دانلود Autodesk Maya 2014

m2_farzan

Active Member
سلام بچه ها، سال نو مبارک، خواستم اولین کسی باشم که این لینک رو میذاره:

دانلود Autodesk Maya 2014 (فعلا 64 بیتی)

بچه ها، حتما دانلود کنید و ما رو هم در جریان امکانات جدید بذارید.

اگه یادتون باشه از 2012 به 2013 تغییر خاصی نداشت و همه عصبانی شدن و اتودسک رو تهدید کردن حالا باید دید تو این یه سال اتودسک چیکار کرده.

خلاصه اینکه مایا 2014 میتونی نقطه شروع دوباره ای برای مایا باشه. شایدم پایان کار مایا...

mahdilal

Member
خیالت راحت که این ورژنش از قبلی بدتره هیچی فقط پلاگین draster nex تنها قابلیت مفیدی هست که اتودسک به مایا اضافه کرده

Hamed_8

Member
پیشرفت ابزارهای مدلینگش قابل تحسینه فقط که اونم پلاگین نکس بوده که گفتن دوستان
و یه ادعا هم داشته اتودسک که توی ورژن جدید مکس و مایا به هیچ وجه ارور نمیدن و خارج نمیشه از برنامه ، به نظر میاد استیبل ترین ورژن بعد از 2010 باشه

ehsan_62

Well-Known Member
توی اين سايت قابليت های جديد را گذاشته
http://www.autodesk.com/products/autodesk-maya/features.type-new
من چند روز پيش توی cgpersia ديدم که برای download گذاشته ولی نوشته که offical نيست
توی خود سايت autodesk هم که رفتم نوشته بود فعلا ورژن 2013 ميشه دانلود کرد
فکر کنم اين نسخه که برای دانلود گذاشته کامل نباشه مخصوصا پلاگين هاش
من صبر ميکنم تا ورژن کاملش بياد

ولی وقتی ميخواد يک ورژنجديد يه نرم افزار autodesk بياد خيلی هيجان انگيزه قبول داريد ؟ (مثل تخمرغ شانشی)

من ويديو های مدلينگ و veiwport را ديدم
يجورايی کفم برديد
مخصوصا مدل سازيش
از جمله اينکه يکی از تکنيک هاش مربوط ميشه به ريتوپولوژیzbrush

viewport جديدش هم که واقعا شاهکاره ميشه ازlight های متعارف خود مايا برای متريال های
cgfx استفاده کرد
به نظر من ورژن 2014 خيلی تغييرات خوبی داشت
البته viewport ورژن 2013 هم ميشد تغييرش داد ولی از بس باگ داشت خيليا اصلا نصبش نکردن
ولی اين بار به صورت built in داخل خود نرم افزار هستش

پیوست ها

• 2014.jpg
    2014.jpg
    498.9 کیلوبایت · بازدیدها: 25
آخرین ویرایش:

maxscript

Well-Known Member
اتودسک هم که کاره خودشو راحت کرده پلاگین رو قرار میده داخل برنامه و بعد میگه این نسخه 2014 هست احتمالا سال بعد یکی از این پلاگینها رو قرار میده Miarmy و Blast و PullDownIt و بعد میگه این نسخه 2015 |:

mahdilal

Member
اینکه من میگم خیلی تغییرات زیادی نداده به این دلیل هست که آن را با ورژن جدید هودینی 12.5 و modo 7 مقایسه می کنم ببینید چقدر قابلیتهای جدید و بهتری اضافه کرده اند این 2 تا نرم افزار

maxscript

Well-Known Member
modo 7 که خیلی قابلیتهایی خوبی بهش اضافه شده هودینی هم که هر ورژن کولاک می کنه البته باید به اتودسک حق داد واقعا هر سال با کلی برنامه ای که داره سخته تغییرات قابل توجه ای به برنامه اضافه کنه ساختار کلی مایا همون ساختاری که Alias طراحی کرده بود

ehsan_62

Well-Known Member
تا اينجاش ابزار quad draw چيزه جالبيه
ميشه با موس drag کرد و همينطور face بسازی
اول بايد مشخص کنی روی grid باشه يا روی آبجکت خاصی
يه قابليت ديگه ی اين ابزار برای retopology عاليه !
قبلا توی zbrush همچين ابزاری بود . هميشه ميگفتم چرای توی مايا يا مخصوصا mudbox
اين ابزار را نداره
در عين حال ميشه ورتکس ،فيس اضافه کنيد و بدون کليک دوم edgeloops بزاری براش
يا ورتکس کم کنيد و.... خلاصه به نظر من کاملتر از ابزار zbrush هستش
از ديگر ابزار ها ی جديد مدلسازيش هم فعلا سر در نياورم البته خيلی نيست
ولی توی بخش مدل سازيش مهمترين بخشش همون Quad draw هستش
در کل ميشه گفت زياد رضايت بخش نيست

بقيه دوستان اگر در مورد قابليت های جديدش چيزی فهميدن ممنون ميشم عنوان کنند

ehsan_62

Well-Known Member
اتودسک هم که کاره خودشو راحت کرده پلاگین رو قرار میده داخل برنامه و بعد میگه این نسخه 2014 هست احتمالا سال بعد یکی از این پلاگینها رو قرار میده Miarmy و Blast و PullDownIt و بعد میگه این نسخه 2015 |:

