راهنمایی برای چاپ کارت ویزیت

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mhattaran

کاربر VIP
سلام عزیزان ،من یه کارت ویزیت طراحی کردم ولی در مورد چاپ اطلاعات زیادی ندارم .
لطفا منو راهنمایی کنید.
1-ممکنه که رنگها در چاپ تغییر کنند؟
2-چه نوع چاپی و کاغذی رو انتخاب کنم؟
3- فایل ها با فرمتrgb باشند یا cmyk؟
پیشاپیش متشکرم

پیوست ها

• card.jpg
    card.jpg
    196.2 کیلوبایت · بازدیدها: 64
  • card2.jpg
    card2.jpg
    164.1 کیلوبایت · بازدیدها: 48

maniaf69

Member
اول از همه باید بگم کار رو باید cmyk طراحی کنی چون دستگاه های چاپ بر این اساس هستند
دوم این کار شما خاکستری است و این سخت ترین رنگ توی چاپ است برای این که رنگ های خاکستری کارت شما خراب نشه درصد رنگ هارو اینجوری بده
c=0
m=0
y=0
k=80
این میشه خاکستری 80 درصد اگه بشه 100 یک مشکی بور بهت میده ولی اگه می خواهی یک مشکی پر داشته باشی اینجوری نگ بده
c=30
m=30
y=30
k=100
این یک رنگ مشکی پر میده
برای کارتت هم به نظر من سلفون مات قشنگه ولی اگه هزینه مهم نیست لمینت برجسته بزن
منظور از برجسته یعنی یک سری جاهاش uv موضعی بخوره
سوالی داشتی بپرس

mhattaran

کاربر VIP
خیلی ممنون ازت،اون رنگهای تخت کادر پایین رو اصلاح کردم و خوب شد.
ولی یه مشکلی هست ،اون تصویر مکعب و زمینه یه عکس با هم هست و پر از سایه و رنگهای ظریف هست ،چطور میتونم اون رنگهارو کنترل کنم؟
و یه چیز دیگه اینکه آیا امکان تغییر رنگهای مکعب هم وجود داره؟

fire1360

Member
دوست عزیز میشه در مورد لمینت برجسته توضیح بدین چون من دنبال نوع جدیدی از چاپ کارت ویزیت میگردم چون کارتهای لمینت خیلی تکراری و زیاد شدن من این طرحی که شما میگین ندیدم.ممنون

legendarp

Well-Known Member
عزیزم کارتت خوب شده اما
کاره لایه بازت رو رو ادیت کن کاری نداره که
اون نوشته مشکی اسمت رو سفید کن یا یه رنگ یگه مشکی تو مشکی کارت خراب میشه
فرمت همیشه cmyk
واسه کارت ویزیت معمولی همه کاغذ ها 300 گرم هست پس حق انتخاب آنچجنانی نداری مگر اینکه فرم اختصاصی بزنی که اون هم نمی صرفه
---------------
رنگهای مشکیت رو بستگی به چاپ خونه ایی که می دی برای چاپ داره اما سعی کن هر قسکت کارت بیشتر از 3 رنگ نداشته باشه چون هرجای 4 رنگ توی فرم کلی رنگش عوض میشه
آره مکعب همه رنگهای توی فرمت 4 رنگ تیره تر و تیغیر داره اون آبیت هم تغییر می کنه
اول رمت رنگت رو 4 رنگ کن بعد همه رنگهای ایدت کن کاری ندااره
حاشیهی کارت خیلی کمه شماره تلفنت رو کلا برش می خوره و از بین میره
کم کم لبه کارت رو دور تا دور نزدیک به 1 سانت اگر می تونی نمیشه دیگه 0.5 سانت فاصله بده حداقل حداقل 3 میلی متر هست واسه ارهایی که دیگه چاره ایی نداری اما انیجا چاره زیاد داری قشنگ 0.5 سانت رو فاصله بده
خاکستی رو مشکیت رو هم تک رنگ یا دو رنگ بگیر
شماره تلفن ایمیلت ور هم از اون رنگ خارج کن سعی کن تا اونجایی که می تونی نوشته هات با پشت زمنه تضاد رنگی داشته باشه چون هم رنگ بودن و هم طیف بودن توی فرم های عمومی مثل کارت ویزیت اصلا جواب نمی ده و اصلا درست در نمییاد هر رنگ باید با اونکیکی رنگ کم کم 30% فاصله رنگ داشته باشه وگرنه کارت خراب میشه
کارتها هم نوع های مختلفی داره که واسه کلاس کاریتمن لمینت مات رو واسه کارت توی می پسندم که خوشگل میشه اگر نمی خوای زیاد هم هزینه کنه سلفون مات سعی کن یووی موزعی داشته باشه که همون طرح برجسته و میشه
--------------------------
فایر 1360شما کارتهایی رو دیدی که یه قسمتش برق می زنه و یه قسمت دیگه اش مات هست اون کارهای به اصطلاح برجسته یا یووی موزعی گفته میشند
نوع های زیادی داریم جوری که شما فکر کن کارت رو طراحی می کنی و بعدش اون قسمتهایی که می خوای براق باشه رو به صورت یه فایل جدا رو به صورت سیاه در بیار و بیه قسمت های که نمی خوای اتفاقی روش بیوفته توی همون فایل جدا سفید در نظر بگیر
ترام نداشته باشه فقط سیاه و سفید یه دست و 2 رنگ مشکی 100 و به راحتی اون قسمت ها رو برات براق می کنند سعی کن نوشته های خیلی ریز رو اصلا واسه براق ندی که خیلی زشت می شه و اصلا قشنگ در نمیاد

mhattaran

کاربر VIP
خیلی ممنون از توضیحات کاملت و حوصله ای که گذاشتی
ولی منظورت رو از 4 رنگ و دو رنگ نمیفهمم و اینکه من مکعب رو چه رنگی کنم که خوب بشه و با چه ابزری رنگها رو ادیت کنم؟(؟color balance)و کلا از کجا بفهمم که چه رنگی توی چاپ خوب جواب میده و چه رنگی بد؟

fire1360

Member
با تشکر از شما دوست عزیز.یعنی اول کل فایل کارت که برای چاپ میره جدا باشه و قسمتهایی که میخواد براق باشه مثلا لوگو طرح اونو با مشکی 100درصد پر کنم و بقیه کاررو که مات هست رنگ سفید بدم

mhattaran

کاربر VIP
دوستان من طرح کارتو اصلاح کردمٰ لطفا نظراتتون رو بهم بگید .
اینکه این رنگها عوض میشن یا نه؟در ضمن یه طرح برای uv هم گذاشتم

پیوست ها

• mha card 25-BACK-revised.jpg
    mha card 25-BACK-revised.jpg
    244.3 کیلوبایت · بازدیدها: 23
  • mha card 25-revised.jpg
    mha card 25-revised.jpg
    235.7 کیلوبایت · بازدیدها: 34
  • front-uv.jpg
    front-uv.jpg
    718.7 کیلوبایت · بازدیدها: 16

maniaf69

Member
رنگ ها مشکل داره کارت رو rgb رو سایت نزار cmyk بزار تا رنگ های واقعی رو نشون بده

mhattaran

کاربر VIP
اینم از رنگهای cmyk ٰولی اینجا رنگها رو متفاوت نشونمیده در صورتیکه توی فتوشاپ رنگهارو شبیه همون rgb نشون میده

پیوست ها

• mha card 25-BACK-revised_2.jpg
    mha card 25-BACK-revised_2.jpg
    747.1 کیلوبایت · بازدیدها: 20
  • mha card 25-revised_2.jpg
    mha card 25-revised_2.jpg
    743.6 کیلوبایت · بازدیدها: 21

legendarp

Well-Known Member
با تشکر از شما دوست عزیز.یعنی اول کل فایل کارت که برای چاپ میره جدا باشه و قسمتهایی که میخواد براق باشه مثلا لوگو طرح اونو با مشکی 100درصد پر کنم و بقیه کاررو که مات هست رنگ سفید بدم
آفرین دقیقا همینه
خوش میاد گرفتی به همین راحتی
فقط سعی کن توی فوتوشاپ این کار رو نکنی تی کرل انجام بدی چون توی فوتوشاپ رنجه میده و موقع کار خوب در نمیاد توی کرل باشه که فیلمش خوب در بیاد فایل کرلش رو هم بفرس فایل براق رو فقط

