Fa زمینه آبجکت لیست باکس

ASANWEB

Member
دوستان چجوری میتونم پس زمینه لیست باکس رو transparenty کنم و یا تصویر بزارم؟ پلاگینی برای اینکار هست؟

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
تنها پلاگینی که برای کار با لیست باکس عرضه شده پلاگین ListBoxExtras هست که اون هم این قابلیت رو نداره.

ASANWEB

Member
ميشه راجع به كارت بيشتر توضيح بدي؟؟؟؟شايد شد يكم ماس خريد و ماس ماليش كرد.
من كه هرچي فكر ميكنم نميتونم بفهممم اينكار به چه درد ميخوره؟؟

والا توضیحخاصی نداره زمینه لیست باکس الان حیلی خشکه و تو ذوق میزنه من تو فتوشاپ زمینه واسش درست کردم که اگر transparent بشه قضیه حل میشه و اگر بشه تضویر گذاشت تو زمینش بازم میشه یکاریش کرد

m javad

کاربر متخصص
سلام:rose:
خب خودتون یه لیست باکس طراحی کنید.
کار وقت گیری هست ولی مشگل نیست.

Ehssan_it

Well-Known Member
منظور دوستمون از ساختن لیست یاکس توسط خودتون ، طراحی پلاگین نیست . بلکه ساخت یک لیست باکس مصنوعی به وسیله وستورات show و hide ‌هست
یعنی به وسیله یک دکمه یک گروپ ( که شاما ایتم های لیست باکس شماست و به وسیله اجزای مختلف ساخته شده ) نمایش یا پنهان بشه.

ASANWEB

Member
منظور دوستمون از ساختن لیست یاکس توسط خودتون ، طراحی پلاگین نیست . بلکه ساخت یک لیست باکس مصنوعی به وسیله وستورات show و hide ‌هست
یعنی به وسیله یک دکمه یک گروپ ( که شاما ایتم های لیست باکس شماست و به وسیله اجزای مختلف ساخته شده ) نمایش یا پنهان بشه.

همینی که شما میگید رو نمیدونم چیکار کنم اگر کسی قبلا درست کرده و میتونه کمک کنه ممنون میشم یه مثال بزاره در ضمن شما ساختن لیست باکس رو خیلی ساده گرفتین کلی کار داره و فقط show , hid نیست پس قضیه دستورات ساختن اتومات آیتم ها و اسکرول بار و ... چی؟

Ehssan_it

Well-Known Member
شما اول طرح لیست باکستون رو پیاده سازی کنید
بعد یک اسکرپت تعریف کنید که طرحتون رو اگه show هست hide کنه و بالعکس

ASANWEB

Member
شما اول طرح لیست باکستون رو پیاده سازی کنید
بعد یک اسکرپت تعریف کنید که طرحتون رو اگه show هست hide کنه و بالعکس

عزیز به این سادگیا هم که شما میگید نیست پس scrolbar و دم تشکیلات و کدهای آیتم ها چی؟

Amit13

Well-Known Member
asanweb جان،به نظر من شما اين مثال رو ببين و راضي باش.:green:
خدايش راه ديگه اي نيست:lol::lol:

پیوست ها

• asanweb.rar
    81.5 کیلوبایت · بازدیدها: 58

m javad

کاربر متخصص
راهنمایی

asanweb جان،به نظر من شما اين مثال رو ببين و راضي باش.:green:
خدايش راه ديگه اي نيست:lol::lol:

