ساختن یک کتابخونه

miladpc

New Member
سلام دوستان
من میخوام با نرم افزار Auto play media یه اتوران بسازم برای یه سری کتاب PDF به این صورت که نه تا ترم هست و هر ترم چندین تادرس داره و بعضی درس ها دو یا سه تا کتاب داره،
نمایش کتابها باید به دوصورت باشه، یکی بر اساس ترم و یکی بر اساس واحد ها
خواهشم از شما بزرگواران اینه که به من بگید در چه قالبی این کار رو انجام بدم؟

تو صفحه اول دوتا برچسب بزارم با عنوان ترم و واحد؟ وقتی روی ترم کلیک میکنیم یه صفحه بیاد شامل نه تا برچسب(ترم یک - ترم دو ... ترم نه) بعد روی هرکدوم کلیک میکنیم صفحه مربوط به ترم بیاد که عنوان درسها نوشته شده باشه و با کلیک روش کتاب باز بشه؟

اگه میشه پیشنهاد های بهتری بدین یا همین رو بگید چطوری بهترش کنم؟
از لیست باکس و کمبو باکس استفاده کنم؟
از tree استفاده کنم
از گرید استفاده کنم؟

اگه بشه جستجو هم داشته باشه خیلی خوب میشه؟

خیلی ممنوم

واسه اینکار استفاده از تری رو توصیه میکنم. هم به صورت جامع میتونید به تمام گزینه ها دسترسی داشته باشید و هم نیاز نیست چندین صفحه اضافه داشته باشید. مثل فایل راهنمای برنامه ها
موفق باشید

اگه از تری خواستی استفاده کنی و متنت فارسی بود. مطمئنا میزاری سمت راست صفحه و با توجه به اینکه این ابجکت متن رو از چپ به راست میزاره ، خیلی صورت خوشی نداره.
با این کد میتونی اونو راست چین کنی.
تو On Show صفحه این دستورات رو بزارید:
کد:
hWnd = Tree.GetProperties("Tree1").WindowHandle
DLL.CallFunction("User32.dll", "SetWindowLongA", hWnd..", -20, 4194304", DLL_RETURN_TYPE_LONG, DLL_CALL_STDCALL);
Page.Redraw();

miladpc

New Member
اگه از تری خواستی استفاده کنی و متنت فارسی بود. مطمئنا میزاری سمت راست صفحه و با توجه به اینکه این ابجکت متن رو از چپ به راست میزاره ، خیلی صورت خوشی نداره.
با این کد میتونی اونو راست چین کنی.
تو On Show صفحه این دستورات رو بزارید:
کد:
hWnd = Tree.GetProperties("Tree1").WindowHandle
DLL.CallFunction("User32.dll", "SetWindowLongA", hWnd..", -20, 4194304", DLL_RETURN_TYPE_LONG, DLL_CALL_STDCALL);
Page.Redraw();

خیلی ممنون از لطفت

miladpc

New Member
میشه لطفا یک نمونه درخت بهم بدید که وقتی روی شاخه هاش کلیک میکنم بشه فایلی رو باز کنه
ممنونم

کد:
 select = Tree.GetSelectedNode("Tree1");
Dialog.Message("Notice", select);
دستور بالارو بزار تو سلکت تری. هر ایتمی که انتخاب کنی تو دیالوگ بهت میگه چه شماره ای انتخاب شده
وقتی متوجه نحوه شماره گذاری ایتم ها بشید ، یعنی 90 درصد مشکلتون حله.
حالا کافیه دستور دیالوگ رو حذف کنید و براش شرط بزارید اگه فلان ایتم انتخاب شده بود فلان دستور اجرا بشه و ادامه.
البته یاد اوری کنم که روش های مختلفی رو میتونید استفاده کنید. مثلا متن هر ایتم تری رو با متن فایلتون یکی کنید. تو کدنویسی به جای اینکه شماره ایتم انتخاب شده رو بگیرید متن اونو برگردونه و با یک شرط فایل هم اسم اون رو اجرا کنه
کد:
select = Tree.GetSelectedNode("Tree1");
node = Tree.GetNode("Tree1", select);
text_select=node.Text
File.Open("AutoPlay\\Docs\\"..text_select..".pdf", "", SW_SHOWNORMAL);
تو این مثال کافیه تو پوشه داکیومنت پروژه فایل های pdf هم نام با ایتم تریت باشه. با انتخاب هر آیتم از تری ، اون فایل لود میشه.
موفق باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا