راهنمایی ام کنید

khatam.0761

Well-Known Member
سلام
میخوام یک سیستم بخرم تا سقف چهار تومن
برای 3d max
میخوام سریع باشه ونیاز منو تا چهار سال آینده تامین کنه
من مکس 2013 کار میکنم
:rose::rose:
ممنون میشم راهنماییم کنید

HR3D

کاربر فعال
اگر حد کار شما تو Vray و مدلسازی سنگین هست ، باید بالای 5 میلیون روش حساب باز کنی با این وضع گرونی و ... که با هاش بتونی به لپ تاپ ایسوس گیمینگ (Gaming) که از پس کار تری دی بر بیاد دست و پا کنی
موفق باشی
:wink:

tiptooop

Well-Known Member
در این رنج قیمت بهترین سیستمی که می تونی ببندی به نظر من اینه. این سیستم بدون مانیتور و کیس و پاور تقریبا میشه 3200. ولی اگه سیستم خیلی خوب بخوای میشه حدود 9 تومن.
cpu: Corei7 4770k
ram: 16 Corsair bus1600
main: Asus Sabertooth z77
vga: Asus GTX 560 Ti

cpu تقریبا 1100 تومن ، رمت تقریبا 600 تومن ، مین میشه 1 تومن. گرافیکش تقریبا 500 تومن. گرافیکش خیلی خیلی قوی نیست ولی با این هزینه خوبه

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام. سیستم خوب بسته به کار شما داره.
اما اگه قرار هست با مکس و وی ری کار کنین نیاز به یه cpu قوی و مقدار رم زیاد هستین.
مخصوصا اگه وی ری کار میکنین اصلا به کارت گرافیک نیاز ندارین.چون موقع رندر خاموش هست!!
مادربوردهای جدید گرافیک های آنبورد اون خیلی قوی هستن و دیگه سال 1342 نیست..من با گرافیک آنبورد asus p8h77 v بازی need for speed most wanted 2012 رو روی حالت directx 11 با تنظیمات بالای شیدرپردازی و آنتی الیاس با گرافیک 1280 بازی کردم و fps تقریبا 30 هست. حتی توی ویو پورت مکس هم حالت realstic shader یه قایل آماده اورموشن که کلی نور و متریال داشت عملا با 4870 من فرقی نداشت.پس دور کارت گرافیک رو خط بکشید.

در مورد رم هم شخصا رم 16 گیگ برام کم هست و به فکر 32 گیگ هستم.البته باس رم بالاتر 1600 نگیرین.چون فرکانس پایه cpu ها بر اساس 1333 هست.حتی 1600 هم باید توی تنظیمات ستاپ اول کامپیوتر برین و اورکلاک کنین.
پس مقدار رم مهم هست و 100 البته باید توی سایت مادربورد برین و بررسی کنین که رم با مدل مادربورد هم خوانی داشته باشه.

cpu 4770 باشه حتی مدل k هم نبود بهتر چون قصد اورکلاک نداریم
در مورد رم 32 گیگ باس 1600
مادربوردهم نیاز نیست sabertooth بگیری.الکی گرون هست.اخیرا tomshardware یه بررسی انجام داد و مادربورد asus z68 pro برنده شده.من میگم تا 600 بگیرین بسه.
z87-1150-enthusiast-value-roundup.jpg
کارت گراقیک هم نمیخواد.به جاش یه فن خوب بگیرین برای cpu که این هم متاسفانه باید خیلی سرچ بزنین.
noctua_NH-U14S_award.jpg
noctua_NH-U14S_kit.jpgnoctua_NH-U14S_base.jpgnoctua_NH-U14S_install-1.jpg

Mehran coyote

Well-Known Member
مادربوردهای جدید گرافیک های آنبورد اون خیلی قوی هستن
انبرد نیست عارف جان
اونها گرافیک های مجتمع شده هستن که تو خوده cpu قرار گرفته و اسمش gpu هست

دوست من این پولتون واسه چهار سال کمه چون اگه میخواین سیستم اینده داری باشه باید سوکت 2011 انتخاب کنید که cpuهاش تقریبا گرونتر هستن
حالا من یه سیستم تا 4 میلیون از دوستم حسام نوشته(عضو سایت سخت افزار مگ) که من گرافیکش رو حذف کن و لازمت هم نمیشه چون خودم گرافیکم سوخته دارم کارای سنگین با max کار میکنم اگه لازمت شد میتونی هر موقه پول اومد دست بری بخری
اگر اورکلاک میخوای بکنی یه کولر هم نیاز داری که Thermalright Archon کولر خوبیه
باس رم رو هم کمتر 2000 برندار
این دو مدل سیستم تو دو نوع سوکت اینتل که میتونه تو این رنج قیمت بهترین باشه

4723696001.jpg

6068384271.jpg

شاید بعضی قیمت ها کمی پایین بالا باشه

آخرین ویرایش:

AREF

سلام مرسی از مهران عزیز.خب توجیحت برای رم باس 2000 چیه؟ سری haswell طبق آخرین بررسی خودش اعلام کرده فرکانس پایه cpu های Core i7-4960X و Core i7-4820K بر مبنای فرکانس 1866 در صورتی که از درگاه pci express 3 استفاده بشه . پس بازهم رم باس 2000 یعنی اورکلاک.بعد تازه بنچ مارک ها فرق رم باس 1600 با 2866 تنها چند میلیون یوم ثانیه هست. فکر نمیکنم پول خرج کردن اینجور با عقل جور در بیاد.اگه میخواد سوکت lga 2011 ببنده پس بهتره که رم 64 گیگ بگیره.عرض کردم رم هر چی بیشتر بهتر هست از مقدار کم مثلا با سرعت یا فرکانس بالاتر.
مشکل دیگه 2 تا فاکتورت رم 16 گیگ هست. وقتی نسل قبل باشه خب رم 32 گیگ توجیه داره اما وقتی 2011 باشه بالاگفتم زیر 64 گیگ رم نباشه.
مشکل cpu که انتخاب کردی اینه طبق بنچ مارکها حتی از 4770 یا حتی 2700 هم پائین تره. خب گرفتن اون سیستم یعنی بازگشت به 2 سال قبل

bench.jpg

مشکل بعدی انتخاب هاردهست.در مورد وسترن دیجیتال چیزی که بتونه با معادل خودش سیگیت باراکودا برابری کنه خاویار بلک هست که قیمت بسیار بالایی داره.درضمن هارد درایو چه sata 1 یا 2 یا 3 باشه بازهم تفاوتی نمیکنه.ساتا وقتی موثر هست که از نوع ssd باشه. چون سرعت انتقال داده هارد تفریبا یه چیزی حول و حوش 50 درصد کمتر از توان استاندارد ساتا 2 هست. مثال ساده فشار آب کم باشه قطر لوله هر چی باشه فرق نمیکنه. هارد رو تاکید دارم seagate برداری.

من تعجب میکنم ملت مد گرای ما. واقعا تاثیر ssd چیه؟؟ یکی بیاد با دلیل کارشناسی بگه بهم.سرعت ssd طبق بنچمارک در مقابل hdd فکر کنم 3.2 برابر باشه. خب چه فایده ای داره.مثلا اگه فایل سنگین بخوای باز کنی به جای 35 ثانیه معطلی مثلا 14 ثانیه ای باز بشه. 400 پول بی زبون بازهم میگم روی رم خرج کنین.
بچه هایی که منو میشناسن میدونن تا چیزی رو تجربه نکنم امکان نداره دربارش بگم. من از پروژه هایی با 60000 هزارتا درخت رندر گرفتم تا تجاری 6 طبقه داخل و خارج یه پروژه عظیم.تنها چیزی که مفید هست توش رم هست و لا غیر.

پلسکتور هم مارک هست و فرقی با بقیه نداره.
کولری که انتخاب کردی ترو اسپیریت بنچ مارکهاشو دیدی؟ توی ایران خنک کننده های موجود توی بازار با جرات میگم از رده خارج شده هستن و اصلا توی بنچ مارک های معتبر آدم حساب نمیشن.خنک کننده ای که من گفتم توی تامز هاردویر مقام اول رو آورده.
البته یه چیز بگم.وقتی مثلا 400 خرج اضافه یه خنک کننده بکنید و یه اورکلاک آخرش 20 درصدی انجام بدین یعنی زمان رندر مثلا 10 ساعت میشه 8 ساعت.آیا 2 ساعت ارزش فشار حاصله به سخت افزار رو داره؟ ؟

پاور گرین....زیبا جا دار مطمئن... هنوز که هنوزه بعد از گذشت 5 سال از خرید اولین سیستمم هنوز پاور گرین توی محاسبات سنگین از 700 وات تا 1000 وات صدای جیر جیر از توش میاد بیرون.گرین خط تولیدش توی اصفهان هست و اصلا برند معتبر جهانی نیست.مثل گوشی glx مارکهای آشغال چینی رو میارن به اسم گوشی glx ایرانی میدن بیرون.