legendarp

Well-Known Member
خوب دوست من
ببین شمما توی فوتوشاپ رنگهات رو cmyk بکن
اونی که اینجا توی نت می بینی رنگ rgb هست نت رنگ cmyk رو به rgb بر می گردونه و نشون می ده اونی که توی فوتوشاپ و کرل می بینی درست هست
اما واسه کارت ببین الان کارت بهتر شد همین که رنگها رو عوض کردی اوکی هست واسه یوی موضعی هم که توی پست قبلی به اون یکی دوستمون توضیح دادم بخون دستت میاد
-------------
ببین مگه ما توی کار چاپ 4 رنگ نداریم درسته
آبی
قرمز
زرد
و مشکی
-----
یه کار تمام رنگی از این 4 رنگ تشکیل شده
حالا ما می تونیم یه سری رنگها رو تک رنگ دورن گ یا سه رنگ در بیاریم
یعنی مثلا برای درست کردن یه جور رنگ آبی توی برنامه فوتوشاپ مثلا می تونیم هم از 4 رنگ استفاده کنیم
هم از 3 رنگ هم از 2 رنگ
این ها یه کم با هم اختلاف رن گ دارند که قابل چشم پوشی هست
مثلا یه جور آبی تیره رو میشه هم با آبی و مشکی در آ<رد
هم با آبی رو قرمز
-------------
وقتی م یخواس یه کار رو 2 رنگ در بیایری یعنی فقط می تونی از دورنگ استفاده کنی دورگی که ماله چاپ هست چون یه سری قرمز داریم که خود اون قرمز ترکیب 2 رنگ زرد و قرمز هست بعد اون وقت میشه 3 رنگ باید حواست رو جمع کنی
قراره چند وقت دیگه طراحی کنی و طراحی این معیار ها رو باید همه رو در نظر بگیری توی کار چاپ سعنی کن بشینی پای فوتوشاپ رو با 4 رنگ زیاد ور بری ترکیبهای رنگها دستت بیاد
-----------
به این تاپیک هم یه سری بزن می گیری
باز سوال بود بپرس
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=177227
---------

mhattaran

کاربر VIP
باتشکر
مفهوم دورنگو سه رنگو فهمیدم و رنگارو همونجوری گفتی تغییر دادم،توی فتوشاپ همه چی خوبه،ولی وقتی خارج از فتوشاپ به عکس نگاه میندازم تفاوتش با rgb معلوم میشه همون جوری که توی پستای قبلی هر دو فرمت رو گذاشتم و تفاوتشون واضحه!

legendarp

Well-Known Member
قزمتی که می خوای بفرستی چاپ خونه برای چاپ بهتر هستش که TIF و لایه بسته باشه
psd لایه بسته هم مشکل نداره
اگر فایل کرلی هست باید weld باشه تا بهم نریزه ( البته فقط نوشته ها
----------
سایز کارت ویزیت هم 8.5x4.8 سانتیمتر و رزولویشن 300

maniaf69

Member
دوست عزیز
کد رنگ هارو قرار دادم تو فایل پیوست
اینجوری رنگ بده
با دایره اون ناحیه رو مشخص کردم
موفق باشید

پیوست ها

• OK.jpg
    OK.jpg
    66.1 کیلوبایت · بازدیدها: 24

Flashium

Member
با سلام
به نظر من بهتره یه نمونه با چابگر رنگی چاپ بزنی ببینی چی میشه
البته شاید پاپگر با چاپ خونه یک مقدار فرق داشته باشه ولی بهتر از مانیتوره
توی مانیتور های lcd رنگها با چاپ خیلی فرق میکنه.

سلام به همه
دوستان من میخوام یه کارت ویزیت با یک بگراند که عکسشو گذاشتم طراحی کنم ، واقعا کار سختیه که چیزی که تو کامپیوتر میبینم رو بتونیم مشابهشو رو تو چاپ در بیاریم . کسی میتونه به من کمک کنه که این کد رنگها رو در بیارم تا با کمترین اختلاف رنگ این کار رو چاپ کنم .black.jpg

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا