زينگ

Amir001

Member
سلام به همه.
كسي ميتونه منو با انواع زينگ آشنا كنه.
مثلا اينكه : زينگ يك رنگ با زينگ 4 رنگچه فرقي ميكنه؟
من برام اين سواله كه مثلا وقتي ميگن زينگ 1 رنگ يعني اون زينگ رو فقط براي كاراي تمپلات ميشه استفاده كرد؟ يا اينكه نه 1 رنگ و 4 رنگ فقط تأثيرشون در ميزان كيفيته كار بعد از چاپه؟

يه سوال ديگه ام اينه كه پليت چيه؟(شنيدم يك بار مصرفه)؟! آيا درسته؟

از توجهتون پيشاپيش منون

hgh_des

New Member
ببین عزیزم
اگه توی فتوشاپ، پلت channels را باز کنی، چهار تا کانال رنگی می بینی (در صورتی که مد رنگ فایلت cmyk باشه)
هر کدوم از این کانال ها برای چاپ تبدیل به یک زینگ می شوند تا چاپخانه بتونه یه تصویر تمام رنگی را برای تو چاپ کنه

حالا اگه طرح تو تشکیل شده از یک رنگ باشه، مهم نیست چه رنگی ( مشکی، قرمز، آبی، سبز، زرد، یاسی و یا هر رنگ دیگه ای ) ولی فقط یک رنگ باید از منوی image به زیر منوی image mode بری و مد رنگیت را grayscale انتخاب کنی. طراحیت را در محیط سیاه و سفید انجام بدی و از آن یک زینگ تهیه کنی. در نهایت به چاپخانه اعلام کنی که از زینگ می رند نظر با رنگ مثلا قرمز برات چاپ کنه

ahmadkh

New Member
nazaretoon dar morede barname vetoos chiye?mikhastam bebinam arzesh dare baraye kharidesh ya hamon ba perps kar konim behtare

طاهری1

New Member
سلام آقای کارشناس
شما در اصفهان کلاس برای آموزش حرفه ای گرافیک و اصول چاپ سراغ دارین؟ ممنون

mohcen

Member
سلام چرا سایز کتاب های وزیری باهم فرق دارن؟ الان من دوتا کتاب وزیری رو با خط کش اندازه گرفتم یکیش 23.5x17 یکیش 24.6x16.7 بلاخره سایز استاندارد وزیری چنده؟ الان می خوام طرح جلد بزنم با احتساب یک سانت برش چند در چند طراحی کنم؟

2. عطف رو برای 140 صفحه 9 میلیمتر بذارم خوبه؟

sedayjavan5

New Member
با عرض سلام
فراهانی هستم از گروه چاپ و تبلیغات بهرنگ
کارهای چاپی عمدتا از جهارنگ اصلی تشکیل شده اند که این رنگ ها عبارتند از سایان cyan و مژنتاmagenta و یلو yellow و بلک bellack
با ترکیب این چهار تا رنگ میشه کل رنگ ها رو در چاپ در آورد برای همین برای هر کدوم از این رنگ ها یک زینک جداگانه استفاده میشه
زینک برای کار با ماشین های چاپ افست کاربرد دارند
برای آشنایی بیشتر حتما به بخش آموزشی که در منوی بالای سایت ما هست سر بزنید :
http://behrangdesign.ir/

جدیدترین ارسال ها

بالا