در خواست آموزش درباره جداسازي يك تكه از يك عكس (مثلا" جداسازي موهاي آشفته در باد)

keyvan4u

Active Member
سلام به دوستان عزيزه مجيد آنلايني:rose:

من در گشت و گذاري كه در قسمت هاي مختلف گرافيك دو بعدي مجيد آنلاين زدم با تايپكي مشابه همين تايپك مواجه شدم اما به دليل اينكه لينك هاي عكس و فايل آن مسدود شده بود چيزي دستگيرم نشد و تصميم گرفتم كه يك تايپك جديد بزنم .

خوب فكر كنم از عنوان مبحث فهميده باشيد كه چي ميخوام من آموزش دقيق جدا سازي يك تصوير (مخصوصا" مو هاي آشفته در باد و...) با فتوشاپ رو ميخوام از دوستان و اساتيد حرفه اي خواستار كمك هستم .:neutral:

پ.ن : اگه سوالم رو داخل همون تايپك مشابه مطرح نكردم بدليل اين بود كه تاريخ اون مطلب خيلي قديمي بود و در صورتي كه من مطلب جديد ارسال ميكردم همه ميزدن تو سرم :shock:

پیوست ها

• gilan-patoogh.blogfa.com (1).jpg
    gilan-patoogh.blogfa.com (1).jpg
    30.7 کیلوبایت · بازدیدها: 24
  • gilan-patoogh.blogfa.com.jpg
    gilan-patoogh.blogfa.com.jpg
    41.4 کیلوبایت · بازدیدها: 12

nima_dsnr

کاربر VIP
این آموزشی که تو انجمن گذاشته بود انتخاب مو با استفاده از channel ها بود
البته این آموزش برای جاهایی به درد میخوره که پس زمینه اش سفیده (یا یکرنگه)
برای زمینه های شلوغ زیاد کارایی نداره.

MOSTAFA

کاربر فعال
این آموزشی که تو انجمن گذاشته بود انتخاب مو با استفاده از channel ها بود
البته این آموزش برای جاهایی به درد میخوره که پس زمینه اش سفیده (یا یکرنگه)
برای زمینه های شلوغ زیاد کارایی نداره.
آره خوب همونطور که گفتید بستگی به عکس داره و راه های زیادی برای این کار هست که این یکیشونه! :دی

tarasheh

New Member
جداسازي مو آشفته از بك

سلام دوست عزيز
باري اينكار از تكنيك زير استفاده كن
عكس مورد نظر را به لايه تبديل كن يا عكس را به روي تصوير ديگري يا بك گروندي منتقل كن.
روي گزينه eraser tool راست كليك كن. گزينه background eraser tool رو انتخاب كن
نشانگر ماوس را روي بك برده با نگه داشتن كليد Alt و قطره چكان رنگ بك را انتخاب كن. حال با كليك كردن بر روي قسمتي از تصوير كه در آن مو نيز هست ميبيني رنگ بك حذف شده و اصل كار مي ماند.
نكته:
1- در راست كليك اين ابزار گزينه هايي براي تنظيمات است با تغيير آن كار را دوباره انجام بده.
2- در نوار بالاي مخصوص به تنظيمات هر ابزار گزينه limits و sampling هر دو را روي گزينه دوم بزار. با تغيير اين دو گزينه تغييرات در كار را ببين.
3- گزينه tolerance در صد دقت برداست بك را تنظيم مي كند كه با توجه به كار متفاوت است.
4- اين كار حتماً در درصد بزرگنمايي بزرگ (300% ......) انجام شود. تا دقت كار بيشتر باشد.

بعد از اتمام كار با استفاده از ابزار blur دور كار انجام شده را كمي محو كرده تا از حالت پاك كردگي در بيايد.
اگر كا ر كوچك كنيد به اندازه واقعي يا Print size مي بينيد دقت كارتان چقدر بوده.
با تمرين كار بهتري مي بينيد.

در صورت مشكل با تماس بگيريد. 09360161820 --- 09113916857 قاسمي

با تشكر اميدوارم مفيد باشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا