راهنمایی برای یادگیری ساخت بازی

rasool_jelve

Active Member
سلام به همه دوستان و اساتید عزیز
من حدود 6 سال هست که دارای تخصص جلوه های بصری هستم
یعنی اصول فیلم سازی و تدوین و گرافیک و... در بخش هنری
و دربخش تکنیک هم به نرم افزار های دو بعدی و سه بعدی از فتوشاپ گرفته تامکس رو مسلطم البته در بخش سه بعدی نرم افزار تخصصیم مکس هست و در بخش کامپوزیت تا حدی سینما فور دی کار میکنم و بقیه رو در حد آشنایی کار کردم

از اونجایی که این که یه جا بشینم و کاراکتر طراحی کنم یا تدوین کنم و نمی دونم کامپوزیت ارضا م نمی کرد همیشه یه گمشده در بخش فنی داشتم تا این که یه دفعه رفتم سراغ برنامه نویسی و اصول برنامه نویسی رو یاد گرفتم البته برنامه نویسی با زبان های برنامه ساز مثل سی شارپ یا سی پلاس پلاس رو کار نکردم.
نرم افزار های اتورن ساز مثل اتوپلی مدیا استادیو یا مولتی مدیا بیلدر و تا حدی هم فلش
در کل با اصول برنامه نویسی آشنا شدم مثل متغییر ها ثابت ها ارا یه ها جملات شرطی

تااین که تصمیم به برنامه نویسی برای موبایل گرفتم تحقیق زیاد کردم که زبانی رو انتخاب کنم که به درد همه پلت فورم ها بخوره ولی گزینه مناسبی پیدا نکردمد چون برنامه ای بود فقط تحت اندروید یا ای ا اس یا ویندوز فون اتورن ساز ها که گفتم مخصوص ویندوز بود و فلش هم که بیشتر به درد ویندوز یا مکینتاش برای موبایل هم بود ولی بیشتر دو بعدی بود و ارزش زید گذاشتن برای یادگیری تا ته برنامه نویسیش رو نداشت البته جسارت نشه بهد ر من که دو بعدی و سه بعدی رو با هم میخام و با برنامه نویسی برای هم هپلت فرم ها نمیخورد

حالا با این توضیحاتی که دادم در زمینه برنامه نویسی با تخصص های که دارم چه راهی رو طی کنم چون من همیشه به کار جهانی فکر میکنم به خاطر همین نمی خام در حد اتورن سازی و برنامه های کار بردی بمونم با توجه به این که دیگه جهان داره میره به سمت موبایل می ره

البته موتور بازی ساز یونیتی رو شنیدم که برنامه ای رو که باهاش میسازی برای همه پلت فرم ها از ویندوز گرفته تا موبایل خروجی میشه گرفت ولی آیا میشه با هاش برنامه های حسابداری یا مثلا مولتی مدیا آموزشی ساخت

حالا سوالم اینه که برنامه نویسی یونیتی سی شار پ هست آیا من با نوضیحاتی که دادم راحت و زود میتونم یاد بگیرم یا نه و چه راهی رو باید طی کنم
شرمنده از این که سرتون رو درد آوردم
حدود چندی ماهه که این روال برنامه نویسی رو از این برنامه به اون برنامه طی کردم البته ضرر نکردم ولی به هدف اصلیم هم نرسیدم

راستی با یونیتی برنامه کاربری مولتی مدیا مثلا آموزشی میشه ساخت مثلا چند رسانه ایآٱموزشی یا فقط مخصوص بازی سیازی هست

ممنون از راهنماییتون

اگه می خوای با یادگیری فقط یه زبان برنامه نویسی کارهای مختلفی انجام بدی من جاوااسکریپت رو پیشنهاد می کنم.
با جاوا اسکریپت هم می تونی بازی بنویسی و هم برنامه های کلاینت و سرور ساید.همچنین با استفاده از تکنولوژی cordova می تونی برنامه خودت رو روی پلتفرم های موبایلی پورت کنی.

Mehrdad155

کاربر فعال
البته موتور بازی ساز یونیتی رو شنیدم که برنامه ای رو که باهاش میسازی برای همه پلت فرم ها از ویندوز گرفته تا موبایل خروجی میشه گرفت ولی آیا میشه با هاش برنامه های حسابداری یا مثلا مولتی مدیا آموزشی ساخت

حالا سوالم اینه که برنامه نویسی یونیتی سی شار پ هست آیا من با نوضیحاتی که دادم راحت و زود میتونم یاد بگیرم یا نه و چه راهی رو باید طی کنم
شرمنده از این که سرتون رو درد آوردم
حدود چندی ماهه که این روال برنامه نویسی رو از این برنامه به اون برنامه طی کردم البته ضرر نکردم ولی به هدف اصلیم هم نرسیدم

راستی با یونیتی برنامه کاربری مولتی مدیا مثلا آموزشی میشه ساخت مثلا چند رسانه ایآٱموزشی یا فقط مخصوص بازی سیازی هست

ممنون از راهنماییتون

بله با یونیتی میتونید برنامه و مالتی مدیا ساخت ولی زیاد عاقلانه نیست . چون انجین برای ساخت گیم است و حجم خروجی تون رو زیادی بالا میبره.

