دو هارد !

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
اگر پاورت قوي باشه نه !

مجيد

mahdi pour

Member
بايد در دفترچه مادربردت ببيني كه تا چند گيگابايت ساپورت IDE است .
من همين حالا 3 هارد با گنجايش 120 و 40 و 80 روي دستگاه نصب دارم . اينو را بگم كه mainboard سيستم من برخلاف ديگران 2 پورت IDE و 2پورت RAID دارد.

roger

New Member
فقط اگه پاور حداقل 300w داشته باشي هيچ مشكلي كه نداره به كنار حتي خيلي رايج هم هست. و اينم بگم همه مادربورد ها هم ساپورت مي كنه فقط ممكنه از لحاظ ظرفيت بالاي هارد جديد مشكل داشته باشي پس بهتره قبل از خريد ببيني مادر بوردت تا چه هاردي ساپورت مي كنه. موفق باشي

mahdi pour گفت:
بايد در دفترچه مادربردت ببيني كه تا چند گيگابايت ساپورت IDE است .
من همين حالا 3 هارد با گنجايش 120 و 40 و 80 روي دستگاه نصب دارم . اينو را بگم كه mainboard سيستم من برخلاف ديگران 2 پورت IDE و 2پورت RAID دارد.

ميشه در مورد اين دو تا پورت بيشتر توضيح بدين؟ :wink:

Mily

Member
alireza nejaty گفت:
دقيقا با پاور قوي مشكلي نداره
كه يكي پايه master میکنی دومی slave

من يه چيزايي درباره slave و master شنيده بودم ميشه بيشتر توضيح بدين
يا مثلا درباره جامپرهاي پشت هارد كه وقتي ميخاهيم دو هارد بگذاريم بايد چه وضعيتي داشته باشن؟ :?:

ممنون

Peyman-Pop

Active Member
Mily گفت:
alireza nejaty گفت:
دقيقا با پاور قوي مشكلي نداره
كه يكي پايه master میکنی دومی slave

من يه چيزايي درباره slave و master شنيده بودم ميشه بيشتر توضيح بدين
يا مثلا درباره جامپرهاي پشت هارد كه وقتي ميخاهيم دو هارد بگذاريم بايد چه وضعيتي داشته باشن؟ :?:

ممنون

با اینکار یک هارد رو به عنوان هارد اصلی‌ معرفی‌ می‌کنید و هارد دیگرو به عنوان هارد فرعی‌ .

در مورد جامپر ها هم هر هاردی به یک شکل هست که روی همه نقشه کوچیکی‌ برای اون کشیده که مشخص می‌شه کدوم جامپر مربوط به master و کدوم مربوط به slave می‌شه .

اگر هم با شناختن جامپر ها مشکل دارید بسته به نوع مادربرد و هارد اگر جامپر هارد دوم رو از پشت اون در بیارید ( به طور موقت ) خود مادربرد اونرو slave میشناسه .

موفق باشید .

اقا مشكلي نيست همونطور كه دوستان گفتند اگه پاور قوي داري اينكارو بكن

sp2_sp

Member
سلام دوستان يه مسپله پاور هست بعث دوم اينه كه اصلا مادر برد پشتيباني مي كند نه 2 هارد رو بلكه هارد به ظرفيت بالا چون امكان داره 2 هارد بزاره اما هر دو 20 هم نشه درسته ظرفيت هارد بالا رو بايد مد نظر گرفت و اما در مورد جامبر اين رو بگم كه مثل اين مي مونه كه در يك اداره دو مدير نمي تونه باشه بايد يكي معاون باشه درسته حالا در اين جا هم 2 هارد نمي تونه مستر باشه بايد يكي زير دست باشه كه در شخت افزار هم مشتر هميشه مديريت مي كنه بعد slave هست و البته یه جامبر دیگه هم در تکنولوژهای هارد و سی دی رام داریم بنام cs(Cable Select که تین تکنولوژ همه خودش به طور اتو ماتیک تشخیص می دهد که سخت افزار مستر باشه یه slave

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا