در مایا چگونه لایر های مختلفی ایجاد کنیم

با سلام
من از شما دوستان می خوام که بپرسم ما در مایا چگونه لایر های مختلفی ایجاد کنیم؟
مثلا یک صحنه که اول لبر ها جمع شوند بعد رعد و برقی ایجاد شود و بعد هم بارش باران
اتفاق بیافتد؟
دومین سوال هم این بود که آیا نرم افزاری وجود داره که Render کردن رو توی محیط Maya افزایش بده؟
ممنون میشم جوابم رو بدید ممنون.
وبلاگ من : thebestcomputer.persianblog.com
:roll:

Ali Fasih

New Member
سيستم لايه هاي مايا را مي توانيد در پانل chanelboxبا كليك بر روي كليدهاي بالا و سمت چپ همين پانل بيابيد سپس پس از ورود گزينه رندر را اننخاب كرده و لايه هاي مورد نياز خود را ايجاد كنيد سپس اشيايي را كه مي خواهيد در يك لايه قرار گيرند انتخاب كنيد. اكنون اگر بر روي لايه مورد نظر كليك راست كنيد گزينه مناسب براي اتصال اشيا به لايه را خواهيد يافت.

نگارشهاي جديد مايا مجهز به سيستم رندر mentalray مي باشند كه يكي از سيستمهاي رندر قدرتمند موجود است و نياز به سيستم جداگانه وجود ندارد ولي نرم افزاري به نام renderman وجود دارد كه توسط استوديو پيكسار عرضه مي شود و براي رندرهاي حرفه اي از آن استفاده مي شود ولي فكر نمي كنم در بازار ايران موجمد باشد.

در صورت عدم صحيح يا كافي بودن مطالب پيغام بگذاريد.
موفق باشيد.

در مورد انواع رندر كردن توي مايا و اينكه اصلا چه جوري مي شه يه فايل با فرمت AVI مثلا توليد كردش ؟...

Ali Fasih

New Member
به زودي يك سري آموزش قرار مي دهم كه راجع به رندر نيز صحبت خواهم كرد
ولي براي ساختن aviدر پنجره تنظيمات رندر image type را روي avi و animation/frame را روي name#.ext تنظيم كنيد. آدرسي كه فايل ذخيره مي شود در بالاي پنجره رندر نشان داده شده است.
موفق باشيد

آقاي Ali fasih از توضيحات شمادرمورد لايه سازي ممنونم
چون خيلي دنبالش بودم
من اينكاروانجام دادم ولي راستش چندان فرقي با وقتي كه لايه ها نبودن نداشت
لطفآكمي درباره لايه ها درمايا توضيح دهيد؟
باتشكر

جدیدترین ارسال ها

بالا