نه منظور من از ساخت لیست باکس اینی که دوستمون گذاشتن نیست. این که چیزی رو تغییر نداده.
متاسفانه نمیرسم برات بسازم چون خیلی وقت گیر هست و ممکنه به دردتم نخوره.
فقط توضیح میدم برات.
چون ما داریم خودمون یه لیست باکس میسازیم و نمی خواهیم زیاد صدمه بخوریم بهتره سایز لیست باکسی که میسازی تو صفحه ثابت باشه
بعد میای حساب میکنی تو اون ابعاد چنتا خط از لیست باکس دیده میشه(چنتا جا میشه) فرض میگیرم 10 تا. یعنی مثلا فضایی که قراره لیست باکسو بزاری توش ابعادش هست 50*140که 50 ارتفاع هست و 140 پهنا
به همون تعداد Text میسازی و اسم اونارو میزاری Line2 , Line1 و ... تا 10و برای اونا object width رو میکنی 140
بعد اونا رو به ترتیب از بالا به پایین میچینی تو فضای لیست باکست ( ارتفاع هر کدم 5 هست که 10 تاش ارتفاع 50 رو برامون پر میکنه)
در ضمن میتونی راست چین و چپ چین بودن Text هارو هم انتخاب کنی.
حالا یه لیستی داری که باید توی این Text ها لود بشه.
یه اسکریپت میسازی و بهش میدی که به ازای متغیر i خط iام از اون لیستو بزاره تو [Line[i و این کارو از j=1 شروع کنه و تا j=10 ادامه بده (چون 10تا خط داریم)
حالا برای دکمه ای که لیستو پایین میبره میدی از i=1 شروع کنه و با هر بار کلیک یکی به i اضافه کنه و 10 تا خط بعد از i رو بخونه تو Text ها
یعنی با کلیک اول i=2 میشه و از خط 2 تا 11 لود میشه تو Text ها ( و برای j داریم j=11) چون j هم 2 بود و 10 بار ( به تعداد تکرارها ) بهش مقار 1 اضافه شد
و با کلیک دوم i=3 میشه و از خط 3 تا 12 لود میشه تو Text ها ( و برای j داریم j=12)
و با کلیک سوم i=4 میشه و از خط 4 تا 13 لود میشه تو Text ها ( و برای j داریم j=13)
و ...
این کار باید به تعداد خطهای اون لیستی که داری ، منهای 10 صورت بگیره یعنی اگر NOL فایلی که داری 100 باشه اسکریپتت باید برای i<90 یا i<Nol-10 این کارو ادامه بده
برای دکمه ای که لیستو بالا میبره هم همین کارو میکنی با این تفاوت که به جای i باید از j استفاده کنی و با هر بار کلیک یکی از j کم کنی و این کارو تا j=1 ادامه بدی ، چون اگه این شرطو نذاری j مقدار منفی میگیره م اشتباه میشه
یعنی اگه سه بار رو دکمه قبل کلیک کرده بودی j شده بود 13 و با کلیک اول رو همین دکمه j=12 میشه و از خط 3 تا 12 لود میشه تو Text ها ( و برای i داریم i=3) و ...
حالا با کلیک روی اون دکمه ها لیست بالا و پایین میاد و کاربر هم متوجه نمیشه چه داستانی داره
ولی الان فقط دو تا دکمه داریم و کرکره ، امکان select کردن و ... رو نداریم
اینو بساز اگر جواب کارتو داد راهنماییت میکنم تا کاملش کنی ، تا اون حد که با کلیک و نگه داشتن کلیک لیستت بالا و پایین بره ، کرکره داشته باشه و با حرکت موس بالا و پایین بره و حتی با دکمه چرخان موس بالا و پایین بره و امکان select داشته باشه
قبلا یه کاملشو نوشته بودم که امکانات بهتری هم داشت مثلا آیکون داشت برای هر کدوم از خطها و ... اونو چهار سال پیش ساخته بودم چون حتما لیستم باید راست چین میبود. خیلی گشت سورسشو پیدا کنم برات ولی نشد.
به هر جهت موفق باشی

ASANWEB

Member

نه منظور من از ساخت لیست باکس اینی که دوستمون گذاشتن نیست. این که چیزی رو تغییر نداده.
متاسفانه نمیرسم برات بسازم چون خیلی وقت گیر هست و ممکنه به دردتم نخوره.
فقط توضیح میدم برات.
چون ما داریم خودمون یه لیست باکس میسازیم و نمی خواهیم زیاد صدمه بخوریم بهتره سایز لیست باکسی که میسازی تو صفحه ثابت باشه
بعد میای حساب میکنی تو اون ابعاد چنتا خط از لیست باکس دیده میشه(چنتا جا میشه) فرض میگیرم 10 تا. یعنی مثلا فضایی که قراره لیست باکسو بزاری توش ابعادش هست 50*140که 50 ارتفاع هست و 140 پهنا
به همون تعداد Text میسازی و اسم اونارو میزاری Line2 , Line1 و ... تا 10و برای اونا object width رو میکنی 140
بعد اونا رو به ترتیب از بالا به پایین میچینی تو فضای لیست باکست ( ارتفاع هر کدم 5 هست که 10 تاش ارتفاع 50 رو برامون پر میکنه)
در ضمن میتونی راست چین و چپ چین بودن Text هارو هم انتخاب کنی.
حالا یه لیستی داری که باید توی این Text ها لود بشه.
یه اسکریپت میسازی و بهش میدی که به ازای متغیر i خط iام از اون لیستو بزاره تو [Line[i و این کارو از j=1 شروع کنه و تا j=10 ادامه بده (چون 10تا خط داریم)
حالا برای دکمه ای که لیستو پایین میبره میدی از i=1 شروع کنه و با هر بار کلیک یکی به i اضافه کنه و 10 تا خط بعد از i رو بخونه تو Text ها
یعنی با کلیک اول i=2 میشه و از خط 2 تا 11 لود میشه تو Text ها ( و برای j داریم j=11) چون j هم 2 بود و 10 بار ( به تعداد تکرارها ) بهش مقار 1 اضافه شد
و با کلیک دوم i=3 میشه و از خط 3 تا 12 لود میشه تو Text ها ( و برای j داریم j=12)
و با کلیک سوم i=4 میشه و از خط 4 تا 13 لود میشه تو Text ها ( و برای j داریم j=13)
و ...
این کار باید به تعداد خطهای اون لیستی که داری ، منهای 10 صورت بگیره یعنی اگر NOL فایلی که داری 100 باشه اسکریپتت باید برای i<90 یا i<Nol-10 این کارو ادامه بده
برای دکمه ای که لیستو بالا میبره هم همین کارو میکنی با این تفاوت که به جای i باید از j استفاده کنی و با هر بار کلیک یکی از j کم کنی و این کارو تا j=1 ادامه بدی ، چون اگه این شرطو نذاری j مقدار منفی میگیره م اشتباه میشه
یعنی اگه سه بار رو دکمه قبل کلیک کرده بودی j شده بود 13 و با کلیک اول رو همین دکمه j=12 میشه و از خط 3 تا 12 لود میشه تو Text ها ( و برای i داریم i=3) و ...
حالا با کلیک روی اون دکمه ها لیست بالا و پایین میاد و کاربر هم متوجه نمیشه چه داستانی داره
ولی الان فقط دو تا دکمه داریم و کرکره ، امکان select کردن و ... رو نداریم
اینو بساز اگر جواب کارتو داد راهنماییت میکنم تا کاملش کنی ، تا اون حد که با کلیک و نگه داشتن کلیک لیستت بالا و پایین بره ، کرکره داشته باشه و با حرکت موس بالا و پایین بره و حتی با دکمه چرخان موس بالا و پایین بره و امکان select داشته باشه
قبلا یه کاملشو نوشته بودم که امکانات بهتری هم داشت مثلا آیکون داشت برای هر کدوم از خطها و ... اونو چهار سال پیش ساخته بودم چون حتما لیستم باید راست چین میبود. خیلی گشت سورسشو پیدا کنم برات ولی نشد.
به هر جهت موفق باشی