اگر سی شارپ رو بلدید یا حتی آشنایی اولیه هم دارید درنگ نکنید چون یونیتی بهترین گزینه برای شماست.

rasool_jelve

Active Member
جاوا اسکریپت و جاوا دیر زبان ها

اگه می خوای با یادگیری فقط یه زبان برنامه نویسی کارهای مختلفی انجام بدی من جاوااسکریپت رو پیشنهاد می کنم.
با جاوا اسکریپت هم می تونی بازی بنویسی و هم برنامه های کلاینت و سرور ساید.همچنین با استفاده از تکنولوژی cordova می تونی برنامه خودت رو روی پلتفرم های موبایلی پورت کنی.

آیا میشه با جاوا اسکریپت برنامه حسابداری- بازی -برنامه تحت موبایل -سایت تحت وب ساخت

اگه میشه ساخت در برابر زبانهای برنامه نویسی چه محدودیت هایی داره منظوم اینه که مثلا تو سی شارپ ما یک پایگاه داده رو بخش لیست باکسش رو با شی لیست باکس میسازیم و در داخل لیت باکس کد می نویسیم آیا در زبان جاوا اسکرییپت هم چنین قابلیتی داره

مثلا با نرم افزار فلش با استفاده از کامپوننت می شه این کا ر رو انجام میدیم و علائه بر اون به صورت دستی هم میتونیسم لیست باکس رو طراحی کینم و در هر قسمت برای اون کد بنویسیم حتی مثلا حتی برای اسلایدر هم باید کد نوشت

در جاوا اسکریپت کدوم حالته آیا کد نویسی کامل دستیه یا نه شی آماده هم داره می دونید چرا میگم چونمیخام هدفم رو مشخص کنم که مثلا اگه ویندوزه برم سراغ سی شارپ و حتی راحت تر از اون اتورن ساز اتو پلی مدیا استادیو

ولی اگه بخام برم سراغ موبایل دیگه نرم سراغ برنامه های الیپس که فقط مخصوص اندروید هست یا آی او اس
یه راس برم سراغ جاوا اسکریپت چرا چون درسته که توش لیست باکس نداره ولی یه بار که بتویسی برای هم پلت رم های موبایل جواب میده

رااااستی یه سوال مهم آیا جاوا اسکریپت نرم افزار داره که باهاش بشه برنامه نویسی کرد مصلا مثل اچ تی امال و پی اچ پی که در داخل نرم افزار دریم ویور میشه باهاش برنامه نوشت و حتی کدها رودر داخل خودش داره و به راحتی یاد آوری میشه

ممنن از راهنماییتون

آیا میشه با جاوا اسکریپت برنامه حسابداری- بازی -برنامه تحت موبایل -سایت تحت وب ساخت

اگه میشه ساخت در برابر زبانهای برنامه نویسی چه محدودیت هایی داره منظوم اینه که مثلا تو سی شارپ ما یک پایگاه داده رو بخش لیست باکسش رو با شی لیست باکس میسازیم و در داخل لیت باکس کد می نویسیم آیا در زبان جاوا اسکرییپت هم چنین قابلیتی داره

مثلا با نرم افزار فلش با استفاده از کامپوننت می شه این کا ر رو انجام میدیم و علائه بر اون به صورت دستی هم میتونیسم لیست باکس رو طراحی کینم و در هر قسمت برای اون کد بنویسیم حتی مثلا حتی برای اسلایدر هم باید کد نوشت

در جاوا اسکریپت کدوم حالته آیا کد نویسی کامل دستیه یا نه شی آماده هم داره می دونید چرا میگم چونمیخام هدفم رو مشخص کنم که مثلا اگه ویندوزه برم سراغ سی شارپ و حتی راحت تر از اون اتورن ساز اتو پلی مدیا استادیو

ولی اگه بخام برم سراغ موبایل دیگه نرم سراغ برنامه های الیپس که فقط مخصوص اندروید هست یا آی او اس
یه راس برم سراغ جاوا اسکریپت چرا چون درسته که توش لیست باکس نداره ولی یه بار که بتویسی برای هم پلت رم های موبایل جواب میده

رااااستی یه سوال مهم آیا جاوا اسکریپت نرم افزار داره که باهاش بشه برنامه نویسی کرد مصلا مثل اچ تی امال و پی اچ پی که در داخل نرم افزار دریم ویور میشه باهاش برنامه نوشت و حتی کدها رودر داخل خودش داره و به راحتی یاد آوری میشه

ممنن از راهنماییتون

با جاوا اسکریپت می تونی برنامه حسابداری بازی و هر چیز دیگه ای که بخوای بنویسی و در نهایت هم اگر خواستی اون رو بر روی پلتفرم های موبایلی پورت کنی. حتی با استفاده از nodejs می تونی برنامه سمت سرور بنویسی و حتی نیاز به php یا .net و امثال اونها نیست.
البته این رو هم بگم در رابطه با ساخت بازی فعلا نمی تونی برای بازی های سنگین همان انتظاری رو ازنظر performence داشته باشی که به صورت native ساخته شدن.اگه سری به لینک های زیر بزنی می تونی یه سری از کارهای سه بعدی و بازی هایی که با جاوا اسکریپت ساخته شدن رو مشاهده کنی
https://ga.me/
http://threejs.org/
http://www.webgl.com/category/webgl-games/
http://hexgl.bkcore.com/
http://www.creativebloq.com/3d/30-amazing-examples-webgl-action-6142954

در رابطه با کامپوننت ها ی ui هم کتابخونه های زیادی برای جاوا اسکریپت وجود داره که می تونی از اونها استفاده کنی
برای ide هم من intelliJ رو پیشنهاد می کنم.

جدیدترین ارسال ها

بالا