لیستی که جمع شده توسط دوست مهران کاملا تعصبی و به دور از بحث کارشناسی هست.تعصب حاصل هم می دونین از کجاست؟ 1 بیسوادی و عدم آپدیت بودن فروشنده 2 بحث سود مالی که هر کسی میخواد با موجود خودش رو بفروشه
من از خرید و فروش چیزی به دست نمیارم.اما واقعا دلم میسوزه از عدم آگاهی و بیسواد فروشنده ها هزینه صرف قطعاتی بشن که مفید نیستن.

AREF

رفرنس از این بالاتر ؟

این مال سایت اورموشن هست.
http://www.evermotion.org/tutorials/show/8006/building-a-workstation-for-computer-graphics
p17g2c2v6g1v6u3sqfcs1ldc1l9c4.jpg

1. Budget PC

Processor: AMD FX-8350 4.0 GHz 190 $
Motherboard: GIGABYTE GA-990FXA-UD3 150 $
RAM: 4x4GB G.SKILL Ripjaws X Series 90$
GPU: MSI N560GTX-Ti 448 1280MB 190 $

Total cost: 620 $

2. Medium grade PC

Processor: Intel Core i7-3770K 3.5 GHz 320$
Motherboard: MSI Z77A-GD65 LGA 1155 165$
RAM: 4x4GB G.SKILL Ripjaws X Series 90$
GPU: EVGA GeForce GTX 660 Ti 2GB 290$

Total cost: 865 $

3. Higher grade PC

Processor: Intel Core i7-3930K 3.2 GHz 570$
Motherboard: ASUS Sabertooth X79 LGA 2011 340$
RAM: 4x8GB G.SKILL Ripjaws X Series 170$
GPU: EVGA GeForce 580 3GB 500$

Total cost: 1580 $

4. Server Grade Power PC

Processor: Dual Xeon E5-2687W 3800$
Motherboard: EVGA Classified SR-X 650 $
RAM: 12x8GB G.SKILL Ripjaws X Series 450$
GPU: EVGA GeForce 580 3GB 500$

Total cost: 5400 $

5. PC for GPU rendering

Processor: Intel Core i7-3930K 3.2 GHz 570$
Motherboard: ASUS Rampage IV Extreme 430$
GPU: EVGA GeForce 580 3GB x4 2000$
RAM: 4x8GB G.SKILL Ripjaws X Series 170$

Total cost: 3170 $

Mehran coyote

Well-Known Member
اول باید متذکر بشم که ایشون 4 میلیون میتونه هزینه کنه عارف
وگرنه قطعه بهتر زیاد هست
توجیحت برای رم باس 2000 چیه؟
من خودم باس رمهام 2000 هست و ازش کاملا راضیم تو حالت عادی رم روی 1600 هست که تو بایوس راحت اونو به 2133 تغییر دادم و سرعتش رو تو رندر چشیدم

من تعجب میکنم ملت مد گرای ما. واقعا تاثیر ssd چیه؟؟

تاثیر ssd فقط در یه صورت میتونه تو کار ما پیدا باشه وقتی که رم کم بیاری و بخوای virtual memory استفاده کنی
به غیر اون سرعت فوق العاده اون میتونه تو رو تو هیچ کاری معطل نکنه اگه بهترین cpuهای اینتل مثال زئون رو هم داشته باشی ولی ssd نداشته باشی بدرد نمیخوره چون رم و دیسک ارتباط مستقیم دارن و رم با cpu هم ارتباط مستقیم دارن و هر چه سرعت دیسک بیشتر باشه بیکاری cpu پایین تر میاد

میدونی ویندوز من تو چند ثانیه بالا میاد؟ 7ثانیه
نصب و پاک کردن و اجرا کردن همزمان و حتی کامپایل برنامه نویسی رو تا 4 برابر تضمین میکنم
مشکل بعدی انتخاب هاردهست.در مورد وسترن دیجیتال چیزی که بتونه با معادل خودش سیگیت باراکودا برابری کنه خاویار بلک هست
درضمن هارد درایو چه sata 1 یا 2 یا 3 باشه بازهم تفاوتی نمیکنه.

