب کنم
اون مشکل که گفتم سی سیستم هست و دی لوگیکال مشکلی ایجاد نمیکنه؟

mg_mahyar

Member
مکس و مایا برای کاربر اینرانی مثل همه .
برای کاربر خارجی مکایا یک سر گردن بالاتره.
دلیلشم اینه اینجا همه همه چیز بلدن و نمیشه تخصصی برن توی بحث
مثلا شما میتونی فقط داینامیک مایا کار کنی و اسکریپتشم یاد بگیری و کارای خوفی بسازی و ایران باید مدلسازی انیمیشن و...بدونی هر کدوم یه مقدار مقدار مطلبی که یاد میگیری تهش با مکس یکیه و خیلی توی کارایی تفاوتی نمیکنه.
مایا قطعا بهتره ولی سخت افزار بهتری میخواد و زمان بیشتری برای یاد گیری و...
این جور نیست کسی که توی مکس باکس میکشه بیاد تو مایا آدم بسازه طبیعی
اگر بخوای یک تصویر بسازی ثطعا مکس و مایا برابرن و اگر ساختمان باشه قطعا مکس
اگر شبیه سازی طبیعت باشه مایا بهتره
اگر انیمیشن باشه مایا بهتره
نور و...سایه و.. متریال تقریبا یکی هستند
و در کل مکس با پلاگیناش همون مایاست بدون پلاگیناش ضمنا مایا پلاگین های خاصی رو هم نداره که محشر باشن

esfehanei

Member
راستی این آبدیت که گفتی چیه ؟چه جوریه؟برای مکس و مایا
در ضمن اگه میشه یه عکس از محیط مایا و مکس 2011 برام بذار ببینم چه فرقی با 2009 داره
اگه مکس رو آبدیت کنم امکانش هست درست بشه حاضرم 2011 نصب کنم
مایا رو هم اول یه آموزش میخوام دان کنم اگه خوب بود حتما میرم دنبالش

باتشکر

mg_mahyar

Member
ببین آپدیت مال مایا 2011 هست نه مال ما
بعدم فرق بین ورژن ها بله زیاده ولی وقتی با ورژن های پایین تر کارای محشری میسازن دلیلی نداره الکی بریم سراغ ورژن بالاتر که به قطعاتمون نخوره.
همون 2009 خوبه
یه چیزی هم هست من مایا رو روی سون نسخه homepermume نصب کردم کند کند بود ولی روی نسخه profeshenal به شدت راضی کننده بود
خلاصه شما اول تکلیفتو با سیستم عامل معلوم کن بعد برو دنبال برنامه و....

esfehanei

Member
تکلیف من که معلومه باید با همین 32بیتی کار کنم و هیچ راهی نداره
راه دیگش هم اینه که 64بیتی رو نصب کنم توی درایو دی
که شما گفتید سرعت رو عجیب میاره پایین
من هم مدل سخت افزار هام رو نوشتم و میخوام سه بعدی کار کنم
همچنین مشکلمم گفتم
حالا موندم چی کنم مکسو مایا هم فرقی با هم ندارن مایا کلا یه کم بهتره نسخه ویندوزممultimateهست

حالا شما باتوجه به همه این ها بفرمایید
مایا یا مکس
کدوم به کار من میاد با این شرایط
اگه هم که هیچکدومه باید برم فتوشاپ کار کنم

با تشکر

mg_mahyar

Member
ببین من جای شما باشم پارتیشن بندیمو تغییراتی میدم توش
درایو سی :وندوز xp یا 32 بیتی واسه اون مشکلتون
درایو دی: ویندوز سون پروفشنال 64 بییتی
مایا رو بی خیال میشم میشینم مکس رو درست درمون یاد میگیرم ولی قبلش همه آرچ مدل هام دو دلیت میکنم چون کلا برای یاد گیری مضخرفن و به جز تبلی چیزی عایدت نمیکنن .

esfehanei

Member
خوب پس من بیخیال مایا بشم و توی درایو دی 64بیتی نصب کنم بچپسبم به مکس
اون لوگیکال که برای درایو دی نوشته چی مشکلی پیش نمی آد؟
خوب اگه 64نصب کنم اون مشکل دیگه پیش نمیآد؟
و شما خودت مکس کار میکنی یا مایا؟
و همچنین من از آموزش گنومون مکس توی پی سی ورلد خوشم اومده ولی دوستان گفتن که سی جی آکادمی پک یک(پی سی ورلد)رو بگیرم به نظر شما کدوم بهتره برای کار من
با تشکر

mg_mahyar

Member
خوب پس من بیخیال مایا بشم و توی درایو دی 64بیتی نصب کنم بچپسبم به مکس
اون لوگیکال که برای درایو دی نوشته چی مشکلی پیش نمی آد؟
خوب اگه 64نصب کنم اون مشکل دیگه پیش نمیآد؟
و شما خودت مکس کار میکنی یا مایا؟
و همچنین من از آموزش گنومون مکس توی پی سی ورلد خوشم اومده ولی دوستان گفتن که سی جی آکادمی پک یک(پی سی ورلد)رو بگیرم به نظر شما کدوم بهتره برای کار من
با تشکر
تکسچر نخر من دارم زیر قیمت اونجا بهت میدم به همراه یه پک خاص که پر از hdri هست خودم دانلود کردم. ارزون تر درمیاد برات منم پولی گیرم میاد. من ریخت رو هارد یعنی سیدی دو روز به دردم خورد خودم ریختم از وش تو هارد و دوستم از روش ریخت تو هاردش. همین بعد گزاشتیم خاک خورده (الته تو جعبه هست)
آموزش جینومونو من خیلی ندیدم ولی سطحش بالاست یعنی برای شروع خوب نیست بیشتر دلتو میزنه یک سال فول کار کن بعد جینومون
دیجیتال توترز اول بخر سیجی آکادمی رو هم ندیدم ولی احتالا سطحش بین جینومون و توترز هست
اگر سیستمت بود خودم ردیفش میکردم ولی این مدلی راهنمایی کنم میترسم مشکل برخورد کنی

