سایز استاندارد وب

o_real_love

Well-Known Member
سلام
دوستان یک سوال چند وقتیه ذهنمو درگیر کرده :
طراحی وب سایز خاصی داره؟
مثل 960 یا هر سایز دیگه ای
استاندارد خاصی داره؟

sheisebaboo

Active Member
داخل فتوشاپ سایز کل پروژه 1024 درنظر گرفته میشه و بعد قالب سایت، سایز 1000 به پایین گرفته میشه.

phpweb

Active Member
از اونجا که سایز خیلی از مانیتورها 1024 پیکسل هست بهتره سایز قالبتون رو روی 100 پیکسل تعیین کنید تا اگر قالب اسکر.ل بخوره اندازه قالب از اندازه این مانیتورها بیششتر نشه.
داخل فتوشاپ سایز کل پروژه 1024 درنظر گرفته میشه و بعد قالب سایت، سایز 1000 به پایین گرفته میشه.
منظورتون رو بهتر توضیح می دید؟ به هرحال قالب فتوشاپ باید دقیقا توی سایت پیاده بشه.

sharktech

کاربر فعال
یه لیست کشویی داره که میتونی رزولشون رو انتخاب کنی!

البته پارامتر های دیگه ای هم هست تو همون لیست

shnoit

Well-Known Member
دوست عزیز در هر شرایطی میشه به این نتیجه رسید که الان کلا رزولیشن هان یچیزی در مایه های 1000 و 1000 به بالاهستن. چرا ؟
چون اکثر گرافیک ها 1024 هست و اینکه اکثر مانیتورها واید هستن و مشکلی با نمایش ندارن. پس اگه پیکسلی باشه بنظرم 950 به بالا و اینکه درصدی بزارین 95 یا 97 درصدی .

موفق باشید

o_real_love

Well-Known Member
منظورم عرض هست
اخه بیشتر این CSS Framework ها 960 هستند
البته اینو میدونم که خب استاندارد خاصی وجود نداره و همه چی به طراحی اون بستگی داره

eye arman

Member
دوست عزیز من همیشه دیدم و خودم هم کار کردم و توی اکثر سایت ها و پی اس دی ها هم دیدم 970 دیگه حد اکثرش بوده که توی رزولیشن معمولی دیگه فیکس و خوب نشون میده و بهترین و استاندارد ترین هست ولی خوب خیلی ها دوست دارن 960 هم بگیرن مثل من که توی اندازه راحت تر باشن
اگه شما از grid system فوتوشاپ هم استفاده کنید که برای استاندارد طراحی وبسایت هست سایزش 960 هست و اصلا به 960 grid system معروفه .
کلا می گم اگه می خوای تو 99 درصد مانیتور ها درست نمایش داده بشه سایتت 960 پیکسل همونطور که دوستان گفتن بهتره حالا یه ذره کمتر یا بیشتر بستگی به طرحتون داره ولی من تا حالا ندیدم کسی 300 پیکسل بکنه یه سایت رو مگر یه سایت شخصی باشه :)
البته دوستان این چیزی بود که من میدونم اگه کسی نظر دیگه هم داره با مدرک بگه ممنون میشم که بدونیم منبع بهتری هم هست یا نه :)

جدیدترین ارسال ها

بالا