ببخشید من هاردو ندیدم اصا 3ترابات بدرد ایشون نمیخوره
این لیست هم مخصوص ایشون ننوشته این لیست برا کس دیگه نوشته بود که خودش ذکر کرده بود هارد 3 ترابایت میخوام
من خودم 1 ترابایت وسترن بلک رو پیشنهاد میدم
ساتا ها هم فرق دارن خیلی زیاد اگر شک داری میتونی چند تا سیستم جمع کنی که ساتاهاش مختلفا بعد با نرم افزار کریستال برو تست بزن سرعتشو ببین
لیستی که جمع شده توسط دوست مهران کاملا تعصبی و به دور از بحث کارشناسی هست
عارف جان اون طرف اصا فروشنده نیستش :د

در مورد cpu بازم میگم پول ایشون کمه واسه 4 سال پس با سوکت 2011 میتونه یه 3820 برداره و اونو اور کلاک کنه چون 3820 اورکلاک پذیر تره 4770k هست
تا زمانی که پول اومد دستش بهترشو بخره چون سوکت های 2011 آینده دار هستن و سوکت های 1150 آینده خوبی نداره و اگر بخواد بازم سیستم بخره باید اینا رو بریزه دور و بازم مین بخره :د
اصا اگه پول داره 3930k براش خوبه

در مورد کولر بازم حرف از قیمت میزنم
خوب بره یه H100 Corsair بخره تا 5.4 گیگ آور کنه :د تو این رده قیمت این کولر خوبیه تو ایر کولرها
Noctua NH-D14 تقریبا بهترینه ولی خب گرونه
من خودم یه cnps10X دارم 2600k رو تا 4.6 راحت پایدار کردم دما بیشتر 65 نمیره

به این بنچ مارک ها نگاه نکن چون فقط بر طبق کارایی بنچ شدن
بنچ مارکی رو ببین که هم رو قیمت باشه هم رو کارایی

توی محاسبات سنگین از 700 وات تا 1000 وات صدای جیر جیر از توش میاد بیرون
این حرف رو نزن عارف
من خودم 785 وات گرین دارم 1 ساله داره 24 ساعته کار میکنه اخ نگفته
رفیق 1000 واتشو داره 2 ساله داره گیم میزنه باهاش اخ نکفته
اگر از شما خراب شده این نیست که گرین فایده نداره

اینم بدون رم gskill تو بازار ایران نیست داخل رو بچسب که خیلی چیزا نیست باید جایگزین کنه
من 1 سال دنبال این سری رم بودم گیرم نیومد
عکس های بالارو ویرایش کردم

آخرین ویرایش:

tiptooop

Well-Known Member
بنده خدا گفت می خوام یه سیستم زیر چهار میلیون بگیرم. سوکت 2011 و رم 64 و باس 2000 دیگه چیه ؟؟؟؟ در ضمن در مورد سوکت 1155 آخرین پورتش z77 هست که بهتر از بقیه است و بهتره مین سری z77 تهیه بشه.
عرض کردم اگر بخواد سیستم خوب ببنده حداقل 9 تومن باید خرج کنه. سوکت 2011 و مین بوردش و رمش واسه این آقا نیست.
حالا من نفهمیدم شما رو چی بحث می کنید؟؟؟ :-?

AREF

من خودم باس رمهام 2000 هست و ازش کاملا راضیم تو حالت عادی رم روی 1600 هست که تو بایوس راحت اونو به 2133 تغییر دادم و سرعتش رو تو رندر چشیدم
تفاوت زمان رندرش چقدر بود؟ چند درصد؟ بنچمارک درست بکن.چون خودم خیلی دوست دارم بدونم.توی نت بررسی ها همش یه شکله.

