راهنمايي در مورد شبکه کردن

overcrash

Active Member
الان من 2تا کامپیوتر دارم که به هم وصل هستند.
یکی از این دستگاهها به adsl وصل هست (pppoe connection ) و میخوام کاری کنم که بقیه کامپیوترهای شبکه هم از طریق این دستگاه به اینترنت وصل بشن.
به این صورت که پس از وارد شدن به قسمت Set up a home or small office network از My Network Places در مرحله Select a Connection method گزینه اول *به این معنی‌ که کامپیوتر انتخابی‌ به طور مستقیم به اینترنت متصل می‌ باشد و دیگر کامپیوتر ها از طریق این کامپیوتر به اینترنت وصل هستند* را انتخاب کنید و مراحل را به اتمام برسانید ، تا اینجا کامپیوتر شما برای استفاده دیگر کامپیوتر ها از اینترنت آماده شده
من اینکارو انجام دادم که اول کانکشن اینترنت رو سوال کرد و بعد کانکشن شبکه که من برای اینترنت همون pppoe رو دادم(خودشم انتخاب کرده بود) و برای شبکه هم همه اتصالات رو آورده بود که من فقط کانکشن lan که شبکه هست به دستگاههای دیگه انتخاب کردم. ولی faild داد!!!
مشکل چیه؟ کسی میدونه بصورت دستی چه مقادیری باید عوض بشن؟
ممنون

mandana2010

New Member
H_R_M گفت:
جستجو کردم
منظورتون شماره پورت و اي پيه ؟
ولي نميدونم تو subnet mask , defaultgateway , ... چي بنويسم
اگه لطف کنيد يه باره ديگه هم اينجا توضيح بدين ممنون ميشم

ip يكي از دستگاههات رو 192.168.0.1 بده و ديگري رو 192.168.0.2 بجاي subnet هم 255.255.255.0 بذار gate way هم نمي خواد

یه نکته دیگه اینه که بایدنام کاربریGuest رو فعال کنی

یه نکته دیگه روی mycomputer راست کلیک کن به زبانه remote برو و دو تا گزینه remote و چک کن و ok رو بزن

یه نکته دیگه firewall ها را off کنید حتي مال ويندوز رو هم off كنيد

یه نکته دیگه برایه رفتن تو کامپیوتر هم باید sharing فعال باشه برایه امتحان روی یه folder راست کلیک کن به قسمت
propertise برو زبانه sharing رفته اگه گزینه share this folder on the network وجود نداره یا غیر قابل دسترسی بود باید انرا فعال کرد البته این طور عمل کن=> به قسمت کانکشن ها برو و در قسمت چپ در networktask روی گزینه set up a home or office network کلیک کن و مراحل رو بنابر انچه که می خواهید طی کنید
و برایه هر دو سیستم یک workgroup اتخاب کنید منظور این که اسم یکی داشته باشند
اگر مشکل داشتید می توانید به صورت زیر عمل کنید

به طور معمولی این طور عمل کنید:
در صفحه ظاهر شده next کنید در صفحه بعد next کنید در صفحه بعد گزینه other را انتخاب کنید و next کنید در صفحه بعد 'گزینه دوم را انتخاب کنید و next کنید و صفحه بعدی را نیز next کنید در صفحه ظاهر شده نام workgroup را MSHOME قرار دهید و next کنید در صفحه بعدی گزینه turn on file and printer sharing را انتخاب کرده و next کنید در صفحه بعدی گزینه اخر را انتخاب کرده و next کنید و در صفحه بعدی finish را انتخاب کنید

خوب حالا در run تایپ کنید cmd و تایپ کنید

ping ipadress

که ip adress همان ip سیستم مقابل میباشد مثلا : ping 192.168.0.2
حال اگر چهار بسته برگشت اتصال برقرار است.

jesse

New Member
lotfan javab bedin

man 2 computer ro shabake kardam vali nemidoonam ke chetori mishe bazi ro rah andakht migan baiad ieki server beshe ieki cient lotfan tozihesho besoorat pngilish be email man befrestin pishapish mamnoon

joki227

New Member
با سلام
من هم مثل دوستمون مشکل شیر کردن Adsl رو دارم
از راهنمایی شما هم استفاده کردم
ولی نمیدونم که چرا کامپیوتر دومی نمیتونه به انتر نت وصل بشه
لطفا راهنماییم کنید.
با تشکر
.aj

جدیدترین ارسال ها

بالا