من از اين پلاگين استفاده نکرده بودم تازه دوزاريم افتاد !
با اين احوال خيلی مسخرست

mahdilal

Member
من توقع داشتم همونطور که هودینی از پلاگینهای شرکتهای مثل دریم ورکس استفاده کرده و فلودش را قدرتمند تر کرده اتودسک هم لا اقل از openSubdiv پیکسار استفاده می کرد و آن را هم اضافه می کرد
[h=2][/h]

maxscript

Well-Known Member
ورژن 2013 هم اومد متد heat map رو قرار داد در حالی یه پلاگین بود که همین کار انجام میداد heat map هم از اون پلاگین الگو برداری کرده بود .
تا چند سال دیگه اتودسک دیگه بزرگترین شرکت دارای نرم افزارهای تری دی نیست احتمالا جاشو به شرکتهای خلاق تر میده

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
من توقع داشتم همونطور که هودینی از پلاگینهای شرکتهای مثل دریم ورکس استفاده کرده و فلودش را قدرتمند تر کرده اتودسک هم لا اقل از openSubdiv پیکسار استفاده می کرد و آن را هم اضافه می کرد

vdb یه ابزار open source هست که شرکت های دیگه هم میتونن ازش استفاده کنن،البته اینم بگم که شرکت DreamWorks و Side Effects (سازنده Houdini) با همکاری هم اونو ساختن

http://www.openvdb.org/

HOSSEIN.D

Well-Known Member
سلام.
من ورژن 2014 رو یه هفته پیش دانلود کردم.
ابزارهای مدلینگ خوبی داره.
سرعت کار رو خیلی میبره بالا.
کلا اتودسک توی این ورژن واسه مدلسازان سنگ تموم گذاشته.
البته نباید یه پلاگین رو میذاشت به جای قابلیت جدید!
اما در مورد استیبل بودن باید بگم که اصلا اینطور نبود.
من در حال کار بودم که چندین بار مایا بدون هیچ دلیلی کرش میکرد.
صحنه هم فوق العاده سبک بود.
اگه ورژن نهایی بخواد اینطوری باشه واقعا فاجعست!

اینکه من میگم خیلی تغییرات زیادی نداده به این دلیل هست که آن را با ورژن جدید هودینی 12.5 و modo 7 مقایسه می کنم ببینید چقدر قابلیتهای جدید و بهتری اضافه کرده اند این 2 تا نرم افزار

modo و هودینی جای کار بسیاری دارند و مسلما مونده تا مراحل تکامل نرم افزاری خودشونو طی کنند اما مایا نرم افزار کاملی هست . شما منتال ری در نظر بگیر نسبت به وی ری .

به نظر من دست اندرکاران آتودسک برای ورژن 2015 باید قابلییت های جدید را به نظر سنجی یس جی کاران بگذارند

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
modo و هودینی جای کار بسیاری دارند و مسلما مونده تا مراحل تکامل نرم افزاری خودشونو طی کنند اما مایا نرم افزار کاملی هست . شما منتال ری در نظر بگیر نسبت به وی ری .

به نظر من دست اندرکاران آتودسک برای ورژن 2015 باید قابلییت های جدید را به نظر سنجی یس جی کاران بگذارند

دوست عزیز شما به احتمال زیاد تا به حال با Houdini کار نکردی که این حرفو میزنی! البته با کمال احترام

HOSSEIN.D

Well-Known Member

سلام دوست من.
نظر شما درسته.
خود من هم طرفدار محصولات اتودسک هستم و نزدیک 6 سال هست که با مایا و مکس و بقیه محصولات این شرکت کار میکنم.
ولی یه چیزی که هر کسی میدونه اینه که. وقتی یه شرکت تمرکزش رو روی چند محصول به طور همزمان بذاره، طبیعتا هیچ کدوم از محصولات کامل از آب در نمیاد.
اگر هم بخواد کامل بشه خیلی سخت و زمان بر هست. چون همزمان روی چندین نرم افزار در حال کار هستن.
اما شرکت هایی مثل Luxology - Sidefx - Maxon با تمرکز روی یک یا نهایتا دو محصول دارن واقعا پیشرفت میکنن.
امیدوارم اتودسک به جای اینکه به فکر کسب درآمد بیشتر باشه. کیفیت محصولاتش رو بالاتر ببره. چون واقعا چندین ورژن هست که قابلیت شاخی ندیدیم از محصولاتش.

maxscript

Well-Known Member
البته هودینی تمرکزش بیشتر روی مبحث Vfx هست توی اون مبحث کامل هست ولی توی زمینه ریگ و انیمیشن و مدلینگ فکر کنم جای کار داره

نقل قول در آغاز توسط iran.animator پست شده است مشاهده پست

دوست عزیز شما به احتمال زیاد تا به حال با Houdini کار نکردی که این حرفو میزنی! البته با کمال احترام

سلام خواهش می کنم

البته هودینی تمرکزش بیشتر روی مبحث Vfx هست توی اون مبحث کامل هست ولی توی زمینه ریگ و انیمیشن و مدلینگ فکر کنم جای کار داره

هودینی بیشتر رو جلوه های ویژه کار می کنه دوست عزیز

mahdilal

Member
درسته که هودینی بیشتر روی جلوه های ویژه کار می کنه ولی و اما مسئله این هست که مایایی که یک زمانی که دست الیاس بود و آن موقع در یک سال برای برترین نرم افزار جلوههای ویژه جایزه میگیره و هیچ نرم افزاری رو دستش نبوده داره در این زمینه عقب می مونه و این اصلا خوب نیست

جدیدترین ارسال ها

بالا