راه اندازی چاپخانه

hizomshekan

New Member
من میخوام یه چاپخونه راه بندازم برای چاپ کارت ویزیت و کارت اینترنت و همچنین پوستر البته با تیراژ پایین
شنیدم برای چاپ کارت اینترنت از دستگاه hp designjet 5500 استفاده میشه .آیا درسته؟
و ضمنا برای چاپ کارت ویزیت و پوستر با صرفه است یا نه؟
و آخری با این دستگاه میشه روی کاغذ کتان هم چاپ کرد؟
با تشکر

hizomshekan

New Member
در تکمیل در خواست بالا
البته چاپخانه دیجیتالی نه افست
و ضمنا با هزینه بین 25 الی 35 ملیون

hizomshekan

New Member
آهاييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييي
كسي نيست
شبتون بخير
كابوساي بد ببينيد

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
سلام دوست من
می تونی راجع به کلیت سوالت از تاپیک زیر کمک بگیری :
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=67825
اگر باز هم سوالی بود و به جزییات بیشتر نیاز داشتی در خدمت هستم
از اینکه با تاخیر هم جواب می گیری عذر خواهی می کنم.
با تشکر
lpi
امین زردوزی

hizomshekan

New Member
امين جان ممنون از راهنماييتون
منم قبلا اين تاپيك رو خوندم ولي چيز ريادي دستگيرم نشد
فكر مي كنم بتونم سئوالم را با توجه به اطلاعاتي كه از تاپيكهاي مختلف و سايتهاي ديگر گرفتم
رو يه جور ديگه يا شايد هم روشنتر عنوان كنم
آيا كارت اينترنت بصورت دو رو چاپ ميشه يا دو لايه مختلف هست كه زير فشار لمينيت بهم مي چسبند ؟
و چون اطلاعات متغيري داره با كدوم دستگاه چاپ ميشه مدل و قيمت دستگاه ؟
لمينتي كه روي كارت كشيده ميشه . مدل و قيمت دستگاه چنده( لمينت حرارتي ) البته اگه قيمت دستگاه سلفون كشي روهم بگين ممنون ميشم با مدل و اينكه آيا دستگاهي هست كه هردو كار سلفون و لمينت رو باهم انجام بده ؟
لايه اي كه رو يوزر نيم و پسورد مي زنند اسمش چيه و با چه دستگاهي انجام ميشه؟
دستگاه برش البته براي كارت ويزيت . قيمت و نوع دستگاه ؟
منتظرم اطلاعات نابتون هستم
هيزم شكن

آخرین ویرایش:

hizomshekan

New Member
كسي نبود
كم كم بايد زمزمه كنم ها " ترا من چشم در راهم . شباهنگام .... "
مي خواي اشكت در بياد ؟ نمي خواي
پس جواب بده خوب

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
سلام دوست عزیز
می بخشی که بعضی وقت ها دیر می شه و کم مونده که بزنی زیر آواز.....!
اول به سوالاتت جواب می دم بعد کلی صحبت می کنم
1. کارت اینترنت یه ورق مقوا هست که 2 روی اون چاپ شده و بعد از درج اطلاعات و پسورد روی اون لمینت شده.
2. طبیعت اطلاعات متغیر ایجاب می کنه که با دستگاههای چاپ دیجیتال (پرینتر) این کار انجام بشه چون این دستگاه ها هستن که قابلیت اتصال به یک بانک اطلاعاتی رو دارند . عموما برای این کار از پرینتر های لیزری یا ماتریسی استفاده می شه که بسته به تعداد کارت فرق می کنه . یعنی هر چه تعداد کارت بالاتر باشه کار پیچیده تر می شه . البته پرینتر های مخصوصی برای این کار هستن که خوب تهیه نوع حرفه ای اونها نیاز به سرمایه نسبتا بالایی داره .
3. در مورد قیمتها مطلع نیستم اما امروز دیگه استفاده از لمینت تا حدی به دلیل مشکلات بعدی برای تیراژهای بالا کمتره و برای سخت بودن کارت یک راست روی ورق های Pvc چاپ انجام می شه . ولی دستگاه لمینت و سلفون کشی با هم فرق دارن .
4. اسم لایه پوشاننده اسکرچ هست که یا با چاپ سیلک انجام می شه یا با استفاده از نوارهای برچسبی از قبل آماده شده و با دستگاه مخصوص روی کارت می یاد.
5. عموما واسه اینکه کارت اینترنت شکیل باشه و دوره بری منحنی داشته باشه از برش برای این کار استفاده نمی شه و به جای اون کارت ها پس از عملیات آماده سازی قالب زنی می شن .
تا اینجا رو داشته باش و اگه سوالی هست بپرس باز ولی بگم که قیمت نپرس چون مطلع نیستم .

جدیدترین ارسال ها

بالا