دو رنگ كردن كار در illustrator و freehand ؟

Bijan@

New Member
باسلام
لطفا در صورت امكان طريقه دو رنگ كردن كار چاپي چهار رنگ هم در illustrator و
هم در freehand را شرح دهيد.
بسيار ممنون خواهم شد !

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سلام

اول از همه ورودتون رو تبريك ميگم..

دوم اينكه تا اونجايي كه من ميدونم چون محيط اين دوبرنامه بصورت Vector هستش امكان اينكه مثل فتوشاپ كل طرح رو GrayScale كنيد وجود نداره بايد آبجكت ها رو انتخاب كنيد و رنگ اونها رو تغيير بدين يا اينكه موقعي كه ميخواين خروجي بگيريد خروجي 2 رنگ بگيريد

مجيد

Bijan@

New Member
< با تشکر از پاسخ شما و آرزوی موفقیت روزافزون >
تا جایی که متوجه شدم درillustrator اگر بخواهم کار دورنگ باشد باید :
" در انتها هنگام save کردن فایل از گزینه grayscale استفاده شود.که در این
صورت نتیجه کار سیاه و سفید خواهد شد و بعدا ناگزیر باید توسط برنامه ای
دیگر ( مثلا استفاده از منوی Duotone فتوشاپ ) دو رنگ مورد نیاز را در آن وارد کرد که
در این صورت فایل حاصل مبتنی بر فورمت های غیر برداری خواهد بود.
حال سوال من این است که چگونه میتوان یک فایل چهار رنگ با فورمت برداری
(Ai,eps,…) را فقط توسط یک برنامه مبتنی بر بردار ...Freehand,illustrator
به دورنگ مورد نیاز( نه فقط grayscale ) برای چاپ تقلیل داد.
ویا در مورد اخیر چگونه فایل grayscale ایجاد شده را توسط این دو برنامه به یک
کار دو رنگ با رنگهایی انتخابی بغیر از سیاه و سفید تبدیل کرد که کار از نظر لیتوگرافی
_ دو رنگ _ محسوب شود ؟
با احترام.

rahmani

Member
2 رنگ

اول سلام.

اگر از سندهايي با موضوعات برداري بخواهيد خروجي 2 رنگ بگيريد بايد تمام رنگ object ها را به همان دو رنگ و تركيباتشان تغيير دهيد.

ولي براي تصاوير مي‌توانيد آنرا بصورت grayscale وارد كنيد (import) و سپس روي آن رنگ دلخواه كه متشكل از همان دو رنگ و يا تركيباتشان است بريزيد. در اينصورت تصوير در هنگام خروجي در هر دو رنگ ثبت مي‌شود. ولي براي يك كار حرفه‌اي شما حتما بايد در فتوشاپ اين كار را انجام دهيد چون عملا هيچگاه منحني رنگ دو مركب ديوتون يك شكل نيستند و عملا يكي حاوي تمام حالتها و يكي ايجاد كننده كنتراست است.

در ضمن فراموش نكنيد كه براي اين دو رنگ خروجي هيچگاه از دو رنگ با زاويه نزديك استفاده نكنيد. بهترين زوايا ،انتخاب زواياي قرمز و آبي است.در غير اينصورت كار شما پيچازي خواهد كرد.
...

Bijan@

New Member
با تشكر فراوان از پاسخ شما آقاي رحماني وهمچنين آقاي علويزاده
به موارد مهمي اشاره نموديد كه چندي از نكات مبهم رابرايم روشن كرد.لطفا در صورت امكان چند خطي هم در مورد كاربرد اختصاصي چند swatch فتوشاپ مثل PANTONES,TRUMATCH,...
برايم بنويسيد.

با آرزوي شادي

جدیدترین ارسال ها

بالا