esfehanei

Member
خیلی خیلی ممنون
من تکسچر نمیخوام بگیرم فعلا فقط توی کیفیتش موندم 6000*6000چون واقعا بالاس میخوام یه دونه شو ببینم شما اگه داری یه دونشو برام آپلود کن ممنون میشم
بخش سیستم عامل کجاس؟اینجا رو میگی یا پی سی ورلد
من دیجیتال تاتورز رو گرفتم و کارم کردم تا حدودی ماشینشم که گفتم چه مشکلی برام پیش اومد سی جی آکادمی دوستان گفتن یه چیزیه بین دیجیتال تاتورز و گنومون منم همین رو میگیرم
انشا الله یه 64بیتی نصب میکنم
خدا کنه که دیگه مشکلی پیش نیاد که دیگه کلا بیخیال سه بعدی میشم و میرم پاورپوینت کار میکنم:lol:
راستی اگه هارد رو پارتیشن بندی کنم نمیسوزه آخه اولا که کامپیوتر گرفته بودم یه آشنا گفت اگه پارتیشن بندی کنی ممکنه بسوزه درسته؟
راستی زیبراش در مورد چیه یه تصویر ازش دیدم واقعا عالی بود شما باهاش کار کردی؟یادگیریش سخته؟یعنی منظورم اینه که تا آخر تابستون میشه یادگرفتشو در حدی که بشه یه مدلی نه چندان حرفه ای باش زد چون تابستون به بعد زیاد نمی تونم وقت روی آموزش و... بزارم

با تشکر

mg_mahyar

Member
زیبراش برای تکمیل کار توی مکس و مایا و... هست خودش به تمهایی خییل مرسوم نیست ولی اگر فکر میکنی تواناییشو داری تست کن.
مثل کوزه گری مومنه اون
پارتیشن بندی؟ بسوزه؟ شما پارتیشن ببند تنها چیزی که میسوزه دماغ آشناتونه

esfehanei

Member
خوب خوبه زیبراش برم توی این دو ماه یاد بگیرم شما خودت کار میکنی باهاش خوبه برا مدلینگ
راستی شما توی اون لیستتون این زیبراش بود فک کنم از پی سی ورلد درسته؟
خوبه آموزش ها میتونم توی 2ماه اصول کلی یاد بگیرم و مدل بزنم
در ضمن خود زیبراش توی بسته شو نصب کردی من یه زیبراش 3.5دان کردم وقتی اوپن میکردم فایلشو نمی خوند میومدبیرون کلا برنامه زیبراش فک کنم یه جوریه غیر عادیه انگار شما نظرتو دربارش بگو شاید رفتم دنبالش یه آموزش دیجیتال تاتورز رو هم دانلود کردم برای زیبراش
در مورد 64بیتی انشا الله فردا نصب میکنم سرعت کلی کامپیوترم با دوتا ویندوز کم نمی شه البته 500 گیگ هار دارم
خوب منتظرم
با تشکر

mg_mahyar

Member
سرعت کم میشه مخصوصا وقت لود شدن ویندوز و هر بار سوال میکنه سون یا اکس پی و... ولی چاره نیست
زیبراش بله خوبه یاد بگیری یاد گرفتن هیچ چیزی بد نیست.
من وقتی برنامه فتوشاپ و فیری هند یاد میگرفتم کامپیوتر نداشتم اصلا:green: ولی کلی پست کار داشتم 12 تا برنامه یاد گرفتم الاان بهترین کامپوترو دارم حس ندارم کاری کنم همه چیز به ادمش ربط داره

esfehanei

Member
خوب آموزشهای دیجیتال تاتورز رو برای شروع ببینم خوبه؟البته اینم در نظر بگیرید زبان اصلی بودن و ... رو
ویندوز 64بیتی رو هم انشالله تا عصر آماده میشه
شما مدل سیستمت رو نذاشتی من ببینم اگه میشه بذار
در مورد زیبراش همونطو که گفتم برای شما هم بیرون میاد
راستی اگه مکس 2008 نصب کنم بهتر نمیشه و بلعکس مکس 2011
با تشکر

mg_mahyar

Member
ببین ورژن های مختلف مکس و مایا رو خیلی در گیر نباش
من خودم هر ورژنی بیاد میرم بلیشو میگیرم چون قطعا اون موقع سی دی ها دیگه باگ ندارن.
الان من مایا 2009 دارم اون جنان تفاوتی با 2011 نداره برام یا مکس 2010 با 2009 برای شما هم اصلا فرقی نداره. یکی دو ابزار جدید اضافه شدن ولی در حدی نیست که نگران باشی حتما این حتما اون. هر چی داری سیدیش خوبه همونو نصب کن بعدا پیشرفت کردی برو آخرین ورژنو تهیه کن.
لزوما این مدلی نیست هر نسخه سنگین تر باشه
گاهی نسخه جدید بهینه تر هستو سریعتر
در کل نظرم اینه هر چی داری سیدیش مطمینی سالمه همونو نصب کن
_________________________________________________________--
من بیرون اومدن مشکل نداشتم تا حالا اینا یا ضعف سیستمه یا ویرووسه یا ضعف سی دی خود برنامه مشکلی نداره.

جدیدترین ارسال ها

بالا