حقیقتش من چیزی متوجه نشدم از این i , j, .. یکم سنگین شد :green:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز
روشي كه جناب m javad پيشنهاد كردن قابل اجراست اما كمي پيچيدس و دركش مستلزم اينه كه شما آشنايي كامل با توابع و دستورات mmb داشته باشيد.

ضمن اينكه در تكميل توضيحات ايشون ميخواستم اضافه كنم ميتونيد از روشي كه براي Seekbar ها استفاده ميشه براي اسكرول بار استفاده كنيد و عناصرتون رو جابجا كنيد.

Amit13

Well-Known Member
از روشي كه براي seekbar ها استفاده ميشه براي اسكرول بار استفاده كنيد و عناصرتون رو جابجا كنيد.

استاد,خوب ما چجوري ميتوني,بعد از ساختن تكسهامون,اون ها رو با هم جابه جا كنيم.
قبلا يك سوال مشبه اين من پرسيدم و دوستان روش گروپ رو پيشنهاد كردند,ولي مشكلي كه اينجاست:نميشه بعد از ساخت تكس ها ,مثلا 50تا اون ها رو دسته كرد,ميشه?

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
استاد,خوب ما چجوري ميتوني,بعد از ساختن تكسهامون,اون ها رو با هم جابه جا كنيم.
قبلا يك سوال مشبه اين من پرسيدم و دوستان روش گروپ رو پيشنهاد كردند,ولي مشكلي كه اينجاست:نميشه بعد از ساخت تكس ها ,مثلا 50تا اون ها رو دسته كرد,ميشه?

دوست عزيز
احتياجي به گروه كردن عناصر نداريد. كافيه به اندازه تعداد آيتمهاي قابل مشاهده شي متني قرار بديد و بعد با محاسبه تفاضل موقعيت دستگيره اسكرول از مبدا اسكرول بار و تقسيم بر تعداد آيتمهاي قابل مشاهده به ازاي هر جابجايي در دستگيره اسكرول بار آيتمهاي موردنظر رو به ترتيب از بالا به پايين تو اين ليست اشيا متني فراخواني كنيد.

نميدونم تونستم منظورم رو برسونم يا نه. اگه نه بگيد تا ايشالا تو يه فرصت مناسب مثال بزارم براتون

ASANWEB

Member
دوست عزيز
احتياجي به گروه كردن عناصر نداريد. كافيه به اندازه تعداد آيتمهاي قابل مشاهده شي متني قرار بديد و بعد با محاسبه تفاضل موقعيت دستگيره اسكرول از مبدا اسكرول بار و تقسيم بر تعداد آيتمهاي قابل مشاهده به ازاي هر جابجايي در دستگيره اسكرول بار آيتمهاي موردنظر رو به ترتيب از بالا به پايين تو اين ليست اشيا متني فراخواني كنيد.

نميدونم تونستم منظورم رو برسونم يا نه. اگه نه بگيد تا ايشالا تو يه فرصت مناسب مثال بزارم براتون
من که سر در نمیارم کاش بشه یه مثالی هم بزارید

جدیدترین ارسال ها

بالا