دو مشكل در دو سيستم متفاوت

davood4547

New Member
سلام دوستان
من در دو سيستم متفاوت دو مشكل اساسي دارم
1- در يكي وقتي سيستم را با cd بوت مي كنم براي نصب ويندوز بعد از انتخاب آنكه با cd بالا بيايد پس از چك كردن cd رام پيغام :pCI BIOS SCAN #2 را ميدهد و همان جا مي ايستد.يا از همان ابتدا كه با سي دي ويندوز ميلينيوم ميخواهيم دستگاه را راه اندازي كنيم و ويندوز را نصب كنيم با پيغام بالا روبرو ميشوم و همان جا مي ماند. براي ويندوز xp بعد از نصب در همان لوگوي اول ميماند.
2-در كامپيوتر ديگر دو تا ويندوز دارم. xp و me . در ويندوز ميلينيوم سيستم به خوبي كار ميكند يعني وقتي shotdown مي كنم سيستم خاموش ميشود.اما در xp سيستم خاموش نميشود و بايد مانند كيسهاي AT دستي خاموش كنم.شايد بيش از ده بار ويندوز xp با cd هاي مختلف را امتحان كردم
از شما دوستان تقاضا دارم مرا راهنماپي بفرماييد.
متشكرم :( :cry:

Peyman-Pop

Active Member
در مورد مشکل اول بگید آیا مادربرد شما آنبرد هست یا نه اگه اینطوره چه چیزهایی‌ رو آنبرد داره !!

در مورد مشکل دوم هم اگر درایور مادربرد رو در ویندوز XP کامل نصب کنید مشکل شما به احتمال زیاد حل می‌شه .

موفق باشید .

davood4547

New Member
ممنون از توجه شما استاد عزيز
در مورد اول :
main: epox 8rda plus
cpu: AMD 2600barton
vga: ALL-IN-WONDER 8500DV
SOND ONBORD
MODEM ROKWELL DP
LAN ONBORD كه غير فعال است
hard 120plus
البته اين مشكل را قبلا نداشتم
----------
در مورد دوم :
main giga 7IXE است كه درايور آن را مدتي پيش دانلود كردم فكر ميكنم به روز نباشد.
-------
از لطف شما بسيار سپاسگزارم. :wink: :roll:

Peyman-Pop

Active Member
داوود جان در مورد مشکل اول در Setupمادربرد تمام گزینه های آنبرد رو غیر فعال کن و دوباره سعی‌ کن مشکلت به احتمال زیاد حل می‌شه .

در مورد مشکل دوم هم سعی‌ کن از درایور بروز شده اون و مربوط به ویندوز XP استفاده کنی تا مشکلت حل بشه .

موفق باشی‌ .

davood4547

New Member
Peyman-Pop عزيز سلام

ممنون از راهنمايي شما.در مورد اول ديگر آن پيغام خطا را نميدهد. و ويندوز ميلينيوم را براحتي نصب كردم .بعد از نصب پارتيشن مجيك ويندوز xp را نصب كردم بعد از اولين ري استارت هنگام نصب پيغام خطا مي دهد و در همان لوگوي اول ميماند.با دو تا سي دي مختلف امتحان كردم.
---------------
در مورد دوم از سايت
http://tw.giga-byte.com/Motherboard/Support/Driver/Driver_GA-7IXE.htm
درايورش را قبلا" دانلود كرده بودم و روي سيستم ريخته ام .اما الان دانلود نميشود.هر چند فكر ميكنم همان باشد كه قبلا" دانلود كرده بودم .مي خواستم بپرسم آيا ميشود چيپ AMD 751 را از مادربرد ديگري بگيرم.( اين مادربرد داراي چيپ AMD 751 مي باشد )
متشكرم و موفق باشيد.

:roll:

Peyman-Pop

Active Member
اگر بتونی‌ از نمایندگی‌ اون بگیری خیلی‌ بهتره یا اصلا میتونی‌ به اونها این مشکل رو توضیح بدی شاید خودشون درایور اون رو هم داشته باشند .

جدیدترین ارسال ها

بالا