Fa درباره شی پاراگراف

ASANWEB

Member
دوستان میخواستم ببینم راهی داره برای اینکه بنونم متن داخل شی پاراگراف رو با چند رنگ و فونت و اندازه بزارم؟ یعنی مثلا یک خط رو بولد کنم بقیش معمولی

در کل بگم اصلا از این برنامه راضی نیستم خیلی ناقصه و برای یک کار ساده ای که تو برنامه های دیگه کار چند ثانیست باید کلی وقت بزاریم برای طراحیش!!!! :mad: به نظر شما چی؟ :rose:

sorooshk

Active Member
سلام
اولا که شما میتونین به جای این که از شی پاراگراف استفاده کنید از شی Text معمولی استفاده کنید و اون را رنگهای مختلفی بکنید. البته شاید راه های دیگه ای هم باشه ولی من باشم این کار را انجام میدم. :wink:

دوما من با نظر شما در مورد اینکه MMB قوی نیست اصلا موافق نیستم. :mad: درسته شاید بعضی از جاهاش بلنگه و یک سری چیزهایی نداشته باشه ولی وقتی خوب با MMB کار کنید به قدرت اون پی میبرید. :idea: کارهایی را میتونه انجام بده که با برنامه های دیگه شاید پروسه انجام آن خیلی بیشتر طول بکشه و شما را خسته بکنه. :-<

هر برنامه ای فواید و معایب خودش را داره. من 95% از MMB راضی هستم. :cool:

ASANWEB

Member
والا هیچ کدوم از راه ها رو نمیتونم عملی کنم چون چیزی رو که میخوام داخل پاراگراف میفته رو از دیتابیس میگیره که اینجوری نه میشه از html استفاده کنم نه میشه از text استفاده کرد

sorooshk

Active Member
سلام روش زیر را قبلا جناب evil_gates در مورد یکی از سوالات من به من جواب داده بودند که البته برای کار من مناسب نبود چون من نمیخواستم متن های html من تو دیتابیس باشند ولی برای کار شما فکر کنم مناسب هست چون شما برعکس من می خواهید متن هاتون تو دیتابیس باشه:

يك ديتابيس بسازيد و سورس فايل htm رو به صورت يك متغير رشته اي به ديتابيس ارسال كنيد. (منظورم از سورس متن مقاله به همراه تگهاي html هست)

يك فايل خالي از نوع متني و بدون هيچ نوع پسوندي هم ايجاد كنيد و تو برنامه embedded كنيد.

بعد در زمان اجراي برنامه اول مقداري كه تو ديتابيس ذخيره كرده بوديد رو بخونيد و تو يك متغير رشته اي بريزيد و مقدار اين متغير رو با StrToFile به فايل embedded شده بفرستيد و با دستور Browser آدرس فايل embedded رو تو شي HTML درون mmb بارگذاري كنيد.

مقاله شما تو شي HTML نمايش داده ميشه و البته كاربر به سورس فايل هم دسترسي نداره.

اگه كاربر بخواد كنجكاوي كنه و در زمان اجرا بره تو temp و فايلي كه اونجا باز شده رو هم ببينه باز هم جز يكسري كد چيز مناسبي گيرش نمياد.

ASANWEB

Member
سلام روش زیر را قبلا جناب evil_gates در مورد یکی از سوالات من به من جواب داده بودند که البته برای کار من مناسب نبود چون من نمیخواستم متن های html من تو دیتابیس باشند ولی برای کار شما فکر کنم مناسب هست چون شما برعکس من می خواهید متن هاتون تو دیتابیس باشه:

يك ديتابيس بسازيد و سورس فايل htm رو به صورت يك متغير رشته اي به ديتابيس ارسال كنيد. (منظورم از سورس متن مقاله به همراه تگهاي html هست)

يك فايل خالي از نوع متني و بدون هيچ نوع پسوندي هم ايجاد كنيد و تو برنامه embedded كنيد.

بعد در زمان اجراي برنامه اول مقداري كه تو ديتابيس ذخيره كرده بوديد رو بخونيد و تو يك متغير رشته اي بريزيد و مقدار اين متغير رو با StrToFile به فايل embedded شده بفرستيد و با دستور Browser آدرس فايل embedded رو تو شي HTML درون mmb بارگذاري كنيد.

مقاله شما تو شي HTML نمايش داده ميشه و البته كاربر به سورس فايل هم دسترسي نداره.

اگه كاربر بخواد كنجكاوي كنه و در زمان اجرا بره تو temp و فايلي كه اونجا باز شده رو هم ببينه باز هم جز يكسري كد چيز مناسبي گيرش نمياد.

از جناب evil_gates و همینطور شما بسیار ممنونم روش فوق العاده هوشمندانه ای بود و حداقل من رو از نا امیدی درآورد :)
فقط مشکل اینجاست چون متن دیتابیس خیلی سنگینه و چند صفحه است مدتی طول میکشه تا در اون فایل کپی بشه و بعد تو شی لود بشه و اگر میشد کاری کرد که این شی متن رو مستقیم از دیتابیس میخوند خیلی خیلی عالی میشد

ASANWEB

Member
والا دارم یک منویی میسازم که تو اون تایپیک گفتم چه منویی و این منو چند تا آیتم داره و میخوام با کلیک روی آیتم های اون منو یک متن چند صفحه ای رو از دیتابیس بخونه و در شی browser نشون بده . متوجه شدین؟

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
والا دارم یک منویی میسازم که تو اون تایپیک گفتم چه منویی و این منو چند تا آیتم داره و میخوام با کلیک روی آیتم های اون منو یک متن چند صفحه ای رو از دیتابیس بخونه و در شی browser نشون بده . متوجه شدین؟

راه حل پيشنهادي تو پستهاي قبلي رو امتحان كرديد؟

ضمن اينكه توصيه ميكنم اگه از پلاگين SQLite براي ديتابيس استفاده ميكنيد صفت فيلدي كه قرار هست متن شما رو درون خودش ذخيره كنه TEXT يا BLOB قرار بديد تا بشه تعداد كاراكترهاي بيشتري رو درونش ثبت كرد. خاصيت CHAR گزينه خوبي براي متنهاي طولاني نيست.

ASANWEB

Member
راه حل پيشنهادي تو پستهاي قبلي رو امتحان كرديد؟

ضمن اينكه توصيه ميكنم اگه از پلاگين SQLite براي ديتابيس استفاده ميكنيد صفت فيلدي كه قرار هست متن شما رو درون خودش ذخيره كنه TEXT يا BLOB قرار بديد تا بشه تعداد كاراكترهاي بيشتري رو درونش ثبت كرد. خاصيت CHAR گزينه خوبي براي متنهاي طولاني نيست.

والا من بجز اون راه حل جناب sorooshk دیگه راه حلی پیدا نکردم!

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
خب منم منظورم همون راه حل بود ديگه، تو يكي از مباحث قبلي اين راه حل رو پيشنهاد كرده بودم براي حفظ فايلهاي htm از دسترسي مستقيم.

شما به همين روش ميتونيد فايلهاتون رو تو ديتابيس بريزيد و در زمان اجرا فراخواني و تو شي HTML بارگذاري كنيد. فقط نكته اي كه در مورد خاصيت فيلد ديتابيس عرض كردم رو رعايت كنيد.

ASANWEB

Member
خب منم منظورم همون راه حل بود ديگه، تو يكي از مباحث قبلي اين راه حل رو پيشنهاد كرده بودم براي حفظ فايلهاي htm از دسترسي مستقيم.

شما به همين روش ميتونيد فايلهاتون رو تو ديتابيس بريزيد و در زمان اجرا فراخواني و تو شي HTML بارگذاري كنيد. فقط نكته اي كه در مورد خاصيت فيلد ديتابيس عرض كردم رو رعايت كنيد.

بله اون روش رو عرض کردم که فوق العاده بود و فقط چون کمی سرعت کار رو می آورد پایین میخواستم ببینم که اگر هیچ راهی برای فراخوانی مستقیم از دیتابیس برای browser نیست که از همین راه استفاده کنم و در مورد نکته ای که در مورد خاصیت فیلد توضیح دادید بسیار ممنونم

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز

مقدار فراخوانده شده از ديتابيس در يك متغير رشته‌اي ذخيره ميشه و قابل نمايش در شي HTML نيست. بايد تبديل به فايل htm بشه و بعد تو اين شي نمايش داده بشه.

اگه قصد داريد از اين روش استفاده كنيد تنها راه حل همينه.

ممكنه بفرماييد چرا متنتون رو تو ديتابيس قرار ميديد؟ قصد خاصي از اين كار داريد؟

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
اگر اشتباه نکنم دیتابیس SQLite نوع فیلدها براش فرق نمیکنه و فقط برای اطلاع مدیر هست که بعدها اگر خواست تبدیلش کنه بدونه از چه نوع هست، و تفاوتی نداره که TEXT باشه یا BLOB یا هرچیز دیگه، در واقع بدون نوع هست...

ASANWEB

Member
ممكنه بفرماييد چرا متنتون رو تو ديتابيس قرار ميديد؟ قصد خاصي از اين كار داريد؟

بله الان میتونم بدون استفاده از دیتابیس کارم رو ببندم ولی چون بعدا این پروژه میخواد گسترش پیدا کنه نمیخوام به مشکل بر بخورم و همینطور به نظرم استفاده از دیتابیس هم میتونه کارو حرفه ای تر جلوه بده و هم تشخیص و ویرایش فیلد ها بسیار راحت تر میشه

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
اگر اشتباه نکنم دیتابیس sqlite نوع فیلدها براش فرق نمیکنه و فقط برای اطلاع مدیر هست که بعدها اگر خواست تبدیلش کنه بدونه از چه نوع هست، و تفاوتی نداره که text باشه یا blob یا هرچیز دیگه، در واقع بدون نوع هست...

مطمئنيد ؟ آخه من قبلا با مشكلي شبيه به اين تو اين پلاگين درگير بودم و بعد از اينكه خاصيت فيلدم رو text كردم مشكلم حل شد. اينو بر حسب تجربه قبلي عرض كردم.

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
بله الان میتونم بدون استفاده از دیتابیس کارم رو ببندم ولی چون بعدا این پروژه میخواد گسترش پیدا کنه نمیخوام به مشکل بر بخورم و همینطور به نظرم استفاده از دیتابیس هم میتونه کارو حرفه ای تر جلوه بده و هم تشخیص و ویرایش فیلد ها بسیار راحت تر میشه

دوست عزيز
پيشنهاد ميكنم به جاي اينكه ديتابيس بسازيد با اين حجم داده، يك ويرايشگر متني براي فايلهاي htm تو برنامه بسازيد تا در زمان موردنياز بتونيد راحت فايلها رو ويرايش كنيد.

و به جاي قراردادن تمام متن در ديتابيس فايلهاش رو كنار برنامه بزاريد و فقط آدرسش رو تو ديتابيس قرار بديد تا راحت تر بتونيد جستجو كنيد و نتيجه جستجو رو اجرا كنيد كه همون فايل شما اجرا خواهد شد.

جدیدترین ارسال ها

بالا