راهنمایی برای شبکه بین دو کامپیوتر

SuB

Member
سلام
من می خواستم کامپیوتر خودم رو با یه کامپیوتر دیگه شبکه کنم. کسی هست که منو مرحله به مرحله یاری کنه؟

من خودم تا حالا اینکار را نرکدم
اما م یدونم که به کارت شبکه و کابل مخصوص اتصال ایندو نیاز داری
بعد هم توسط خود ویندوز ایندورا به هم میشناسی در control panel
موفق باشی

کار خاصی نداره دوتا کارت شبکه باید داشته باشی و یه کابل که موقع خرید باید بگی برای کامپیوتر به کامپیوتر می خواهم دوتا کامپیوتر را به وسیله کابل به هم وصل میکنی حالا باید IP ها را set کنی روی my network کلیک راست کن و properties را انتخاب کن اگه کارت شبکه ات نسب باشه باید local area connection را ببینی اگه نداشت هم یه جدید بساز روی اون هم کلیک راست کن و properties را انتخاب کن internet protocol را انتخاب کن و دکمه properties را بزن آپی آدرس را برای خودت بزن 192.168.1.2 و برای اون یکی 192.168.1.3 sunnetmask را هم 255.255.255.0 , gateway را هم 192.168.1.1 بزار و یکبار کامپیوتر را restart کن دیگه هر فایلی را که share کنی می تونید ببنید

mr_behrooz

New Member
نگاه عزیز اگه اینترنت adsl داری نمیخوات ip بدی برا شبکه بزار رو atoumatic

alireza-metal

Active Member
دوست عزیز این کارهائی که من میگم شما انجام بده اگه به نتیجه نرسیدی همینجا اعلام کن تا بگم مشکلت چیه :

شما اول 2 تا کارت شبکه میخری و نصب مکینی رو سیستم هات --- و بعد از اینکه درایورشونو نصب کردی در قسمت network conections شما گزینه ای یا کانکشنی ایجاد میشه به نام مثلا local area conection --- که البته ممکنه روش علامت قرمز باشه که به این دلیله که هنوز کابل مورد نظرتو به کارت وصل نکردی --- کابل رو شما باید از مغازهای های کامپیوتری خریداری کنی --- مثلا هر متراژی که میخواهی بهشون بگو تا بهت بدن --- اسم کابل هم کابل شبکه یا cat 5 هستش --- و بهشون بگو 2 طرفش برات سوکت بزنن -- سوکت rj45 ---- و حالا کابل آمادست --- باید دو سر کابل رو بزنی به 2 کارتی که در 2 کامپیوتر نصب کردی --- حالا چراغهای کارتت هر دو روشن میشن ! بعد از این مرحله میری تو network conections --- و رو همون conection جدیدی که هست راست کلیک میکنی و properties رو میزنی ---و بعدش internet protocol (tcp/ip را انتخاب کن و دکمه properties را بزن آپی آدرس را برای خودت بزن 192.168.0.1 و برای اون یکی 192.168.0.2 و موقعی که رو sunnetmask هم کلیک کنی خودش به صورت اتوماتیک 255.255.255.0 رو قرار میده , و دیگه کار دیگه ای لازم نیست -- همه رو Ok کن --- حالا باید بتونی تو network اون کامپیوترتو ببینی و میتونی درایو هات رو share کنی تا کامپیوتر های مقابل به همدیگه دسترسی داشته باشن --- و اگه خواستی اینترنتت رو share کنی هم باید رو کانکشن اینترنتت راست کلیک کنی و بعد properties ---- و سر برگ آخری یعنی advaned و گزینه allow other network users .... رو تیک یزنی و از قسمت Home networking conections هم کانکشن شبکه خودتو انتخاب کنی و Ok کنی --- همین ! حالا نباید مشکلی داشته باشی و در کامپیوتر دومی هم باید کانکشن جدیدی اومده باشه که default gate way نام داره -- و میتونی در سیستم دومت از اینترنت استفاده کنی

موفق باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا