ذخیره سازی از psb به jpg

mj3a

Active Member
سلام. من برای محرم یک بنر طراحی کردم در سایز 3متر در 120 سانتی متر. حجمش 3گیگابایت شد. وقتی خواستم ببرم چاپ کنم، بهم گفتن که باید به jpg تبدیل کنی. حجم فایلم از بس زیاد بود توی کامپیوترشون باز نمی شد!
الآن هم هرکاری میکنم به jpg تبدیل نمیشه. اصلا بخشی به نام save for web کار نمیکنه! وقتی هم خواستم سایزش رو کوچیک کنم تا حجمش کمتر بشه و بتونم به psd تبدیلش کنم، این کار رو خیلی کند انجام میده و خیلی به کامپیوترم فشار وارد میکنه.
دوستان لطفاً سریع تر جواب بدید چون کار فوری هست. خیلی خیلی ممنون

Pejii

Member
این رو امتحان بکن، تو فتوشاپ باز کن فایل رو، از Image گزینه Flatten Image رو انتخاب کن، بعد ببین save for web کار میکنه؟ اگه کار نکرد ببین میتونی از همون منوی file تو save as با پسوند/فرمت JPEG 2000 ذخیره کنی کار رو؟ فرمت JPG قدیمی/کوچک احتمالاً نمیتونه اون ابعاد کار رو قبول کنه. در ضمن اگه ذخیره شد حتماً ببین چاپخونه میتونه JPEG 2000 رو بخونه/قبول میکنند؟

آخرین ویرایش:

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
برادر من save for web اسمش روش هست ذخیره سایزی واسه وب
در ثانی شما میتونید tif هم به چاپخونه تحویل بدید گزینه layer رو بردارید و ذخیره کنید در حالت lzw
شما از همون قسمت گزینه jpg هم دارید
مسیر هم file>>save as هست

موفق باشید

Pejii

Member
دوستمون که اشاره کردند، save for web کار نمیکنه روی اون پروژه اشان و تغییر سایز هم خواستند انجام بدند گویا سیستمشون هنگ کرده از بس حجم فایل بالا است. برای همین بهشون گفتم حتماً قبل از هر کاری flat کنند پروژه اشان رو.

Persian-Talk

New Member
از طریق گزینه quick export as png میتونید فایل png رو سریعا دریافت کنید.
همان فایل png را به چاپخانه تحویل دهید امکان چاپ مقدور می باشد.

این مورد رو توجه داشته باشید که هم تصاویر و هم فایل های فتوشاپ همگی از میزان فشرده سازی بسیار بالایی برخوردارند
از این رو پیشنهاد میشه در مواردی مثل این که نیاز به جابجایی فایل هست آنها را zip یا rar کنید بسیار کم حجم تر خواهند شد

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
از طریق گزینه quick export as png میتونید فایل png رو سریعا دریافت کنید.
همان فایل png را به چاپخانه تحویل دهید امکان چاپ مقدور می باشد.

این مورد رو توجه داشته باشید که هم تصاویر و هم فایل های فتوشاپ همگی از میزان فشرده سازی بسیار بالایی برخوردارند
از این رو پیشنهاد میشه در مواردی مثل این که نیاز به جابجایی فایل هست آنها را zip یا rar کنید بسیار کم حجم تر خواهند شد

دوست عزيز فايل png اصلا مناسب چاپ نيست
كم كردن حجم به هر قيمت خوب نيست
اين فرمت بيشتر روي وب و پروژه هاي ديگه كاربرد داره
ب شخصه پيشنهاد tiff و بعد از اون jpg فقط ميدم
مقاله استفاده از اين ٢فرمت هم توي انجمن روش بحث شده ميتونيد اونو مطالعه كنيد
شما هم اگر مقالعه اي در اون مورد png داشتيد ك مستند هست برام ارسال كنيد

Sent from my iPhone using Tapatalk

جدیدترین ارسال ها

بالا