ساتا ها هم فرق دارن خیلی زیاد اگر شک داری میتونی چند تا سیستم جمع کنی که ساتاهاش مختلفا بعد با نرم افزار کریستال برو تست بزن سرعتشو ببین
این سرعت که میگی رو خودت تست کردی؟ من رفرنس داشتم توی نت.چند تا سایت بررسی تخصصی هارد.توی گوگل سرچ زده بودم baracuda vs khaviar کار سختی نیست.الان حضور ذهن ندارم.ولی اینقدر رو میدونم توی چند تا بنچمارکش حتی سرعت هارد به هارد یا درایو به درایو بررسی شده بود باراکودا با سرعت تقریبا20 درصد بالاتر برنده شده بود.که منتقد گفته بود نسبت به قیمت خاویار بلک خریدن یه اشتباه محز هست.الان وقتش رو ندارم اون سایت رو پیدا کنم.

من خودم یه cnps10X دارم 2600k رو تا 4.6 راحت پایدار کردم دما بیشتر 65 نمیره
جدی میگی؟؟ قیمتش چقدره؟ نصبش سخته؟ دمت گرم .تو این قدر سیستم قوی داشتی جا داده بودی ناقلا.... ای مهران..الحق که خدایی!!

Mehran coyote

Well-Known Member
بنده خدا گفت می خوام یه سیستم زیر چهار میلیون بگیرم. سوکت 2011 و رم 64 و باس 2000 دیگه چیه ؟؟؟؟ در ضمن در مورد سوکت 1155 آخرین پورتش z77 هست که بهتر از بقیه است و بهتره مین سری z77 تهیه بشه.
عرض کردم اگر بخواد سیستم خوب ببنده حداقل 9 تومن باید خرج کنه. سوکت 2011 و مین بوردش و رمش واسه این آقا نیست.
حالا من نفهمیدم شما رو چی بحث می کنید؟؟؟ :-?
خب منم حرفم همینه
عارف بدون محدودیت پولی میگه

به نظر سوکت 1150 بهترین گزینه برای ایشونه همون لییست 4770k هست
من یه سیستم با 3820 براشون پیشنهاد دادم که بعداها cpu رو عوض کنن و لذتش رو ببرن این میشه یه اینده نگری توپ

این دو لیست بالا رنج قیمت همون 4 تومن میشه
سیستم اول حدود 3.8 میلیون و دومی رو جمع نزدم

Mehran coyote

Well-Known Member
[تفاوت زمان رندرش چقدر بود؟ چند درصد؟ بنچمارک درست بکن.چون خودم خیلی دوست دارم بدونم.توی نت بررسی ها همش یه شکله.

اون صحنه بود که بچه ها گذاشتن واسه تست سی پی یو ها یادته
اونو من بدون اورکلاک رم و cpu رندر کردم تقریبا شد 5.40 ثانیه
ولی وقتی رم و cpu رو اورکلاک کردم شد 5.3 ثانیه
این نشون میده تو رندرهای طولانی خیلی کمک میکنه
هر موقه وقت شد بنچمارکو درست میکنم اخه خیلی وقت میگیره چون باید دوباره سیستم رو دیفالت کنم یکم دردسر داره :د

این سرعت که میگی رو خودت تست کردی؟ من رفرنس داشتم توی نت.چند تا سایت بررسی تخصصی هارد.توی گوگل سرچ زده بودم baracuda vs khaviar کار سختی نیست.الان حضور ذهن ندارم.ولی اینقدر رو میدونم توی چند تا بنچمارکش حتی سرعت هارد به هارد یا درایو به درایو بررسی شده بود باراکودا با سرعت تقریبا20 درصد بالاتر برنده شده بود.که منتقد گفته بود نسبت به قیمت خاویار بلک خریدن یه اشتباه محز هست.الان وقتش رو ندارم اون سایت رو پیدا کنم.
اره من تو سیستمم 3 تا هارد دارم ولی خب حجماش فرق داره :د
ساتا 2 500 گیگ که سرعته خواندن 87 مگ و نوشتن 77 مگ
ساتا2 1024 گیگ که سرعته خواندن 152 مگ و نوشتن 102 مگ
ssd 60 گیگ adata سرعته خواندن 452 مگ و نوشتن از 85 مگ تا 350 مگ
همین الان تست کردم

اره حرفت تقریبا درسته تو فرومهای خارجی خوندم تفاوت زیادی نداره چون پهنای باند بازه ولی این هارده که باید استفاده کنه از پهنای باند که توssd به نظرم حتما باید sata3 استفاده کرد البته ساتا3 هم نهایت 600 مگ میکشه
اینم بدونی خوبه که دیگه ساتا توسعه داده نمیشه و ssd ها روی pci پیاده میشه که تا چند سال اینده سرعتهای گیگی رو تو دیسک حافظه خواهیم دید. الان سامسونگ یکیشو درست کرده
جدی میگی؟؟ قیمتش چقدره؟ نصبش سخته؟ دمت گرم .تو این قدر سیستم قوی داشتی جا داده بودی ناقلا.... ای مهران..الحق که خدایی!!
مرسی این چه حرفیه
من اینو زمون خودش 110 خریدم الان فک کنم 150 قیمتش باشه
ولی خب من یه فن اضافه کردم کوگار که تا 4.8 گیگ اور کردم ولی خب عمر قطعه کم میشه اوردمش رو همون 4.6 که خیالم راحت باشه

http://www.aghighrayane.com/zalman-cnps10x-performa.html

آخرین ویرایش:

khatam.0761

Well-Known Member
توضیحات همه دوستان کاملا زیبا و کامل بود. افتخار میکنم ک دوستانی را در جمع مجید آنلاین دارم ک اینقدر به فکر هم وطن و همکارشون هستن:rose:
با توضیحاتی ک دادین و مبلغی ک من باید پرداخت کنم به نظرتون اینی ک اون بالا گذاشتین چطوره
قیمتش چطور در میاد؟
4723696001.jpg
از تمام دوستانی ک کمکم کردند ممنونم
:rose:

amir989

Member
خوب من سیستممو 1ماهو نیم پیش بستم با این مشخصات
cpu lga2011 3930
main asus deluxe
ram 16gig
ssd 60gig
coler green silver arrow
بقیه قطعات رو هم از قبل داشتم. همینا شد 5 ملیون. البته شما با گرفتن مادربرد و فن معمولی تر میتونید شیرین 1ملیون کم کنید.
همونطور که دوستان گفتن CPU مهمترین قطعه در رندر هستش. این CPU شش هسته ای(12ترد) هست که من با این فن روی 4.5 گیگاهرتز اورکلاک کردم و 12 ساعت پشت سر هم انیمیشن رندر گرفتم و آخ نگفته تا الان. پس اگه فن معمولی بگیرید از اورکلاک خبری نیست و فرکانس شما 3.2 خواهد بود. مادربرد معمولی تر هم برای اورکلاک پیشنهاد نمیکنم. مخصوصا برای فرکانسی مثل من.
رم باس 1600 کافی هستش. بیشتر از اون اصصصصصلا ارزش نداره.چون نهایت با بالاترین باس نزدیک 1ثانیه تفاوت خواهد داشت.
هارد ssd تاثیر بسیاااااار زیادی داره. ی مثال میزنم براش:
چندتا مکعب درست کنید و تکستچر فیلم روی اونها قرار بدید. بعد فریم رو تو خود مکس حرکت بدین. میبینین که به شدددددت تیک میزنه. حالا فرض کنین که یک صحنه پر از تکسچر معمولی دارین و می خواهید تمام آنها روی آبجکت ها معلوم باشن و شما در محیط بدون دردسر(fps بالا) حرکت داشته باشین. اینجاست که ssd خودی نشون میده.
فایده دیگه ssd زمان شروع رندر هر فریم و لود شدن تکسچر ها در رمه. که تاثیر ssd در این موضوع کاملا واضح.
درضمن دسکتاپ من در 3ثانیه با این هارد جولومه. :)))
توصیه من به شما اینه که حتما از LGA 2011 استفاده کنید. بقیه تا 4سال دیگه به هیچ وجه جواب گو نیستن. شما میتونید با گرفتن رم و فن معمولی تر و نگرفتن ssd کلی هزینه رو کم کنید. تمام این ها بعدا با هزینه کم قابل ارتقا هستند. پول برای گرافیک اصلا حروم نکنید. مادربرد حتما asus بگیرید. چون واقعا مطمعنه.
در مورد پاور:
1سال و نیم که green 885 دارم. نه صدا میده نه خراب شده. عااااالیه. تازه ااااااااااااااااگه خراب بشه کارخونش مملکته خودمونه و جواب گو خواهند بود. با این تحریم ها گارانتی محصولات خارجی...................... .
موفق باشید:rose:

