خیلی فوری( صدای کامپیوتر قطع شده چه کنم)

vahid_3d

Active Member
دوستان یه مشکل خیلی بزرگ:
بلندگو به کامپیوتر وصل هستش و از این نظر مطمئنم و درایو صدا نصب هستش و هیچ مشکلی نداشته که این دفعه که کامپیوتر رو باز کردم هر کاری می کنم صدا نمی آد و این ارور رو می ده :
Cannot play back the audio stream: no audio hardware is available, or the hardware is not responding. (Error=80040256)
هر کی این رو می دونه حتما بگه که خیلی گرفتارم

AMiR

Active Member
بعد از اطمينان از سالم بودن سخت افزار

مطمئن بشيد كه مشكل از ويندوزتون نيست

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
اگه کارت صداتون امبورد (چی میگن) نیست یک بار کامل جا بجاش کنید تو اسلت ها

vahid_3d

Active Member
این در پست دیگری هم نوشتم بهتره این جا هم بنویسم.
مشکل من هم حل شد ولی برای دوستان دیگری که این مشکل براشون پیش می آد می نویسم:
بعد از چک کردن تمام قسمت های مربوط به کامپیوتر و مطمئن شدید که مشکل عجیبی هستش ، از کنترل پنل و add/remove فایل صدا را حذف کنید --- سپس نصب کنید --- restart کنید --- شاید دوباره درست نشود --- پس کامپیوتر را خاموش کرده و تقریبا به مدت 8 ساعت به کامپیوتر استراحت دهید . البته از برق نیز بیرون بکشید( در اینجا توصیه می کنیم که کامپیوتر را با دکمه روی کیس خاموش کنید،برای اینکار دکمه روی کیس را مدتی نگه دارید.) - وقتی بعد از 8 ساعت آن را روشن کردید دوباره به کار می افتد./// مشکل من هم همینطور رفع شد.

New World

Member
این در پست دیگری هم نوشتم بهتره این جا هم بنویسم.
مشکل من هم حل شد ولی برای دوستان دیگری که این مشکل براشون پیش می آد می نویسم:
بعد از چک کردن تمام قسمت های مربوط به کامپیوتر و مطمئن شدید که مشکل عجیبی هستش ، از کنترل پنل و add/remove فایل صدا را حذف کنید --- سپس نصب کنید --- restart کنید --- شاید دوباره درست نشود --- پس کامپیوتر را خاموش کرده و تقریبا به مدت 8 ساعت به کامپیوتر استراحت دهید . البته از برق نیز بیرون بکشید( در اینجا توصیه می کنیم که کامپیوتر را با دکمه روی کیس خاموش کنید،برای اینکار دکمه روی کیس را مدتی نگه دارید.) - وقتی بعد از 8 ساعت آن را روشن کردید دوباره به کار می افتد./// مشکل من هم همینطور رفع شد.

اين قسمتي كه گفتي 8 ساعت خيلي عجيب بود!! اگر احتياجي به خاموش كردن كامپيوتر باشه 5 دقيقه كافيه دوست عزيز.

game4u

Member
به احتمال زیاد مشکلتون همون درایور بوده.اگه با remove کردن و نصب دوباره برگشته سر جاش.این 8 ساعت هم تاثیری نداره.به قول دوستمون اگه چیزی هم بود در عرض 10 دقیقه هم خاموشی حل بود مشکل

دوستان بعضی وقتها قطعاتی که آنبورد (روی خود مادربورد )هستن مشکلات این چنین پیش میاد که امکان داره با ویندوز مشکل پیش بیاد از این رو میتونید بعد ازremove کردن اون قطعه از بابت نرم افزاری اون رو دوباره نصب کنید که مشکلتون حل میشه .
موفق باشید

viham

New Member
سلام
منم همین مشکلو دارم

تو قسمت dxdiag هم ، قسمت sound 1 این ارور نوشته

کسی میدونه معنیش چیه ؟؟؟؟

The file ren2cap.sys is not digitally signed, which means that it has not been tested by Microsoft's Windows Hardware Quality Labs (WHQL). You may be able to get a WHQL logo'd driver from the hardware manufacturer.

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
منم همین مشکلو دارم

تو قسمت dxdiag هم ، قسمت sound 1 این ارور نوشته

کسی میدونه معنیش چیه ؟؟؟؟

The file ren2cap.sys is not digitally signed, which means that it has not been tested by Microsoft's Windows Hardware Quality Labs (WHQL). You may be able to get a WHQL logo'd driver from the hardware manufacturer.

Microsoft به این نتیجه رسیده بود که خیلی از ایراداتی که به ویندوز اش می گرفتند و عامل خیلی از خرابی ها خود ویندوز نیست، داریور هایی بود که بد طراحی شده بودند
و Microsoft این وسط تقصیری نداشت. به همین جهت در ویندوز های جدیدتر سازندگان سخت افزار رو وادار می کنه تا برای تست کیفی درایور هاشون به
لابراتوار Microsoft رجوع کنند و هزینه بدهند و مجوز دیجیتالی بگیرند. حتی در ویندوز های 64 بیتی این مساله رو اجباری کرد. حال این پیغام میگه درایور مورد نظر مجوز دیجیتالی نداره،
یعنی لابراتوار کیفیت اش رو تضمین نکرده، همین.

viham

New Member
بعد از آپدیت کامپیوتر رو خاموش کردم (از برق کشیدم)
بعد از چند ساعت درست شد

ممنون از همه :)

جدیدترین ارسال ها

بالا