Mehran coyote

Well-Known Member
توضیحات همه دوستان کاملا زیبا و کامل بود. افتخار میکنم ک دوستانی را در جمع مجید آنلاین دارم ک اینقدر به فکر هم وطن و همکارشون هستن:rose:
با توضیحاتی ک دادین و مبلغی ک من باید پرداخت کنم به نظرتون اینی ک اون بالا گذاشتین چطوره
قیمتش چطور در میاد؟
مشاهده پیوست 98514
از تمام دوستانی ک کمکم کردند ممنونم
:rose:
هر موقع قصد خرید دارید از جایی که میخواین خرید کنید قیمت ها رو بپرسین چون هر سایتی یه قیمتی زده
فقط اینو بگم به حرف فروشنده گوش نکن که فقط میخواد جنس خودشو اب کنه

این سیستم حدود 4.1 میلیون در میاد
که به راحتی تا 3 سال میتونی باش کنار بیای
البته بستگی به پروژه هایی که انجام میدی هم داره :د

Mehran coyote

Well-Known Member
رم باس 1600 کافی هستش. بیشتر از اون اصصصصصلا ارزش نداره.چون نهایت با بالاترین باس نزدیک 1ثانیه تفاوت خواهد داشت.

زمان حساب geometryها یا همون prepass این رمه که سرعتش مهمه و cpu همیشه تو این مرحله روی 100 درصد نمیره به طور مثال اگه تعداد فیس ها بالا باشه سرعت رم اگر بالا باشه قسمت prepass سریعتر تموم میشه
اگر توجه کنی تو همین زمان رم به صورت صعودی بالا میره تا رندر شروع شه و کار رو به cpu بسپوره

پس هی نگید باس فایده نداره و به قول عارف کارشناسی شده حرف بزنید.
و اگر frame stamp وی ری رو روشن کنی فقط زمان رندر رو نشون میده و زمان محاسبات رو فاکتور میگیره
اینم مدرک پست سوم رو بخون البته یکم پستش قدیمی هست :د
http://www.evermotion.org/vbulletin/showthread.php?t=46777

من رم باس زیر 2000 رو پیشنهاد نمیکنم

امیر جان یه صحنه استاندارد از خوده وی ری دارم بهت میدم رندر بگیر تایمشو بهم بگو فقط نباید تنظیماتشو دست بزنی مرسی رندری که میگیری رو همین جا آپلود کن کار دارم
ممنون
اینم لینک
http://azadupload.com/uploads/server-3-92/azadupload.com137472762274391.rar

در ضمن
چندتا مکعب درست کنید و تکستچر فیلم روی اونها قرار بدید. بعد فریم رو تو خود مکس حرکت بدین. میبینین که به شدددددت تیک میزنه. حالا فرض کنین که یک صحنه پر از تکسچر معمولی دارین و می خواهید تمام آنها روی آبجکت ها معلوم باشن و شما در محیط بدون دردسر(fps بالا) حرکت داشته باشین. اینجاست که ssd خودی نشون میده.
ربطی به ssd نداره چون این ها قبلا از روی دیسک بروی ram بارگذاری شدن و ssd فعالیتی در این لحظه نداره حتی ram گاهی اوقات این ها رو catch مکینه که هی نخواد لودشون کنه.

ssd فقط در زمان استفاده virtual memory کمک خواهد کرد و زمان اجرا همین و بس

آخرین ویرایش:

khatam.0761

Well-Known Member
هر موقع قصد خرید دارید از جایی که میخواین خرید کنید قیمت ها رو بپرسین چون هر سایتی یه قیمتی زده

بسیار بسیار ممنونم
انشاالله جبران کنم:rose:

Mehran coyote

Well-Known Member
راستی سیستم خودتون چیه و چقدر طول کشید؟

سیستم خفنی ندارم ولی راضیم ازش
اینم سیستم من

CPU = Intel : Core i7 2600K @ 4.8GHz - 1.455v
MB = ASUS P8Z77-V

RAM = Corsair 4x4GB 2000MHz
PSU = : GREEN 785W
SSD = Adata : 60GB SX900
HDD = WD 1 TB
& MAXTOR 500GB

Case = GREEN-X7
COOLER = ZALMAN CNPS10X Dual fan

گرافیکمم سوخته

اهان زمان رندر این صحنه هم 5 دقیقه و 9 ثانیه شد.
بالاخره شما یه 3930k داری که واسه خودش شاهیه :د

جدیدترین ارسال ها

بالا